İNTERNET KOTALARI YÜKSELİYORİNTERNET KOTALARI YÜKSELİYOR

Tarih: 2013-05-22

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı son düzenleme ile internet paketlerinin hızı ile kotası arasındaki dengesizliği giderdi. Bu düzenlemenin ardından, internet servis sağlayıcıları 16 Mbit hızında ve 5 GB kotalı olan internet paketine yeni müşteri alamayacaklar. Şu an bu paketi kullananların otomatik olarak başka paketlere geçirileceğini ya da kendilerine bilgi verileceğini sanmıyoruz. Bu nedenle kullanıcıların başka paketlere geçiş yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Bundan böyle, 12 Mbit’e kadar olan internet paketleri 6 GB, 12 GB ve Limitsiz kota seçenekleri ile sunulabilecek. Tabii bu limitsiz paketin adil kullanım kotası var; 50 GB. Adil kullanım kotasının kısıtlayıcı özelliği de biraz olsun zayıflatılıyor. 12 Mbit hariç tüm internet hızlarında tercih edilen limitsiz paketin kotası 100 GB’dan 200 GB’a artırıldı. Üzgünüz 12 Mbit’çiler.

Hatırlarsanız çoğumuzun internet macerası “29 TL’ye 1 Mbit” şeklinde başlamıştı. Ardından da 8 Mbit’e geçtik. Şimdi ise ufukta 16 Mbit var. BTK bu hızda her kullanıcının kendi ihtiyacına uygun bir şeyler bulabilmesi amacıyla 50 GB, 75 GB, 100 GB ve 200 GB’lık kota seçenekleri ekledi.

Bir sonraki BTK kararında internet fiyatlarının daha uygun hale gelmesi ve herkesin 8 Mbit ve üstü internet kullanabilmesi dileğiyle.

Bu Haber 1244 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!