DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRK TELEKOM EMEKLİSİ AİLEYE MÜJDE!TÜRK TELEKOM EMEKLİSİ AİLEYE MÜJDE!

Tarih: 2013-09-26

Türk Telekom’dan emekli karı kocanın 18 yıl önce çalınan otomobil Manisa'da bulundu.

Bursa'da oturan Türk Telekom emeklisi 55 yaşındaki Latife Meriç'in, 18 yıl önce evinin önünden çalınan otomobili Manisa'nın Salihli İlçesi'nde bulundu.

Latife Meriç’in 16 KN 252 plakalı 'Doğan S' marka otomobili 21 Eylül 1995 tarihinde evinin önünde park halindeyken çalındı. Kendisi gibi Türk Telekom’dan emekli eşi 60 yaşındaki Mehmet Yüksel Meriç ile polise giden Latife Meriç şikayetçi oldu. Meriç’in 18 yıl önce çalınan otomobili geçen pazartesi günü Salihli Tuvtürk Araç Muyane İstasyonu’nda ortaya çıktı. Buradaki muyane sırasında görevliler otomobilin şasi ve motor numaralarında eksiklik olduğunu farkedip, rapor tuttu. Durum polise ve aracın sahibi C.B.’ye bildirildi.

Polis, kayıtlarından aracın çalıntı olduğu tespit edildi. C.B.’nin de otomobili bir süre önce başka birinden noter sözleşmesiyle aldığı belirtildi. El konulan otomobil, asıl sahibi olan Latife Meriç’e teslim edildi. Eşi ile birlikte Salihli’ye gelerek otomobilini teslim alan Latife Meriç, şöyle dedi:

"Emekli ikramiyemizle bu otomobili 1994 yılında ikinci el olarak 400 bin liraya almıştık. Aldığımızda bir yıllık otomobildi. Aynı tarihte komşumuzun da otomobili çalınmıştı. O daha sonra Balıkesir ’de bulundu. Uzun yıllar bulunmaması nedeniyle otomobilimizin parçalanıp, satılmış olabileceğini düşünüp, umudumuzu kesmiştik. Polisler, otomobilimizin bulunduğunu haber verince şaşırdık."

Mehmet Yüksel Meriç de otomobilin bulunması nedeniyle yaşadığı buruk mutluluğu dile getirip, emeği geçen polislere ve dikkatleri nedeniyle araç muayene istasyonu görevlilerine teşekkür etti.

Bu Haber 2078 defa okunmuştur.
MEHMET ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
HÜSEYİN DEBRELİ VEFAT ETTİ
ÖMER ÜSTÜNER´İN OĞLU EVLENİYOR
FİKRET YAVUZ VEFAT ETTİ
FİLİZ PASLI´NIN ANNESİ VEFAT ETT
İBRAHİM SARIKOÇ´UN ANNESİ
İBRAHİM AKŞİT VEFAT ETTİ
DİNÇER ZIRH VEFAT ETTİ
TAHİR TEKİN VEFAT ETTİ
ŞABAN YÜCEL VEFAT ETTİ
ŞENOL ÖZSOY´UN BABASI VEFA
GÜNAY AKÖZEL VEFAT ETTİ
YUSUF ŞAHANKAYA VEFAT ETTİ
İMZA GÜNÜ: KIRMIZI ETEK
ŞEHADETLERİNİN 25. YILINDA ANIYO
GÖZ YAŞLARI SEL OLUP AKTI
İÇİM SIZLIYOR ANNE
AHMET MERMER´İN BABASI VEF
MUSTAFA ÖZDEMİR´İN ANNESİ
TURKCELL KAMU KURULUŞU MU OLDU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!