Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM´DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEKTÜRK TELEKOM´DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Tarih: 2013-09-09

Türk Telekom girişimcileri desteklemek için ’PİLOTT - TT Girişimleri Hızlandırma Programı’nı başlatıyor.

Türk Telekom girişimcileri desteklemek için ’PİLOTT - TT Girişimleri Hızlandırma Programı’nı başlatıyor. PİLOTT, yenilikçi fikri olan girişimcileri destekleyecek, girişimciler Türk Telekom ile iş birliği yapma fırsatı yakalarken, en başarılı girişim 100 bin liralık girişim sermayesinin sahibi olacak. 

Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, Türkiye’nin dijital yaşam dönüşümünü hızlandırmak için girişimcileri desteklemek, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve büyütmek, girişimcilerle iş birliği yaparak yenilikçi ürün ve servisler geliştirmek amacıyla ’PİLOTT - TT Girişimleri Hızlandırma Programı’nı başlattı.

Girişimcilere senede üç kez çağrıda bulunacak olan PİLOTT, ilk başvuruları 9 Eylül-20 Ekim 2013 tarihleri arasında www.pilott.com.tr adresinden kabul edecek.  Jüri tarafından seçilecek başarılı girişimler, Türk Telekom ile iş birliği şansını yakalarken, en başarılı girişimci 100 bin liralık girişim sermayesinin sahibi olacak. En başarılı ilk üç girişimci ise Silikon Vadisi seyahatine hak kazanacak.

 -’Her 100 yetişkinden 12’si erken dönem girişimcisi’

 Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Tahsin Yılmaz, 2023 hedeflerine ulaşmada en önemli araçlardan biri olan inovasyon ve girişimciliğin Türk Telekom’un 3D vizyonunda önemli bir odak alanına sahip olduğunu belirterek, Türkiye’nin, genç nüfusu ile yüksek girişimcilik potansiyeline sahip ülkelerin başında geldiğini ifade etti.

2012 Küresel Girişimcilik Raporu’na göre Türkiye’de her 100 yetişkinden 12’sinin erken dönem girişimcilik faaliyetlerinde bulunduğuna dikkati çeken Yılmaz, Türk Telekom olarak üzerlerine düşeni yaparak, değer yaratacak girişimleri desteklediklerini vurguladı.

Yılmaz, PİLOTT programıyla, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yenilikçi iş fikirleri olan girişimcilere destek vereceklerini ve dijital yaşam dönüşümü gerçekleştirecek yeni fikirleri teşvik edeceklerini de belirterek, ’Girişimcilerin yenilikçi fikirleri, Türk Telekom bilgi birikimi ve teknolojisi ile büyüyecek’ dedi. 

Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Gökhan Kayalıbay ise PİLOTT’un ilk çağrısında Türk Telekom’un stratejik öncelikleri arasında yer alan, sabit iletişim uygulama ve servisleri, akıllı ev/şehir teknolojileri, genişbant uygulamaları, konum tabanlı uygulamalar, internet uygulamaları, veri işleme ve

yönetim uygulamaları, bulut bilişim teknolojileri, OTT ve içerik servisleri konularında yapılacak başvuruları kabul edeceklerini açıklayarak, şunları kaydetti:

’Seçilen girişimcilere 10 bin liralık çekirdek sermayesinin yanında, ofis alanı, eğitimler, yönetim desteği ve mentorluk hizmetleri verilecek. 12 haftalık program boyunca girişimciler fikirlerini bir iş modeline oturtacak ve sonunda ana fonksiyonları çalışan bir ürün ya da servis geliştirecekler. Jüri, bu çalışmalar arasından en başarılı olanları seçecek. Başarılı girişimler Türk Telekom ile işbirliği yapma fırsatı yakalarken, en başarılı girişim 100 bin liralık girişim sermayesinin sahibi olacak. Ayrıca en başarılı ilk üç girişimci ise Silikon Vadisi seyahatine hak kazanacak. Yenilikçi fikri olan ve hızlanmak isteyen tüm girişimcilere, PİLOTT’a başvuru yapma çağrısı yapıyoruz.’

Türk Telekom Girişimcilik Müdürü Duygu Öktem de PİLOTT’u anlatmak ve girişimcilerle buluşmak için eylül ayı boyunca teknokentlerde bilgi günleri gerçekleştireceklerini belirterek, girişimcilerin PİLOTT ile ilgili detaylı bilgiye ve etkinlik haberlerine www.pilott.com.tr adresinden erişebileceklerini bildirdi.

Bu Haber 1108 defa okunmuştur.
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!