TÜRK TELEKOM YİNE GAYRİMENKUL SATIYOR!TÜRK TELEKOM YİNE GAYRİMENKUL SATIYOR!

Tarih: 2013-09-01

Türk Telekom Gaziantep, Malatya, Tekirdağ, Ankara, Gümüşhane, Kocaeli, Eskişehir,  Hatay, Ağrı, Amasya, Muğla, İstanbul ve Manisa'da 15 gayrimenkul satıyor.

Türk Telekom'un bölge müdürlükleri tarafından satışa çıkarılan taşınmazların muhammen bedelleri 40 bin lira ile 13 milyon lira arasında değişen taşınmazların ihaleleri 3, 4, 9, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 24, 25 ve 27 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Konuya ilgi duyanların incelemesi için, Türk Telekom’un gayrimenkul satışlarına ilişkin 80 den fazla haber yapmışız. İşte onlardan bazılarının linklerini bilginize sunuyoruz. TIKLAYINIZ

Milletvekili Dr. Mehmet Şeker, “Telekom’un içi boşaltılıyor”

CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker, Türk Telekom’un Gaziantep’te ve çeşitli illerde sahip olduğu gayrimenkulleri yoğun bir şekilde gazete ilanları ile satmaya devam ettiğini belirterek, bu satışlarının Telekom’un imtiyaz sözleşmesine aykırı yapıldığını söyledi. Şeker, “Türk Telekom’un özelleştirilmesi bir varlık satışı değil, imtiyaz sözleşmesidir. Ve Alıcı Oger Telecom, Türk Telekom’a ait altyapıyı ve varlıkları Türk devletine 2026 yılında devredecektir” dedi.

Türk Telekomünikasyon A.Ş’nin yüzde 55’inin özelleştirme yoluyla 2005 yılında Lübnan Kökenli Oger Telekomünikasyon AŞ’ye devredildiğini hatırlatan Şeker, “Devir sözleşmesinin arsaların üzerine bina yaptırmasına izin vermezken, Türk Telekom bu arsaları hangi sözleşmeye dayanarak, hangi yasadan yetki alarak satmaktadır. Türk Telekom 2026 yılında içi boşaltılarak mı Türk devletine teslim edilecektir” diye konuştu.

Şeker, Türk Telekom’un Şehitkamil’in Ulus Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvarı 33’üncü sokaktaki 17 bin 700 metrekare arsa ve 3 bin 844 metrekare kapalı alanı 12 milyon liraya satışa çıkardığına da dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Türk Telekom Lübnanlı firmaya sonsuza kadar değil, 2026 yılına kadar devredilmiştir. Sözleşmenin 2026 yılında sona ermesi ya da yenilenmemesi durumunda, Türk Telekom’un sistemin işleyişini etkileyen tüm teçhizatı, bütün fonksiyonlarıyla, çalışır durumda ve TAŞINMAZLARLA birlikte devlete devredecektir.

Türk Telekom’a ait taşınmazlar için ihaleye çıkılması ve satış yapılması hukuksuzdur. Satış yetkisini hangi yasadan, hangi sözleşmenin hangi maddesinden alıyorlar, belli değil. Devletin yetkili kurulları da buna seyirci kalıyor. CHP olarak bu konudaki mücadelemiz ve takibimiz sürecektir. Sorumlular ve ilgililer bunun hukuki ve siyasi sonuçlarını mutlaka çekeceklerdir”
 

emlaktasondakika.com

guncelgazete.com

Bu Haber 3978 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!