"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TÜRK TELEKOM YİNE GAYRİMENKUL SATIYOR!TÜRK TELEKOM YİNE GAYRİMENKUL SATIYOR!

Tarih: 2013-09-01

Türk Telekom Gaziantep, Malatya, Tekirdağ, Ankara, Gümüşhane, Kocaeli, Eskişehir,  Hatay, Ağrı, Amasya, Muğla, İstanbul ve Manisa'da 15 gayrimenkul satıyor.

Türk Telekom'un bölge müdürlükleri tarafından satışa çıkarılan taşınmazların muhammen bedelleri 40 bin lira ile 13 milyon lira arasında değişen taşınmazların ihaleleri 3, 4, 9, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 24, 25 ve 27 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Konuya ilgi duyanların incelemesi için, Türk Telekom’un gayrimenkul satışlarına ilişkin 80 den fazla haber yapmışız. İşte onlardan bazılarının linklerini bilginize sunuyoruz. TIKLAYINIZ

Milletvekili Dr. Mehmet Şeker, “Telekom’un içi boşaltılıyor”

CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker, Türk Telekom’un Gaziantep’te ve çeşitli illerde sahip olduğu gayrimenkulleri yoğun bir şekilde gazete ilanları ile satmaya devam ettiğini belirterek, bu satışlarının Telekom’un imtiyaz sözleşmesine aykırı yapıldığını söyledi. Şeker, “Türk Telekom’un özelleştirilmesi bir varlık satışı değil, imtiyaz sözleşmesidir. Ve Alıcı Oger Telecom, Türk Telekom’a ait altyapıyı ve varlıkları Türk devletine 2026 yılında devredecektir” dedi.

Türk Telekomünikasyon A.Ş’nin yüzde 55’inin özelleştirme yoluyla 2005 yılında Lübnan Kökenli Oger Telekomünikasyon AŞ’ye devredildiğini hatırlatan Şeker, “Devir sözleşmesinin arsaların üzerine bina yaptırmasına izin vermezken, Türk Telekom bu arsaları hangi sözleşmeye dayanarak, hangi yasadan yetki alarak satmaktadır. Türk Telekom 2026 yılında içi boşaltılarak mı Türk devletine teslim edilecektir” diye konuştu.

Şeker, Türk Telekom’un Şehitkamil’in Ulus Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvarı 33’üncü sokaktaki 17 bin 700 metrekare arsa ve 3 bin 844 metrekare kapalı alanı 12 milyon liraya satışa çıkardığına da dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Türk Telekom Lübnanlı firmaya sonsuza kadar değil, 2026 yılına kadar devredilmiştir. Sözleşmenin 2026 yılında sona ermesi ya da yenilenmemesi durumunda, Türk Telekom’un sistemin işleyişini etkileyen tüm teçhizatı, bütün fonksiyonlarıyla, çalışır durumda ve TAŞINMAZLARLA birlikte devlete devredecektir.

Türk Telekom’a ait taşınmazlar için ihaleye çıkılması ve satış yapılması hukuksuzdur. Satış yetkisini hangi yasadan, hangi sözleşmenin hangi maddesinden alıyorlar, belli değil. Devletin yetkili kurulları da buna seyirci kalıyor. CHP olarak bu konudaki mücadelemiz ve takibimiz sürecektir. Sorumlular ve ilgililer bunun hukuki ve siyasi sonuçlarını mutlaka çekeceklerdir”
 

emlaktasondakika.com

guncelgazete.com

Bu Haber 3621 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!