7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TÜRK TELEKOM´DA TÜRK YASAK!TÜRK TELEKOM´DA TÜRK YASAK!

Tarih: 2013-05-19

Türk Telekom A.Ş. Bireysel Satış Direktörlüğü’nün bayilerine gönderdiği bir talimat ile ilgili internetajans.com sitesinde yer alan haberi bilgilerinize sunuyoruz.

Türk Telekom'da yazılı bir emirle bayilerde "Türk" kelimesinin kullanılması da artık tarih oldu.

İşte o genelge;

Değerli Bayilerimiz,

Türk Ticaret Kanunu’nun 46 ncı maddesinin 3 üncü fıkrasına göre; ‘’TÜRK’’ , ‘’TÜRKİYE’’ , ‘’CUMHURİYET’’ ve ‘’MİLLİ’’ kelimelerinin bir şirket unvanında kullanılabilmesi ancak bu konuda Bakanlar kurulu kararına tabidir. Aksi halde işletmeler cezai müeyyidelerle karşılaşılabilecektir. İşbu durumdan ötürü;

Vergi levhanızın ticari unvan kısmında ‘’ TÜRK TELEKOM BAYİ’’ ifadesi bulunmakta ise ifadede yer alan ‘’TÜRK’’ kelimesinin çıkartılması gerekmektedir. Yukarıda arz ve izah edilen sebepler nedeniyle vergi levhanızın şirket unvanı kısmında ‘’TÜRK’’ , ‘’TÜRKİYE’’ , ‘’CUMHURİYET’’ ve ‘’MİLLİ’’ kelimeleri bulunuyor ise meri mevzuat dahilinde ticari unvanların güncellenerek akabinde güncel vergi levhanızın fotokopisini aşağıdaki adrese iletmeniz gerekmektedir.

 

Telekomcular Derneği olarak kendimize sorduğumuz bazı soruların cevabını bir türlü bulamıyoruz.

“1995 yılında PTT’den ayrılarak TÜRK TELEKOM A.Ş. adı altında kurulan, devletin bütün kurumlarından alınan izinler ile ticari faaliyetine başlayan, Bakanlar Kurulu kararı ile 2005 yılında özelleştirilerek yabancı bir gruba devredilen, bugüne kadar belli koşullar dahilinde sözleşme ile görevlendirerek müşteri hizmetlerini yaptırdığı eski yeni tüm bayilerine, yakın zamanda değişme veya yeni bir düzenleme yapılmadığını bildiğimiz Türk Ticaret Kanununun bazı maddelerini gerekçe göstererek vergi levhasından TÜRK adının çıkarılmasını isteyen şirketin adının çoğunluk hissesi yabancı grubun kontrolünde olan TÜRK TELEKOM A.Ş. olmasının tespitinin yanı sıra bazı kamu kurum ve kuruluşlarında T.C. ibaresinin kaldırılma çabalarının basına yansıdığı bugünlerde konjonktüre uygun olarak bir yerlerin hoşuna gitme düşüncelerinden kaynaklanmadığına inanmak istiyoruz.

Ancak bayilere gönderilen bu talimatta yer alan ifadelerin meramı anlatmaya yetmediği, hatta yanlış anlamalara sebep olabileceği gibi zamanlamasının bu döneme rastlaması çok ilginç bir tesadüf olsa gerek diye düşünüyoruz.

Kaldı ki ihtiyaç duyduğu sürece geçici personel çalıştırılması dahil karşılaştığı her türlü sorununu teker teker çözen, TÜRK TELEKOM yönetimi, sıra kendilerini temsil eden bayilerine geldiğinde, TÜRK adını bugüne kadar olduğu gibi kullanabilmelerine devam etmeleri için gerekli kolaylıkları nasıl sağlayamıyor?

İşte bunu bir türlü anlayamıyoruz.

Türk Telekom yönetimi konu ile ilgili olarak açıklama gönderirse memnuniyetle sizlerle paylaşırız. 

 

 

 

 

Bu Haber 3608 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!