TELEKOM’UN SATTIĞI ARAZİYE OTEL YAPILACAKTELEKOM’UN SATTIĞI ARAZİYE OTEL YAPILACAK

Tarih: 2013-09-26

Türk Telekom Trabzon Yalıncak Eğitim Merkezi Müdürlüğü tesis ve arazisi Doğuş Holding tarafından satın alındı.

31 Temmuz 2013 tarihinde yapılan ihale sonucunda Trabzon'un en kıymetli arazilerinden biri Doğuş Holding'in oldu. Bölge basınında çıkan haberlere göre 18.5 dönümlük araziyi 14,5 milyon liraya satın alan Doğuş Holding, araziye 5 yıldız bir otel yapmayı planlıyor.

Doğuş Holding'in Anda Gayrimenkul ile beraber Trabzon'a 5 yıldızlı bir otel yapacağı öğrenildi. Trabzon'un yerel medya sitesi 61saat.com'da yer alan habere göre, Yalıncak'ta Türk Telekom'a ait araziyi satın alan Doğuş Holding, bitişiğindeki Trabzon İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri'nin ihalesini kazanan Anda Gayrimenkul ile beraber buraya 5 yıldızlı bir otel yapmak için görüşme yürütüyor. Anlaşmanın sağlanması durumunda, Trabzon yeni bir otele daha kavuşacak.

Daha önce Trabzon İl Özel İdaresi’nin kullanımında olan ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün mal varlığı olan 12,6 dönümlük arazi üzerine kurulu 2 Nolu Sosyal Tesisleri’nin ihalesini Anda Gayrimenkul kazanmıştı. Anda Gayrimenkul, yapacağı otelin projesini hazırlarken bir yandan da inşaat alanındaki sondajları yaptırıyordu.

Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Grubu, Trabzon’a bir yatırım yapmak için harekete geçti ve Yalıncak’ta 14 dönüm arazi üzerinde bulunan Türk Telekom Sosyal Tesisleri’ni satın aldı. Doğuş Holding’in hemen yan taraftaki Özel İdare 2 Nolu Sosyal Tesisleri’ni satın alan Anda Gayrimenkul ile 5 yıldızlı bir otel için ortak hareket etme noktasında görüşmelere başlandığı ve önemli mesafe kat edildiği öğrenildi.

Anlaşma sağlanması halinde Yalıncak’ta Başaran Grup tarafından inşa edilen 5 yıldızlı Ramada Hotel’li birlikte ikinci bir 5 yıldızlı otelin daha inşaatı başlamış olacak.

Türk Telekom’un gayrimenkul satışları ile ilgili olarak bugüne kadar çok sayıda haber yapmışız. Devletin kontrol ve denetimle görevli hiçbir makamından bugüne kadar ciddi anlamda, makul bir açıklama yapılmadı. Muhalefet milletvekillerinin konu ile ilgili Maliye Bakanlığı’na yönelttiği onlarca soru önergesi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın postacılığı ile Türk Telekom’a yönlendirilerek buradan gelen ilgisiz cevaplar kamuoyunu tatmin etmekten çok uzak kalmıştır.

Ancak “bir gün birileri ya bu örtülü yapılanların gerekçelerini ortaya koyar yada ilahi adalet elbet yerine gelir” inancı ile doğru bildiklerimizi topluma anlatmaya devam edeceğiz.

Sizlere aşağıda bir link sunuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Lütfen sonuna kadar izleyiniz. Bilhassa Trabzon’lu, Karadeniz’li ve yolu bir şekilde Yalıncak Eğitim Tesislerine düşmüş olan arkadaşlarımızın anılarını tazelemek istedik. Bizler izlerken çok etkilendik, yüreğimiz burkuldu, içimizden bir şeyler kopup gitti.

Sebep olanlar…

Bir zamanlar Türk milletinindi. İzlemek için TIKLAYINIZ

Bu Haber 3893 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!