6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
TÜRK TELEKOM´DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEKTÜRK TELEKOM´DAN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Tarih: 2013-09-09

Türk Telekom girişimcileri desteklemek için ’PİLOTT - TT Girişimleri Hızlandırma Programı’nı başlatıyor.

Türk Telekom girişimcileri desteklemek için ’PİLOTT - TT Girişimleri Hızlandırma Programı’nı başlatıyor. PİLOTT, yenilikçi fikri olan girişimcileri destekleyecek, girişimciler Türk Telekom ile iş birliği yapma fırsatı yakalarken, en başarılı girişim 100 bin liralık girişim sermayesinin sahibi olacak. 

Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, Türkiye’nin dijital yaşam dönüşümünü hızlandırmak için girişimcileri desteklemek, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve büyütmek, girişimcilerle iş birliği yaparak yenilikçi ürün ve servisler geliştirmek amacıyla ’PİLOTT - TT Girişimleri Hızlandırma Programı’nı başlattı.

Girişimcilere senede üç kez çağrıda bulunacak olan PİLOTT, ilk başvuruları 9 Eylül-20 Ekim 2013 tarihleri arasında www.pilott.com.tr adresinden kabul edecek.  Jüri tarafından seçilecek başarılı girişimler, Türk Telekom ile iş birliği şansını yakalarken, en başarılı girişimci 100 bin liralık girişim sermayesinin sahibi olacak. En başarılı ilk üç girişimci ise Silikon Vadisi seyahatine hak kazanacak.

 -’Her 100 yetişkinden 12’si erken dönem girişimcisi’

 Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Tahsin Yılmaz, 2023 hedeflerine ulaşmada en önemli araçlardan biri olan inovasyon ve girişimciliğin Türk Telekom’un 3D vizyonunda önemli bir odak alanına sahip olduğunu belirterek, Türkiye’nin, genç nüfusu ile yüksek girişimcilik potansiyeline sahip ülkelerin başında geldiğini ifade etti.

2012 Küresel Girişimcilik Raporu’na göre Türkiye’de her 100 yetişkinden 12’sinin erken dönem girişimcilik faaliyetlerinde bulunduğuna dikkati çeken Yılmaz, Türk Telekom olarak üzerlerine düşeni yaparak, değer yaratacak girişimleri desteklediklerini vurguladı.

Yılmaz, PİLOTT programıyla, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yenilikçi iş fikirleri olan girişimcilere destek vereceklerini ve dijital yaşam dönüşümü gerçekleştirecek yeni fikirleri teşvik edeceklerini de belirterek, ’Girişimcilerin yenilikçi fikirleri, Türk Telekom bilgi birikimi ve teknolojisi ile büyüyecek’ dedi. 

Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Gökhan Kayalıbay ise PİLOTT’un ilk çağrısında Türk Telekom’un stratejik öncelikleri arasında yer alan, sabit iletişim uygulama ve servisleri, akıllı ev/şehir teknolojileri, genişbant uygulamaları, konum tabanlı uygulamalar, internet uygulamaları, veri işleme ve

yönetim uygulamaları, bulut bilişim teknolojileri, OTT ve içerik servisleri konularında yapılacak başvuruları kabul edeceklerini açıklayarak, şunları kaydetti:

’Seçilen girişimcilere 10 bin liralık çekirdek sermayesinin yanında, ofis alanı, eğitimler, yönetim desteği ve mentorluk hizmetleri verilecek. 12 haftalık program boyunca girişimciler fikirlerini bir iş modeline oturtacak ve sonunda ana fonksiyonları çalışan bir ürün ya da servis geliştirecekler. Jüri, bu çalışmalar arasından en başarılı olanları seçecek. Başarılı girişimler Türk Telekom ile işbirliği yapma fırsatı yakalarken, en başarılı girişim 100 bin liralık girişim sermayesinin sahibi olacak. Ayrıca en başarılı ilk üç girişimci ise Silikon Vadisi seyahatine hak kazanacak. Yenilikçi fikri olan ve hızlanmak isteyen tüm girişimcilere, PİLOTT’a başvuru yapma çağrısı yapıyoruz.’

Türk Telekom Girişimcilik Müdürü Duygu Öktem de PİLOTT’u anlatmak ve girişimcilerle buluşmak için eylül ayı boyunca teknokentlerde bilgi günleri gerçekleştireceklerini belirterek, girişimcilerin PİLOTT ile ilgili detaylı bilgiye ve etkinlik haberlerine www.pilott.com.tr adresinden erişebileceklerini bildirdi.

Bu Haber 1168 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!