Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM´DA TÜRK YASAK!TÜRK TELEKOM´DA TÜRK YASAK!

Tarih: 2013-05-19

Türk Telekom A.Ş. Bireysel Satış Direktörlüğü’nün bayilerine gönderdiği bir talimat ile ilgili internetajans.com sitesinde yer alan haberi bilgilerinize sunuyoruz.

Türk Telekom'da yazılı bir emirle bayilerde "Türk" kelimesinin kullanılması da artık tarih oldu.

İşte o genelge;

Değerli Bayilerimiz,

Türk Ticaret Kanunu’nun 46 ncı maddesinin 3 üncü fıkrasına göre; ‘’TÜRK’’ , ‘’TÜRKİYE’’ , ‘’CUMHURİYET’’ ve ‘’MİLLİ’’ kelimelerinin bir şirket unvanında kullanılabilmesi ancak bu konuda Bakanlar kurulu kararına tabidir. Aksi halde işletmeler cezai müeyyidelerle karşılaşılabilecektir. İşbu durumdan ötürü;

Vergi levhanızın ticari unvan kısmında ‘’ TÜRK TELEKOM BAYİ’’ ifadesi bulunmakta ise ifadede yer alan ‘’TÜRK’’ kelimesinin çıkartılması gerekmektedir. Yukarıda arz ve izah edilen sebepler nedeniyle vergi levhanızın şirket unvanı kısmında ‘’TÜRK’’ , ‘’TÜRKİYE’’ , ‘’CUMHURİYET’’ ve ‘’MİLLİ’’ kelimeleri bulunuyor ise meri mevzuat dahilinde ticari unvanların güncellenerek akabinde güncel vergi levhanızın fotokopisini aşağıdaki adrese iletmeniz gerekmektedir.

 

Telekomcular Derneği olarak kendimize sorduğumuz bazı soruların cevabını bir türlü bulamıyoruz.

“1995 yılında PTT’den ayrılarak TÜRK TELEKOM A.Ş. adı altında kurulan, devletin bütün kurumlarından alınan izinler ile ticari faaliyetine başlayan, Bakanlar Kurulu kararı ile 2005 yılında özelleştirilerek yabancı bir gruba devredilen, bugüne kadar belli koşullar dahilinde sözleşme ile görevlendirerek müşteri hizmetlerini yaptırdığı eski yeni tüm bayilerine, yakın zamanda değişme veya yeni bir düzenleme yapılmadığını bildiğimiz Türk Ticaret Kanununun bazı maddelerini gerekçe göstererek vergi levhasından TÜRK adının çıkarılmasını isteyen şirketin adının çoğunluk hissesi yabancı grubun kontrolünde olan TÜRK TELEKOM A.Ş. olmasının tespitinin yanı sıra bazı kamu kurum ve kuruluşlarında T.C. ibaresinin kaldırılma çabalarının basına yansıdığı bugünlerde konjonktüre uygun olarak bir yerlerin hoşuna gitme düşüncelerinden kaynaklanmadığına inanmak istiyoruz.

Ancak bayilere gönderilen bu talimatta yer alan ifadelerin meramı anlatmaya yetmediği, hatta yanlış anlamalara sebep olabileceği gibi zamanlamasının bu döneme rastlaması çok ilginç bir tesadüf olsa gerek diye düşünüyoruz.

Kaldı ki ihtiyaç duyduğu sürece geçici personel çalıştırılması dahil karşılaştığı her türlü sorununu teker teker çözen, TÜRK TELEKOM yönetimi, sıra kendilerini temsil eden bayilerine geldiğinde, TÜRK adını bugüne kadar olduğu gibi kullanabilmelerine devam etmeleri için gerekli kolaylıkları nasıl sağlayamıyor?

İşte bunu bir türlü anlayamıyoruz.

Türk Telekom yönetimi konu ile ilgili olarak açıklama gönderirse memnuniyetle sizlerle paylaşırız. 

 

 

 

 

Bu Haber 3562 defa okunmuştur.
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!