DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRK TELEKOM´DA TÜRK YASAK!TÜRK TELEKOM´DA TÜRK YASAK!

Tarih: 2013-05-19

Türk Telekom A.Ş. Bireysel Satış Direktörlüğü’nün bayilerine gönderdiği bir talimat ile ilgili internetajans.com sitesinde yer alan haberi bilgilerinize sunuyoruz.

Türk Telekom'da yazılı bir emirle bayilerde "Türk" kelimesinin kullanılması da artık tarih oldu.

İşte o genelge;

Değerli Bayilerimiz,

Türk Ticaret Kanunu’nun 46 ncı maddesinin 3 üncü fıkrasına göre; ‘’TÜRK’’ , ‘’TÜRKİYE’’ , ‘’CUMHURİYET’’ ve ‘’MİLLİ’’ kelimelerinin bir şirket unvanında kullanılabilmesi ancak bu konuda Bakanlar kurulu kararına tabidir. Aksi halde işletmeler cezai müeyyidelerle karşılaşılabilecektir. İşbu durumdan ötürü;

Vergi levhanızın ticari unvan kısmında ‘’ TÜRK TELEKOM BAYİ’’ ifadesi bulunmakta ise ifadede yer alan ‘’TÜRK’’ kelimesinin çıkartılması gerekmektedir. Yukarıda arz ve izah edilen sebepler nedeniyle vergi levhanızın şirket unvanı kısmında ‘’TÜRK’’ , ‘’TÜRKİYE’’ , ‘’CUMHURİYET’’ ve ‘’MİLLİ’’ kelimeleri bulunuyor ise meri mevzuat dahilinde ticari unvanların güncellenerek akabinde güncel vergi levhanızın fotokopisini aşağıdaki adrese iletmeniz gerekmektedir.

 

Telekomcular Derneği olarak kendimize sorduğumuz bazı soruların cevabını bir türlü bulamıyoruz.

“1995 yılında PTT’den ayrılarak TÜRK TELEKOM A.Ş. adı altında kurulan, devletin bütün kurumlarından alınan izinler ile ticari faaliyetine başlayan, Bakanlar Kurulu kararı ile 2005 yılında özelleştirilerek yabancı bir gruba devredilen, bugüne kadar belli koşullar dahilinde sözleşme ile görevlendirerek müşteri hizmetlerini yaptırdığı eski yeni tüm bayilerine, yakın zamanda değişme veya yeni bir düzenleme yapılmadığını bildiğimiz Türk Ticaret Kanununun bazı maddelerini gerekçe göstererek vergi levhasından TÜRK adının çıkarılmasını isteyen şirketin adının çoğunluk hissesi yabancı grubun kontrolünde olan TÜRK TELEKOM A.Ş. olmasının tespitinin yanı sıra bazı kamu kurum ve kuruluşlarında T.C. ibaresinin kaldırılma çabalarının basına yansıdığı bugünlerde konjonktüre uygun olarak bir yerlerin hoşuna gitme düşüncelerinden kaynaklanmadığına inanmak istiyoruz.

Ancak bayilere gönderilen bu talimatta yer alan ifadelerin meramı anlatmaya yetmediği, hatta yanlış anlamalara sebep olabileceği gibi zamanlamasının bu döneme rastlaması çok ilginç bir tesadüf olsa gerek diye düşünüyoruz.

Kaldı ki ihtiyaç duyduğu sürece geçici personel çalıştırılması dahil karşılaştığı her türlü sorununu teker teker çözen, TÜRK TELEKOM yönetimi, sıra kendilerini temsil eden bayilerine geldiğinde, TÜRK adını bugüne kadar olduğu gibi kullanabilmelerine devam etmeleri için gerekli kolaylıkları nasıl sağlayamıyor?

İşte bunu bir türlü anlayamıyoruz.

Türk Telekom yönetimi konu ile ilgili olarak açıklama gönderirse memnuniyetle sizlerle paylaşırız. 

 

 

 

 

Bu Haber 3475 defa okunmuştur.
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!