"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
GSM OPARATÖRLERİNE DUBAİ TEPKİSİGSM OPARATÖRLERİNE DUBAİ TEPKİSİ

Tarih: 2013-05-07

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, GSM şirketlerinin, Over The Top (OTT) sağlayıcıları vasıtasıyla gelen hizmetlerin yol açtığı maliyet artışına ilişkin eleştirilerine sert yanıt verdi.

Operatörlerin bu konuyu yurt dışında gerçekleştirilen platformlara yansıtmadıklarını ve sadece Türkiye’de “konuştuklarını” belirterek, “Dubai’deki toplantıda ana gündem maddelerinden bir tanesi bu konuydu. Niye orada susuyorsunuz da sadece burada taleplerinizi regülatörlerden dile getiriyorsunuz” dedi.

SESİNİZİ SADECE BİZE ÇIKARMAYIN

8. Uluslararası Elektronik Haberleşme Düzenleyiciler Konferansı’nın “Elektronik İletişim Sektörü: Bugün ve Ötesi” başlıklı oturumuna katılan Acarer, mobil operatörlerin regülatör kurumlardan beklentilerinin olmasını olumlu karşıladıklarını belirterek, “Ancak adaletli bir sistemin tesisi için uluslararası arenada da çalışmalar gerekiyor.  Türk mobil operatörler uluslararası birçok çatı kuruluşa üye. Alt yapı harcamaları ve ücretsiz kullanımla ilgili haksızlığı o platformlarda dile getirmeliler” dedi.

MALİYET YÜKSEK

Avea CEO’su Erkan Akdemir, pazarda mobil tarafındaki seste azalan bir grafik görüleceğini, mobil internet trafiğindeki ciddi artışın devam edeceğini söyledi. İnternet üzerinden video gibi içerikleri sunan OTT sağlayıcıları vasıtasıyla gelen hizmetlerin operatörler tarafında ciddi maliyet artışına yol açan, fakat gelirlere yansımayan bir yapısı olduğunu savunan Akdemir, “Trafik yönetimi yeni yapıda zorunlu hale geliyor ve şebeke tarafsızlığının mutlak anlamda kabulünün önümüzdeki dönemde sektörde ciddi manada bir tahribata yol açacağını düşünüyorum” dedi.

4G BAŞLAMALI

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise 4G hazırlıklarının başlaması gerektiğini belirterek, “2023 vizyonunda bilişim ve iletişim teknolojileri pazarı için alınan 160 milyar dolarlık projeksiyon ve hedef sadece bu sektörün gelişmesi için değil aynı zamanda ekonomik kalkınma için de çok önemli” dedi. Serpil Timuray, dünyada bu sektörde en yüksek verginin Türkiye’de olduğunu savundu.

Bu Haber 1615 defa okunmuştur.
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
TÜM İNTERNET TRAFİĞİ POLİS TAKİB
SİBER TERÖRLE MÜCADELE
İNTERNETTE EN HIZLI ÜLKELER
İNTERNETE DÜŞMAN OLMAK
BTK 131 FİRMANIN YETKİSİNİ İPTA
TELEKOM SEKTÖRÜNÜN DURUMU ÇALIŞT
TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ GSMA YÖNET
FETÖ´NİN BİLİŞİM CASUSLUĞU
TURKcell RUScell mi OLUYOR?
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!