7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
GEZİ´DE İNTERNET ENGELLENDİ Mİ?GEZİ´DE İNTERNET ENGELLENDİ Mİ?

Tarih: 2013-06-05

TTNET Genel Müdürü, internetteki aksamalara açıklık getirdi...

Gezi Parkı protestoları sırasında internet erişiminin engellendiği iddialarını reddeden TTNET Genel Müdürü Orkun Kaya, “TTNET’in kesinlikle bu süreçte bir engellemesi olmadı. Aksine tüplü televizyonları bile internete bağlayıp, akıllandırıyoruz” dedi

İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı protestoları sırasında internet erişimini engelleme gibi bir girişimde bulunmadıklarını ifade eden TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “İnternet erişiminin engellenmesi kesinlikle söz konusu değil. Yoğunluktan kaynaklanan bölgesel sıkıntılar oldu. Bu konuda Bilgi teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) da sektör adına açıklama yaptı” dedi. BTK Başkanı Tayfun Acarer önceki gün yaptığı açıklamada Twitter veya Facebook’a yönelik herhangi bir müdahelelerinin bulunmadığını söylemişti. TTNET'in Gezinti hizmeti ile dijital reklamcılığa adım atmasının duyurulduğu toplantıda konuşan Genel Müdür Orkun Kaya, “Çok net bir şekilde söylüyorum; bu süreçte kesinlikle engellememiz olmadı aksine biz şimdi tüplü televizyonları akıllandırıp internete bağladığımız hizmetimizi duyuruyoruz. Akıllandırdığımız zaman ne var, Facebook ve Twitter var. Biz bunları destekliyoruz. Şunu kabul etmeli, yoğunluk etkiliyor. Her şeyin arasında bir şey aramaya gerek yok" diye konuştu. Orkun Kaya, Gezi Parkı olayları sonrası reklam politikalarında da bir değişikliğe gitmediklerinin altını çizdi. Bazı markalar Taksim’deki olaylar nedeniyle reklamlarını geri çekmiş, ektinliklerini askıya almıştı. Bu durum tartışmalara neden olmuştu.

GEZİNTİ İLE ABONEYE GÖRE REKLAM VERECEK

İnternet kullanıcılarının ilgi alanlarına göre reklam sunmayı sağlayan 'Gezinti' servisiyle dijital reklamcılığın büyümesine destek olacaklarını belirten Kaya, "Geçen yıl Türkiye'de toplam reklam pazarı 5.2 milyar lirayken, dijital pazarın aldığı pay 1 milyar liraya yaklaştı” dedi. Geri bildirimlerle yeniledikleri Gezinti servisini, kullanıcının isteğine göre vereceklerini ve kullanıcının istediği zaman sistemden çıkabileceğini kaydeden Kaya, şöyle konuştu: “Gezinti’nin temel amacı, reklamverenlerin hedef kitleye daha kolay şekilde ulaşmasını sağlamak. Kullanıcı da ilgi alanına göre sunulan reklam sayesinde ilgilendiği ürünlere daha kolay erişebilecek.”

30 MİLYON TV’Yİ İNTERNETE BAĞLAYACAK

Türkiye'de halen 20 milyona yakın tüplü televizyon olduğuna, internete bağlantısı olmayan 10 milyona yakın yüksek çözünürlüklü (HD) televizyon bulunduğuna dikkat çeken TTNET Genel Müdürü Orkun Kaya, “Televizyon üstü yerleştirilen cihazlarla (OTT) televizyonlara beyin nakli yapacağız. Bu cihazlar sayesinde tüm televizyonları internete bağlayarak, akıllı TV haline getiriyoruz” ifadesini kullandı. Orkun Kaya, cihazların gelişmiş özellikleri sayesinde, bütün televizyonlara internetten yayın alma özelliği kazandırdıklarını ve herkesin Tivibu Smart TV’nin uygulamasında yer alan dijital içeriğe istediği zaman ulaşabileceğini de açıkladı.

YÖNÜMÜZÜ DEĞİŞTİRMEYİZ’

TTNET Genel Müdürü Orkun Kaya, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) el koyduğu Digiturk’e Türk Telekom’un talip olabileceği yönünde çıkan haberlerle ilgili bir soruya ise “Digiturk ile ilgili olarak Türk Telekom bir açıklama yaptı. TMSF bir süreç başlatacaktır. Türk Telekom’un oradaki çabaları üzerine biz Tivibu ile ilgili yönümüzü değiştirmeyiz” cevabını verdi.

REKLAM GELİRİ TÜRKİYE’YE KALACAK

Kaya, “Gezinti ile sunulan tüm reklam gelirleri Türkiye'de vergilendirildiği için bu servis ile Türkiye ekonomisine de katkı sağlanacak. Pazardaki başka oyuncular için bunu söylemek güç” dedi.

 

haberturk.com

Bu Haber 1083 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!