7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
BU MESAJA KANARSANIZ!BU MESAJA KANARSANIZ!

Tarih: 2013-10-13

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde cep telefonuna 'Çekilişte cep telefonu kazandınız' yazılı mesaj gelen emekli öğretmen 55 yaşındaki Mehmet B.'nin, 42 lira ödeme yaparak aldığı kargo paketinden 'Bamya Çiçekli Bitkisel Çay' çıktı.
Damar tıkanıklığı ve romatizma tedavisi gören emekli öğretmen Mehmet B., 7 Ekim'de cep telefonuna 'Kurban Bayramı dolayısıyla yapılan çekilişte 500 şanslı hastamızdan biri de siz oldunuz. Nokia C1 cep telefonu kazandınız. Adres teyidi için çağrı bırakın. Dr. Doğan' diye mesaj aldı. Hediye kazandığını düşünen Mehmet B., belirtilen numarayı aradı. Kendisini 'Doktor Doğan' diye tanıtan kişi, 'Doktor M.E.'nin asistanı olduğunu söyledi. Daha önce defalarca ilaç aldığı ve güvendiği 'Doktor M.E.'nin asistanı olduğunu söyleyen 'Dr. Doğan'a inanarak hediyeyi adresine göndermelerini istedi. Mehmet B., 9 Ekim'de PTT Kargo'dan gelen paketi 42 lira vergi masrafı ve 6.5 lira kargo ücreti ödeyerek teslim aldı. Paketi açan Mehmet B., hediye cep telefonu yerine 'Bamya Çiçekli Bitkisel Çay'paketi çıkınca şok oldu.

İADE EDİLEMİYOR
Hastalığı nedeniyle yürüyemeyen Mehmet B., bugün bir yakını aracılığıyla Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şubesi'ne başvurarak, ürünü iade etmek istediğini bildirdi. Ancak PTT Alanya Şubesi'nden alınan 'Gönderi Reklamasyon' belgesinde ürünü gönderen firmaya ait adres bilgisinin yer almaması üzerine iade işlemi yapılamadı.

GÖNDERENİN ADRES BİLGİSİ YOK
THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, bu tür olaylarla ilgili günde en az 5 ile 10 arasında şikayet telefonu aldığını söyledi. Vatandaşın bu ürünü 7 gün içerisinde iade etme hakkı olduğunu, ancak gelen kargoda gönderen bilgileri ve adresi olmadığından iade edilemediğini belirten Şencan, Kargoyu gönderen kişinin vatandaşlık numarası ve adres bilgileri alınmalıydı. PTT'den yapılan sorgulama ve verilen gönderi reklamasyonunda ise adres bilgisi yok. Gönderen bilgilerinde sadece Ankara'nın Çankaya İlçesi'nden V. Can Erdoğan yazıyor. PTT burada suç işlemiştir. Vatandaş mağdur edilmiştir dedi.

BU ÇAYI ALIP İÇECEK
Telefonlara gelen 'hediye çıktı' gibi mesaj ve reklamlara aldanılmaması gerektiğini dile getiren Şencan, Çok iyi bilmediğiniz internet siteleri dışında ürün satın almayınız. Bu dolandırıcılık olaylarını artık duymayan kalmadı. Halkın bilinçlenmesi gerekiyor. Birileri haksız şekilde zenginleşiyor. Zor kazanılan o para ise birilerinin cebine kolayca gidiyor. Bundan sonra vatandaşın yapabileceği bir şey yok. Bu çayı alıp içecek. Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunacak. Bu resmen dolandırıcılıktır diye konuştu.

Bu Haber 1033 defa okunmuştur.
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!