Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BU MESAJA KANARSANIZ!BU MESAJA KANARSANIZ!

Tarih: 2013-10-13

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde cep telefonuna 'Çekilişte cep telefonu kazandınız' yazılı mesaj gelen emekli öğretmen 55 yaşındaki Mehmet B.'nin, 42 lira ödeme yaparak aldığı kargo paketinden 'Bamya Çiçekli Bitkisel Çay' çıktı.
Damar tıkanıklığı ve romatizma tedavisi gören emekli öğretmen Mehmet B., 7 Ekim'de cep telefonuna 'Kurban Bayramı dolayısıyla yapılan çekilişte 500 şanslı hastamızdan biri de siz oldunuz. Nokia C1 cep telefonu kazandınız. Adres teyidi için çağrı bırakın. Dr. Doğan' diye mesaj aldı. Hediye kazandığını düşünen Mehmet B., belirtilen numarayı aradı. Kendisini 'Doktor Doğan' diye tanıtan kişi, 'Doktor M.E.'nin asistanı olduğunu söyledi. Daha önce defalarca ilaç aldığı ve güvendiği 'Doktor M.E.'nin asistanı olduğunu söyleyen 'Dr. Doğan'a inanarak hediyeyi adresine göndermelerini istedi. Mehmet B., 9 Ekim'de PTT Kargo'dan gelen paketi 42 lira vergi masrafı ve 6.5 lira kargo ücreti ödeyerek teslim aldı. Paketi açan Mehmet B., hediye cep telefonu yerine 'Bamya Çiçekli Bitkisel Çay'paketi çıkınca şok oldu.

İADE EDİLEMİYOR
Hastalığı nedeniyle yürüyemeyen Mehmet B., bugün bir yakını aracılığıyla Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şubesi'ne başvurarak, ürünü iade etmek istediğini bildirdi. Ancak PTT Alanya Şubesi'nden alınan 'Gönderi Reklamasyon' belgesinde ürünü gönderen firmaya ait adres bilgisinin yer almaması üzerine iade işlemi yapılamadı.

GÖNDERENİN ADRES BİLGİSİ YOK
THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, bu tür olaylarla ilgili günde en az 5 ile 10 arasında şikayet telefonu aldığını söyledi. Vatandaşın bu ürünü 7 gün içerisinde iade etme hakkı olduğunu, ancak gelen kargoda gönderen bilgileri ve adresi olmadığından iade edilemediğini belirten Şencan, Kargoyu gönderen kişinin vatandaşlık numarası ve adres bilgileri alınmalıydı. PTT'den yapılan sorgulama ve verilen gönderi reklamasyonunda ise adres bilgisi yok. Gönderen bilgilerinde sadece Ankara'nın Çankaya İlçesi'nden V. Can Erdoğan yazıyor. PTT burada suç işlemiştir. Vatandaş mağdur edilmiştir dedi.

BU ÇAYI ALIP İÇECEK
Telefonlara gelen 'hediye çıktı' gibi mesaj ve reklamlara aldanılmaması gerektiğini dile getiren Şencan, Çok iyi bilmediğiniz internet siteleri dışında ürün satın almayınız. Bu dolandırıcılık olaylarını artık duymayan kalmadı. Halkın bilinçlenmesi gerekiyor. Birileri haksız şekilde zenginleşiyor. Zor kazanılan o para ise birilerinin cebine kolayca gidiyor. Bundan sonra vatandaşın yapabileceği bir şey yok. Bu çayı alıp içecek. Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunacak. Bu resmen dolandırıcılıktır diye konuştu.

Bu Haber 996 defa okunmuştur.
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU
YERLİ ARAMA MOTORU: YAANİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!