Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM:HABER İŞ İLE ANLAŞAMADIKTÜRK TELEKOM:HABER İŞ İLE ANLAŞAMADIK

Tarih: 2013-07-10

Türk Telekom Haber İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlayamadı.

Türk Telekomünikasyon, Haber İş Sendikası ile başlayan 10.dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığını açıkladı.

Türk Telekomünikasyon A.Ş.’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan özel durum açıklamasında, şöyle denildi:

“8 Mayıs 2013 günü Şirketimizle Türkiye Haber-İş Sendikası arasında başlayan 10. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde, 60 günlük yasal görüşme süresi sona ermiş olup anlaşma sağlanamamış ve bu durum "uyuşmazlık tespit tutanağı" ile imza altına alınmıştır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca tayin edilecek resmi arabulucu aracılığıyla görüşmeler devam edecek olup, bu süreçte, Şirketimiz ve Sendika her zaman bir araya gelip Toplu İş Sözleşmesi imzalayabileceklerdir.”

Türk Telekom’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan özel durum açıklamasına karşın Türkiye Haber İş Sendikası web sitesinden yapılan açıklamada “Genel Başkanımız Sayın Veli Solak Türk Telekom A.Ş. İnsan Kaynakları, Destek Ve Regülasyon Başkanı Sayın Şükrü Kutlu ile 10. Dönem Toplu İş Sözleşmemizdeki yapılan müzakereler de geriye kalan maddeleri görüşmek üzere 09 Temmuz 2013 saat 14.00’de Genel Müdürlükte bir araya geldiler. Görüşmelere 12 Temmuz 2013 Cuma günü devam edilecektir” İfadeleri yer aldı.

Sendikanın açıklamasında, Türk Telekom’un görüşmeler sonucunda KAP’a yapılan açıklamasında yer alan “anlaşma sağlanamamış ve bu durum uyuşmazlık tespit tutanağı ile imza altına alınmıştır” ifadelerine yer verilmemiştir.

Bütün bu açıklamalar sonunda en azından Türk Telekom tarafının 10.dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığını kamuoyu ile paylaşmasından konu ile ilgili taraflar arasında bir takım sorunlar olduğu anlaşılmaktadır.

Ümit ederiz Türk Telekom ve Türkiye Haber-İş Sendikası arasında ortaya çıkan sorunlar en kısa sürede giderilerek, uzlaşma sağlanır. Karşılıklı iyi niyet sonunda imzalanacak sözleşme Türkiye Haber İş Sendikası’nın çok değerli üyelerine hayırlı olur.

Bu Haber 3385 defa okunmuştur.
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!