DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BU MESAJA KANARSANIZ!BU MESAJA KANARSANIZ!

Tarih: 2013-10-13

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde cep telefonuna 'Çekilişte cep telefonu kazandınız' yazılı mesaj gelen emekli öğretmen 55 yaşındaki Mehmet B.'nin, 42 lira ödeme yaparak aldığı kargo paketinden 'Bamya Çiçekli Bitkisel Çay' çıktı.
Damar tıkanıklığı ve romatizma tedavisi gören emekli öğretmen Mehmet B., 7 Ekim'de cep telefonuna 'Kurban Bayramı dolayısıyla yapılan çekilişte 500 şanslı hastamızdan biri de siz oldunuz. Nokia C1 cep telefonu kazandınız. Adres teyidi için çağrı bırakın. Dr. Doğan' diye mesaj aldı. Hediye kazandığını düşünen Mehmet B., belirtilen numarayı aradı. Kendisini 'Doktor Doğan' diye tanıtan kişi, 'Doktor M.E.'nin asistanı olduğunu söyledi. Daha önce defalarca ilaç aldığı ve güvendiği 'Doktor M.E.'nin asistanı olduğunu söyleyen 'Dr. Doğan'a inanarak hediyeyi adresine göndermelerini istedi. Mehmet B., 9 Ekim'de PTT Kargo'dan gelen paketi 42 lira vergi masrafı ve 6.5 lira kargo ücreti ödeyerek teslim aldı. Paketi açan Mehmet B., hediye cep telefonu yerine 'Bamya Çiçekli Bitkisel Çay'paketi çıkınca şok oldu.

İADE EDİLEMİYOR
Hastalığı nedeniyle yürüyemeyen Mehmet B., bugün bir yakını aracılığıyla Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şubesi'ne başvurarak, ürünü iade etmek istediğini bildirdi. Ancak PTT Alanya Şubesi'nden alınan 'Gönderi Reklamasyon' belgesinde ürünü gönderen firmaya ait adres bilgisinin yer almaması üzerine iade işlemi yapılamadı.

GÖNDERENİN ADRES BİLGİSİ YOK
THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, bu tür olaylarla ilgili günde en az 5 ile 10 arasında şikayet telefonu aldığını söyledi. Vatandaşın bu ürünü 7 gün içerisinde iade etme hakkı olduğunu, ancak gelen kargoda gönderen bilgileri ve adresi olmadığından iade edilemediğini belirten Şencan, Kargoyu gönderen kişinin vatandaşlık numarası ve adres bilgileri alınmalıydı. PTT'den yapılan sorgulama ve verilen gönderi reklamasyonunda ise adres bilgisi yok. Gönderen bilgilerinde sadece Ankara'nın Çankaya İlçesi'nden V. Can Erdoğan yazıyor. PTT burada suç işlemiştir. Vatandaş mağdur edilmiştir dedi.

BU ÇAYI ALIP İÇECEK
Telefonlara gelen 'hediye çıktı' gibi mesaj ve reklamlara aldanılmaması gerektiğini dile getiren Şencan, Çok iyi bilmediğiniz internet siteleri dışında ürün satın almayınız. Bu dolandırıcılık olaylarını artık duymayan kalmadı. Halkın bilinçlenmesi gerekiyor. Birileri haksız şekilde zenginleşiyor. Zor kazanılan o para ise birilerinin cebine kolayca gidiyor. Bundan sonra vatandaşın yapabileceği bir şey yok. Bu çayı alıp içecek. Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunacak. Bu resmen dolandırıcılıktır diye konuştu.

Bu Haber 948 defa okunmuştur.
ÇOCUK UYUNCAKLARINDAKİ “CASUS”A
KİT’LERDE TEMEL ÜCRETLER DEĞİŞTİ
GÖZ GÖRE GÖRE DOLANDIRILIYORUZ?
BİR ŞERİFE VAR ONDAN İÇERİ...
FRANSA PTT´SİNDE FARKLI Bİ
HGS´Yİ 10 KAT CEZALI ÖDEME
ZEHİR ÇETESİNİN REİSİ PTT MÜDÜRÜ
KİRLETİLEN, SOLAN ADALET
PARALEL TWİTTER BİLE KURMUŞLAR
KABOTAJ BAYRAMI ve BİR ŞİİR
BTK ESKİ BAŞK. YARD. HAKKINDA İD
ELEKTRONİK CİHAZLARA TRT İÇİN E
İMTİYAZLI BÜROKRATLAR
ARAÇ SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKA
TATİLE GİTMEDEN BU YAZIYI OKUYUN
ÇEKMEYEN TELEFONLAR VE DERTLİ V
TEKNOLOJİNİN KADIN LİDERLERİ
TEKNOLOJİYE KARŞI NOSTALJİ; TEBR
APPLE SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLE YOĞUNL
PTT´DEN ATILIM HAMLELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!