Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
GSM OPARATÖRLERİNE DUBAİ TEPKİSİGSM OPARATÖRLERİNE DUBAİ TEPKİSİ

Tarih: 2013-05-07

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, GSM şirketlerinin, Over The Top (OTT) sağlayıcıları vasıtasıyla gelen hizmetlerin yol açtığı maliyet artışına ilişkin eleştirilerine sert yanıt verdi.

Operatörlerin bu konuyu yurt dışında gerçekleştirilen platformlara yansıtmadıklarını ve sadece Türkiye’de “konuştuklarını” belirterek, “Dubai’deki toplantıda ana gündem maddelerinden bir tanesi bu konuydu. Niye orada susuyorsunuz da sadece burada taleplerinizi regülatörlerden dile getiriyorsunuz” dedi.

SESİNİZİ SADECE BİZE ÇIKARMAYIN

8. Uluslararası Elektronik Haberleşme Düzenleyiciler Konferansı’nın “Elektronik İletişim Sektörü: Bugün ve Ötesi” başlıklı oturumuna katılan Acarer, mobil operatörlerin regülatör kurumlardan beklentilerinin olmasını olumlu karşıladıklarını belirterek, “Ancak adaletli bir sistemin tesisi için uluslararası arenada da çalışmalar gerekiyor.  Türk mobil operatörler uluslararası birçok çatı kuruluşa üye. Alt yapı harcamaları ve ücretsiz kullanımla ilgili haksızlığı o platformlarda dile getirmeliler” dedi.

MALİYET YÜKSEK

Avea CEO’su Erkan Akdemir, pazarda mobil tarafındaki seste azalan bir grafik görüleceğini, mobil internet trafiğindeki ciddi artışın devam edeceğini söyledi. İnternet üzerinden video gibi içerikleri sunan OTT sağlayıcıları vasıtasıyla gelen hizmetlerin operatörler tarafında ciddi maliyet artışına yol açan, fakat gelirlere yansımayan bir yapısı olduğunu savunan Akdemir, “Trafik yönetimi yeni yapıda zorunlu hale geliyor ve şebeke tarafsızlığının mutlak anlamda kabulünün önümüzdeki dönemde sektörde ciddi manada bir tahribata yol açacağını düşünüyorum” dedi.

4G BAŞLAMALI

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise 4G hazırlıklarının başlaması gerektiğini belirterek, “2023 vizyonunda bilişim ve iletişim teknolojileri pazarı için alınan 160 milyar dolarlık projeksiyon ve hedef sadece bu sektörün gelişmesi için değil aynı zamanda ekonomik kalkınma için de çok önemli” dedi. Serpil Timuray, dünyada bu sektörde en yüksek verginin Türkiye’de olduğunu savundu.

Bu Haber 1751 defa okunmuştur.
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!