DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRKKEP HİZMET VERMEYE BAŞLADITÜRKKEP HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Tarih: 2013-05-07

 

TÜRKKEP, Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcı (KEPHS) yetkisini alarak şirketlere, kurumlara ve bireylere tescilli e-posta adresleri, yasal geçerli ve güvenli belge gönderim hizmetleri vermeye başladı. Dünyada ilk defa anında KEP adres tescili ve e-imza hizmetlerini sağlayan ve yerinde başvuru hizmeti veren tek KEPHS olarak TÜRKKEP öncü uygulamalarını 6 Mayıs’ta Çırağan Sarayı’nda tanıttı.

TÜRKKEP, Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcısı (KEPHS) güven kurumu olarak, yetkilendirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, 25 Şubat 2013 tarihinden itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’ndan aldığı yetkiyle KEP ve e-tebligat hizmetleri vermeye başladı. Anında KEP adres tescili ve e-imza hizmetlerini sağlayan ve yerinde başvuru hizmetiyle fark yaratan TÜRKKEP, uygulamalarını BTK Başkanı Tayfun Acarer, Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kurtuluş Nevruz ve TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast’ın katılımıyla 6 Mayıs’ta saat 14.30’da Çırağan Sarayı’nda tanıttı.

TÜRKKEP hizmetleri ile elektronik ortamda yazışma, kredi kartı ekstresi, hesap ekstresi, sigorta işlemleri, dekont ve makbuz, talimat, ödeme emri, tebligat, bildirim, ihtar, ihbar, mutabakat, teyit, itiraz, fatura, bordro, izin formları, üyelik, abonelik, müşteri bilgilendirme, telif hakkı, kira kontratı, beyanname, bildirge, teklif, sipariş, sipariş onay, başvuru, dilekçe, bilgi edinme, çağrı, duyuru, iştirak taahhütnamesi, sözleşme yasal geçerli olarak yapılabiliyor. 

KEP sistemi, bir elektronik postanın gönderen ve alan taraflarının gerçekten kim olduğunun bilinmesini sağlıyor; alıcıya iletim zamanını bildirerek, gönderilen iletinin içeriğinin yoldayken veya daha sonradan değiştirilmediğinin kesin olarak tespit edilmesi imkanını tanırken, inkâr edilmesini önlüyor ve bu süreçle ilgili senet hükmünde yasal geçerli kesin delilleri sağlıyor. Gönderilen içerikler ve iletiler TÜRKKEP tarafından okunmuyor, kopyalanmıyor ve saklanmıyor, sadece kullanıcıların adresleri tescil ediliyor. Ancak, kullanıcının talep etmesi halinde TÜRKKEP’ten güvenli arşiv hizmeti temin edilebiliyor.

TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast TÜRKKEP’in hizmet vermeye başlamasıyla ilgili olarak, 

“Kurumsal ve bireysel kullanıcılar bildirim, tebligat, ihtar, ihbar, teklif, sipariş, fatura, sözleşme, dilekçe, başvuru ve benzeri e-belge gibi tüm gönderimlerini KEP ile yaparak, bu gönderimlerini yasal açıdan geçerli hale getirebilirler. TÜRKKEP’in 7/24 müşteri hizmetleri ile paydaşlarımızın her türlü soru ve talebine anında yanıt verebiliyoruz. 

Ayrıca, KEP sisteminde göndericinin de alıcının da KEP adresi olmasının zorunluluğu çok önemli. Bunun için, bireysel ve kurumsal KEP hesap başvuruları, belgelerle bizzat TÜRKKEP ofisinden veya TÜRKKEP internet sitesinden online olarak yapılabilmesinin yanı sıra, TÜRKKEP görevlileri tarafından kurumların kendi merkezlerinden de alınabiliyor. TÜRKKEP olarak, özellikle farklı alanlardaki yetkin deneyimlerimizle tüm sektörleri kapsama zenginliğini barındırıyoruz” 

dedi. Daha sonra söz alan TÜRKKEP Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kurtuluş Nevruz ise şunları vurguladı: 

“2000’li yıllarda başlayan KEP hizmetleri, bugün Amerika, Almanya, italya gibi dünyanın bir çok ülkesinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Örneğin İtalya’da 5 milyona yakın kullanıcı yıllık 400 milyon adedi aşkın adet gönderi yapmaktadır. Eylül 2011 tarihinden itibaren KEP uygulamalarında ETSİ 102640 standartları uygulanmaya başlamıştır. Bu standardın en ileri uygulaması öncelikle Türkiye’den sonra Almanya’dadır.


 

Bu Haber 1088 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!