"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
BU MESAJA KANARSANIZ!BU MESAJA KANARSANIZ!

Tarih: 2013-10-13

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde cep telefonuna 'Çekilişte cep telefonu kazandınız' yazılı mesaj gelen emekli öğretmen 55 yaşındaki Mehmet B.'nin, 42 lira ödeme yaparak aldığı kargo paketinden 'Bamya Çiçekli Bitkisel Çay' çıktı.
Damar tıkanıklığı ve romatizma tedavisi gören emekli öğretmen Mehmet B., 7 Ekim'de cep telefonuna 'Kurban Bayramı dolayısıyla yapılan çekilişte 500 şanslı hastamızdan biri de siz oldunuz. Nokia C1 cep telefonu kazandınız. Adres teyidi için çağrı bırakın. Dr. Doğan' diye mesaj aldı. Hediye kazandığını düşünen Mehmet B., belirtilen numarayı aradı. Kendisini 'Doktor Doğan' diye tanıtan kişi, 'Doktor M.E.'nin asistanı olduğunu söyledi. Daha önce defalarca ilaç aldığı ve güvendiği 'Doktor M.E.'nin asistanı olduğunu söyleyen 'Dr. Doğan'a inanarak hediyeyi adresine göndermelerini istedi. Mehmet B., 9 Ekim'de PTT Kargo'dan gelen paketi 42 lira vergi masrafı ve 6.5 lira kargo ücreti ödeyerek teslim aldı. Paketi açan Mehmet B., hediye cep telefonu yerine 'Bamya Çiçekli Bitkisel Çay'paketi çıkınca şok oldu.

İADE EDİLEMİYOR
Hastalığı nedeniyle yürüyemeyen Mehmet B., bugün bir yakını aracılığıyla Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şubesi'ne başvurarak, ürünü iade etmek istediğini bildirdi. Ancak PTT Alanya Şubesi'nden alınan 'Gönderi Reklamasyon' belgesinde ürünü gönderen firmaya ait adres bilgisinin yer almaması üzerine iade işlemi yapılamadı.

GÖNDERENİN ADRES BİLGİSİ YOK
THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, bu tür olaylarla ilgili günde en az 5 ile 10 arasında şikayet telefonu aldığını söyledi. Vatandaşın bu ürünü 7 gün içerisinde iade etme hakkı olduğunu, ancak gelen kargoda gönderen bilgileri ve adresi olmadığından iade edilemediğini belirten Şencan, Kargoyu gönderen kişinin vatandaşlık numarası ve adres bilgileri alınmalıydı. PTT'den yapılan sorgulama ve verilen gönderi reklamasyonunda ise adres bilgisi yok. Gönderen bilgilerinde sadece Ankara'nın Çankaya İlçesi'nden V. Can Erdoğan yazıyor. PTT burada suç işlemiştir. Vatandaş mağdur edilmiştir dedi.

BU ÇAYI ALIP İÇECEK
Telefonlara gelen 'hediye çıktı' gibi mesaj ve reklamlara aldanılmaması gerektiğini dile getiren Şencan, Çok iyi bilmediğiniz internet siteleri dışında ürün satın almayınız. Bu dolandırıcılık olaylarını artık duymayan kalmadı. Halkın bilinçlenmesi gerekiyor. Birileri haksız şekilde zenginleşiyor. Zor kazanılan o para ise birilerinin cebine kolayca gidiyor. Bundan sonra vatandaşın yapabileceği bir şey yok. Bu çayı alıp içecek. Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunacak. Bu resmen dolandırıcılıktır diye konuştu.

Bu Haber 873 defa okunmuştur.
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BTK´DA BY-LOCK OPERASYONU
PTT´NİN KURUMSAL İLETİŞİM GÜCÜ
KADINLARIMIZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!