DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
AMASYA DA ASSİSTT ÇAĞRI MERKEZİ AÇILDIAMASYA DA ASSİSTT ÇAĞRI MERKEZİ AÇILDI

Tarih: 2013-06-22

Amasya’da 450 kişiye istihdam sağlayacak AssisTT Amasya Çağrı Merkezi’ni açan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Çağrı merkezleri istihdam deposu” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Bilişim denilen yenilik sadece insanların işini kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda işsizliğe de çare buluyor. Bugün burada açılışını yaptığımız çağrı merkezi de bilişim teknolojilerinin bir ürünü” dedi.

Türk Telekom Grup şirketi AssisTT’in 17’nci çağrı merkezi ile Türk Telekom Amasya İl Müdürlüğü’nün yenilenen binası törenle açıldı. Bakan Yıldırım, açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Çağrı merkezleri tam bir istihdam deposu... Amasya Çağrı Merkezi ilk etapta 145 kişiye istihdam sağlıyor ancak yıl sonuna kadar toplam 450 kişiye çıkacak. Eskiden 450 kişiyi istihdam etmek için devasa fabrikalar kurmak gerekiyordu. Şimdi ise küçük bir binada 450 kişi istihdam ediliyor.”

13 milyar TL yatırım

AssisTT, Amasya Çağrı Merkezi’ni tarihi Amasya evleri tarzında yenilenen Türk Telekom İl Müdürlüğü binasında hizmete açtı. Merkez, tüm Türkiye’den ve dünyadan gelen çağrılara cevap vererek, Amasya’nın en büyük özel sektör istihdamını sağlayacak. Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz da konuşmasında, Türkiye’nin iletişim merkezi konumunu güçlendirmesi için çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Türk Telekom olarak son 7 yılda yaptığımız konsolide yatırım miktarı 13 milyar TL’yi aştı. 2013 yılının ilk çeyreğinde ise altyapı çalışmalarını sürdürerek 254 milyon TL konsolide yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların büyük bölümü altyapı ve yeni teknolojileri kapsıyor. Yatırım ve faaliyetlerimizde sadece sektörümüze değil, Türkiye ekonomisine de katma değer sağlıyoruz.”

‘Standartları belirliyoruz’

AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu ise, “AssisTT olarak çağrı merkezi sektöründe standartları belirleyen marka olma yolunda ilerliyoruz. Çağrı merkezimiz, Amasya ve ilçelerinde gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacak” diye konuştu.

‘Sosyal kalkınmaya katkı’

Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, şunları söyledi:

“Amasya Çağrı Merkezimiz, yarattığı istihdamla başta Amasya olmak üzere ülkemiz için bu alanda önemli bir kaynak yarattı. Sunduğu hizmet ve yarattığı değerle de, ekonomiye katkı sağlayarak büyüyecek. Biz de Türk Telekom olarak, insan kaynağımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

AssisTT’in 17’nci merkezi Amasya’da

2007’de kurulan ve yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olan AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri, çağrı merkezi hizmetlerinin yanısıra kurumsal müşterilerine satış ve pazarlama faaliyetleri için veri üreterek, geleneksel çağrı merkezlerinden daha farklı bir sistemle çalışıyor. Amasya Çağrı Merkezi’nde çalışanların yüzde 37’si lise, yüzde 38’i yüksekokul, yüzde 25’i üniversite mezunu ve yaş ortalamaları 25.

Bu Haber 2907 defa okunmuştur.
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!