Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOM’UN SATTIĞI ARAZİYE OTEL YAPILACAKTELEKOM’UN SATTIĞI ARAZİYE OTEL YAPILACAK

Tarih: 2013-09-26

Türk Telekom Trabzon Yalıncak Eğitim Merkezi Müdürlüğü tesis ve arazisi Doğuş Holding tarafından satın alındı.

31 Temmuz 2013 tarihinde yapılan ihale sonucunda Trabzon'un en kıymetli arazilerinden biri Doğuş Holding'in oldu. Bölge basınında çıkan haberlere göre 18.5 dönümlük araziyi 14,5 milyon liraya satın alan Doğuş Holding, araziye 5 yıldız bir otel yapmayı planlıyor.

Doğuş Holding'in Anda Gayrimenkul ile beraber Trabzon'a 5 yıldızlı bir otel yapacağı öğrenildi. Trabzon'un yerel medya sitesi 61saat.com'da yer alan habere göre, Yalıncak'ta Türk Telekom'a ait araziyi satın alan Doğuş Holding, bitişiğindeki Trabzon İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri'nin ihalesini kazanan Anda Gayrimenkul ile beraber buraya 5 yıldızlı bir otel yapmak için görüşme yürütüyor. Anlaşmanın sağlanması durumunda, Trabzon yeni bir otele daha kavuşacak.

Daha önce Trabzon İl Özel İdaresi’nin kullanımında olan ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün mal varlığı olan 12,6 dönümlük arazi üzerine kurulu 2 Nolu Sosyal Tesisleri’nin ihalesini Anda Gayrimenkul kazanmıştı. Anda Gayrimenkul, yapacağı otelin projesini hazırlarken bir yandan da inşaat alanındaki sondajları yaptırıyordu.

Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Grubu, Trabzon’a bir yatırım yapmak için harekete geçti ve Yalıncak’ta 14 dönüm arazi üzerinde bulunan Türk Telekom Sosyal Tesisleri’ni satın aldı. Doğuş Holding’in hemen yan taraftaki Özel İdare 2 Nolu Sosyal Tesisleri’ni satın alan Anda Gayrimenkul ile 5 yıldızlı bir otel için ortak hareket etme noktasında görüşmelere başlandığı ve önemli mesafe kat edildiği öğrenildi.

Anlaşma sağlanması halinde Yalıncak’ta Başaran Grup tarafından inşa edilen 5 yıldızlı Ramada Hotel’li birlikte ikinci bir 5 yıldızlı otelin daha inşaatı başlamış olacak.

Türk Telekom’un gayrimenkul satışları ile ilgili olarak bugüne kadar çok sayıda haber yapmışız. Devletin kontrol ve denetimle görevli hiçbir makamından bugüne kadar ciddi anlamda, makul bir açıklama yapılmadı. Muhalefet milletvekillerinin konu ile ilgili Maliye Bakanlığı’na yönelttiği onlarca soru önergesi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın postacılığı ile Türk Telekom’a yönlendirilerek buradan gelen ilgisiz cevaplar kamuoyunu tatmin etmekten çok uzak kalmıştır.

Ancak “bir gün birileri ya bu örtülü yapılanların gerekçelerini ortaya koyar yada ilahi adalet elbet yerine gelir” inancı ile doğru bildiklerimizi topluma anlatmaya devam edeceğiz.

Sizlere aşağıda bir link sunuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Lütfen sonuna kadar izleyiniz. Bilhassa Trabzon’lu, Karadeniz’li ve yolu bir şekilde Yalıncak Eğitim Tesislerine düşmüş olan arkadaşlarımızın anılarını tazelemek istedik. Bizler izlerken çok etkilendik, yüreğimiz burkuldu, içimizden bir şeyler kopup gitti.

Sebep olanlar…

Bir zamanlar Türk milletinindi. İzlemek için TIKLAYINIZ

Bu Haber 3729 defa okunmuştur.
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!