7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
AMASYA DA ASSİSTT ÇAĞRI MERKEZİ AÇILDIAMASYA DA ASSİSTT ÇAĞRI MERKEZİ AÇILDI

Tarih: 2013-06-22

Amasya’da 450 kişiye istihdam sağlayacak AssisTT Amasya Çağrı Merkezi’ni açan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Çağrı merkezleri istihdam deposu” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Bilişim denilen yenilik sadece insanların işini kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda işsizliğe de çare buluyor. Bugün burada açılışını yaptığımız çağrı merkezi de bilişim teknolojilerinin bir ürünü” dedi.

Türk Telekom Grup şirketi AssisTT’in 17’nci çağrı merkezi ile Türk Telekom Amasya İl Müdürlüğü’nün yenilenen binası törenle açıldı. Bakan Yıldırım, açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Çağrı merkezleri tam bir istihdam deposu... Amasya Çağrı Merkezi ilk etapta 145 kişiye istihdam sağlıyor ancak yıl sonuna kadar toplam 450 kişiye çıkacak. Eskiden 450 kişiyi istihdam etmek için devasa fabrikalar kurmak gerekiyordu. Şimdi ise küçük bir binada 450 kişi istihdam ediliyor.”

13 milyar TL yatırım

AssisTT, Amasya Çağrı Merkezi’ni tarihi Amasya evleri tarzında yenilenen Türk Telekom İl Müdürlüğü binasında hizmete açtı. Merkez, tüm Türkiye’den ve dünyadan gelen çağrılara cevap vererek, Amasya’nın en büyük özel sektör istihdamını sağlayacak. Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz da konuşmasında, Türkiye’nin iletişim merkezi konumunu güçlendirmesi için çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Türk Telekom olarak son 7 yılda yaptığımız konsolide yatırım miktarı 13 milyar TL’yi aştı. 2013 yılının ilk çeyreğinde ise altyapı çalışmalarını sürdürerek 254 milyon TL konsolide yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların büyük bölümü altyapı ve yeni teknolojileri kapsıyor. Yatırım ve faaliyetlerimizde sadece sektörümüze değil, Türkiye ekonomisine de katma değer sağlıyoruz.”

‘Standartları belirliyoruz’

AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu ise, “AssisTT olarak çağrı merkezi sektöründe standartları belirleyen marka olma yolunda ilerliyoruz. Çağrı merkezimiz, Amasya ve ilçelerinde gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacak” diye konuştu.

‘Sosyal kalkınmaya katkı’

Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, şunları söyledi:

“Amasya Çağrı Merkezimiz, yarattığı istihdamla başta Amasya olmak üzere ülkemiz için bu alanda önemli bir kaynak yarattı. Sunduğu hizmet ve yarattığı değerle de, ekonomiye katkı sağlayarak büyüyecek. Biz de Türk Telekom olarak, insan kaynağımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

AssisTT’in 17’nci merkezi Amasya’da

2007’de kurulan ve yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olan AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri, çağrı merkezi hizmetlerinin yanısıra kurumsal müşterilerine satış ve pazarlama faaliyetleri için veri üreterek, geleneksel çağrı merkezlerinden daha farklı bir sistemle çalışıyor. Amasya Çağrı Merkezi’nde çalışanların yüzde 37’si lise, yüzde 38’i yüksekokul, yüzde 25’i üniversite mezunu ve yaş ortalamaları 25.

Bu Haber 3201 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!