Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TWİTTER ÖRGÜTÜTWİTTER ÖRGÜTÜ

Tarih: 2013-06-13

Ülkemizde son haftalarda artarak devam eden toplumsal olaylar ile ilgili olarak devletin güvenlik birimlerinin çalışmaları sonucu 'Taksim Gezi Olayları' başlığını taşıyan bir raporun hazırlanarak Başbakana sunulduğu bilgisinin yer aldığı Yeni Şafak gazetesinde çıkan bir haberi yorumsuz bilgilerinize sunuyoruz.

İnanırsınız/inanmazsınız. Gelişmeleri bekleyip göreceğiz.

Takdir kamuoyunundur.

 

Gezi olaylarını alevlendiren Twitter'daki mesaj trafiğinin merkezinde dört ismin yer aldığı tespit edildi. 31 Mayıs ve 1 Haziran'da tam 15 milyon mesajı tetikleyen bu kullanıcıların Tunus, Libya, Mısır, Yemen ve Bahreyn'deki gösterilerde de aktif olarak yer aldıkları öğrenildi.

MİT Kontrespiyonaj Dairesi, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Dairesi ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun, ortaklaşa yürüttüğü çalışmada tespit edilen isimler ve sosyal medya çalışmaları rapor olarak Başbakan Erdoğan'a verildi. Rapor, 'Taksim Gezi Olayları' başlığını taşıyor.

Mercek altına alınan dört isimden biri yabancı uyruklu. Biri Gezi olaylarında öne çıkan bir özel üniversitede görev yapıyor, diğeri ise gazeteci. Bu isimler halkı kışkırtıcı mesajlar ve polis müdahalesini gösteren fotoğrafları sistemli şekilde yaydı. Rapora göre 31 Mayıs'ta 500 bin yeni twitter hesabı açıldı.

Taksim Gezi Parkı protestolarıyla başlayan ve sonrasında da sokak olaylarına dönüşen gösteriler istihbarat kuruluşlarını harekete geçirdi.

MİT Kontrespiyonaj Dairesi, Emniyet'in Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) ortaklaşa yürüttüğü çalışma 'Taksim Gezi Olayları' başlıklı raporla Başbakanlığa sunuldu. Raporda sosyal medya üzerinden körüklenen olayların merkezinde 4 Twitter kullanıcısı olduğu öğrenildi.

HER BAHARDA AKTİFLER

Biri son eylemlerde öne çıkan özel bir üniversitede görevli, biri gazeteci ve biri yabancı uyruklu 4 kullanıcının, 31 Mayıs ve 1 Haziran'da yaklaşık 15 milyon twitin atılmasını tetikledikleri belirlendi. Söz konusu kullanıcıların, 2009 İran 'yeşil devrimi' ile sonrasında gelişen Tunus, Libya, Mısır, Yemen ve Bahreyn'deki Arap Baharı gösterilerinde de aktif olarak yer aldıkları tespit edildi.

500 BİN YENİ HESAP

Gezi Parkı eylemlerin başladığı tarih olan 31 Mayıs'ta yayılan twit sayısının normal günlere oranla 2-3 katına çıktı.

31 Mayıs'ta 1 milyon 460 bin kullanıcı 15 milyon 247 bine yakın twit attı. Aynı gün 500 bin yeni hesap açıldı. 1 Haziran'da da kullanıcı sayısında bir önceki güne göre 200-300 binlik bir artış gözlendi. Merkezdeki 4 kişinin halkı kışkırtmak için sistematik olarak polis şiddetini gösteren fotoğraflar paylaştıkları tespit edildi.

 

yenisafak.com.tr

Bu Haber 1113 defa okunmuştur.
TWİTTER ÖRGÜTÜ
BÜTÜN ANNELERİMİZİN GÜNÜ KUTLU O
SOSYAL MEDYA MESAJLAR BİLEKTEN T
REKLAM KAVGASI
CEP TELEFONU TÜMÖRÜNE TAZMİNAT!
SORUNLAR VE SORULAR
TERÖRÜ LANETLİYORUZ
RAPORUMUZ AKLANDI
BASINDA DERNEĞİMİZ
TELEKOMÜNİKASYON KARİKATÜRLERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!