SUPERONLİNE´DEN IŞIK HIZINDA İNTERNETSUPERONLİNE´DEN IŞIK HIZINDA İNTERNET

Tarih: 2013-09-12

Türkiye genelinde 32 bin kilometrelik altyapısıyla fiber interneti 1 milyon 500 bin evin kapısına getiren ve 500 bin fiber aboneye ulaşan Turkcell Superonline, ülkemizin dünyaya açılan en önemli kapılarından biri olan İzmir’i altyapısıyla da dünya liginde mücadele edecek seviyeye çıkarıyor. Turkcell Superonline yatırımlarıyla 1000 Mbps hızında internet İzmir’de 210 bin ev ve işyerinin kapısına kadar ulaşırken, binin üzerinde kurumsal müşteri bu altyapı ile rekabet gücüne güç katıyor.

Türkiye’de dünya ile aynı anda fiber çağını başlatan ve evlere kadar 1000 Mbps’e varan hızlarda internet erişimi sağlayan ilk telekom operatörü olan Turkcell Superonline, İzmir’deki Superonline Abone Merkezi’nde (SAM) gazetecileri ağırladı. Turkcell Superonline’ın tüm ürün ve hizmetlerinin tek çatı altında toplandığı SAM’da düzenlenen basın toplantısında İzmir’deki çalışmalar ve 2013 yatırımlarına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Turkcell Superonline Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, toplantıda yaptığı konuşmada, 2008 yılından bu yana 1,8 milyar TL yatırımla kendi altyapılarını oluşturduklarını belirtti. Bu yatırımlar sonucunda Türkiye genelinde 32 bin kilometreye ulaşan ve 75 ile değen bir fiber optik ağ oluşturduklarını, 1000 Mbps hızında interneti 1 milyon 500 bin hane ve işyerinin kapısına kadar götürdüklerini anlatan Özata, fiber abone sayılarının da 500 bine ulaştığını söyledi. Özata, “Bu arada 500 bininci abonemiz de fiber yatırımlarımıza ilk başladığımız illerden biri olan İzmir’den çıktı. Üniversite çağında bir oğlu olan ve kendisi de bu yıl üniversite eğitimine başlayan Ebru Tunçgenç, bu şehre yaptığımız yatırımların ne kadar yerinde ve değerli olduğunu bize bir kez daha gösterdi” dedi.

Bireysel, kurumsal ve toptan segmentlerde müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına uygun hizmetler sundukları başarılı bir iş modeli inşa ettiklerini belirterek, 2013 yılı boyunca da hem İzmir’de hem de tüm Türkiye’de yatırımlarına aynı hızla devam etmek istediklerini ifade eden Özata, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Turkcell Superonline olarak bundan 5 yıl önce başlattığımız fiber yatırımlar ile bir dünya şehri olan İzmir’i de en hızlı ve kaliteli şekilde dünyaya bağlayacak altyapı ile donatmak için çalışmaya başladık. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda 1000 Mbps hızında interneti yaklaşık 210 bin ev ve işyerinin kapısına kadar ulaştırdık. Bu teknolojinin değerini son derece doğru tespit eden İzmirliler fiber internete diğer illerin çok daha üzerinde ilgi gösterdi ve fiber abone sayımız 80 bin oldu. Bu süredeki altyapı çalışmalarımız sayesinde İzmir ve çevresine 1.530 kilometrelik fiber optik ağ kurduk. Şu anda İzmir’de Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Esentepe, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Menemen, Narlıdere, Mithatpaşa ve İnönü caddesinin de aralarında bulunduğu çok sayıda ilçe, cadde ve sokakta hizmet veriyoruz. Turkcell Superonline’ın sağladığı bulut ve veri merkezi hizmetlerini içeren toptan telekom çözümlerimiz de kurumsal müşteriler için büyük fırsatlar barındırıyor. Halihazırda rekabet gücünü katlamak isteyen 1024 kurumsal müşterimiz bulunuyor. Önümüzdeki dönemde hem hane hem işyerlerinde daha fazla müşteriye, ışık hızında internetin avantajlarını sunmak için çalışmalarımızı hiç ara vermeden sürdürüyoruz.”

Bu Haber 1146 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!