ERKAN AKDEMİR: EKONOMİMİZ KIRILGAN DEĞİL…ERKAN AKDEMİR: EKONOMİMİZ KIRILGAN DEĞİL…

Tarih: 2013-09-03

Ekonomimiz kırılgan değil, yıllık büyüme beklendiği gibi gelir.

“Makro ekonomide sıkıntı yok” diyen Avea CEO’su Erkan Akdemir, “Döviz kurlarının dışında baktığınızda tüketim alışkanlığı yerinde, tüketici güveni pozitif” diye konuştu.

Avea’nın CEO’su Erkan Akdemir Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunu belirtti. CEO Akdemir Türkiye’de çok kırılgan bir ekonomi olmadığını belirterek, “Hem siyasi hem ekonomik endişeye sevk edecek bir takım şeyler olabilir ama bunun ekonomik yansıması şu ana kadar olmadı. Kurların dışında baktığınız zaman tüketim tarafında veya güven endeksi tarafında bir negatiflik yok” diye konuştu.

BÜYÜME TRENDİMİZ VAR

Erkan Akdemir GSM sektörünün son birkaç yıldır yüzde 10 civarında büyüdüğünü söyledi. Avea’nın ilk yarı performansını değerlendiren Erkan Akdemir “Bizim 2012’den beri hızlı bir büyüme trendimiz var. Gelir büyümesi, abone tabanı büyümesi, kişi başı gelir büyümesi, numara taşımasına baktığınızda tüm önemli kalemler Avea, önderliğine devam etti” dedi.

9 ÇEYREKLİK İSTİKRAR

Yaklaşık olarak 9 çeyrektir çift haneli büyüdüklerine dikkat çeken Avea CEO’su Erkan Akdemir, “Bu yılın ilk yarısını geçen seneye göre kıyasladığımızda yüzde 17’lik bir büyüme ile kapattık” dedi.

800 MİLYON TL YATIRIM

“Üç  operatör içerisinde en fazla akıllı telefon kullanan müşteriler Avea’da. Neredeyse 3 kullanıcıdan biri akıllı telefon kullanıyor” diyen Akdemir akıllı telefonlar için yüzde 30’ların üzerinde bir penetrasyonları olduğunu söyledi. Akdemir, bu yıla ilişkin yatırımları hakkında da bilgi vererek, 700-800 milyon lira bandında yatırım yaptıklarının bilgisini verdi. Avea akıllı telefonu inTouch ile de akıllı telefon penetrasyonunu artırmak istiyor.

AVRUPA'DAN ÇOK KONUŞUP AZ ÖDÜYORUZ

Ekonomik büyümenin tahmin edilen seviyenin üzerinde gerçekleşeceğine yönelik beklentisini aktaran Akdemir, “GSM tarafında büyüme çok hızlı çok kuvvetli. Zannediyorum ki diğer sektörlerde de en azından bir kısmında benzer bir büyümenin olması gerektiğini düşünüyorum. Bizim sektör, eskisinden daha da fazla lokomotif görevi görüyor” diye konuştu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ücretlendirme konusunda yaptığı değişikliklerin sektöre olumlu yansıdığını belirten Akdemir, Türkiye’nin, Avrupa’nın en çok konuşan ülkeleri sıralamasında ilk 5’te yer aldığını belirterek fatura ödeme konusunda ise Avrupa’dan ucuz olduğunu söyledi.

Bu Haber 2332 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!