DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TURKCELL´LİLERE KESİNTİ YOK!TURKCELL´LİLERE KESİNTİ YOK!

Tarih: 2013-10-30

Asya ve Avrupa kıtaları arasında deniz altından kesintisiz demiryolu ulaşımı sağlayacak Marmaray projesi, ilk günden itibaren Turkcell şebekesinin kapsama alanına dahil oldu.

 Turkcell açıklamasına göre, 16 gün süren çalışmalar sonucunda, tünellerin tamamı ve 5 istasyon Turkcell kapsaması altına alındı.

Toplam 76,6 kilometrelik Marmaray Projesi'nin 13,6 km'si yer ve deniz altında bulunuyor. Bugün itibariyle, deniz altından geçen tüm tünellerde ve Ayrılıkçeşme, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ile Kazlıçeşme istasyonlarında Turkcell kapsaması sağlandı.

Turkcell, bayram boyunca da aralıksız devam eden çalışmalar sonucunda, deniz seviyesinin 60-80 m derinine inen 1,4 km'lik batırma tünel ile uzunluğu tek yönde 13,6 kilometreyi bulan iki yönlü tüneli kapsama altına aldı. Yaklaşık 80 kişinin görev aldığı çalışmalarda, 8,73 kilometre enerji kablosu ve 9,5 kilometre fiber kablo kullanıldı. 820 metre feeder, 16 adet repeater, 13 adet kabinet, 54 Adet GSM anteni ve 44 adet GSM ekipmanı (RRU) montajı yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü, İstanbul'un 150 yıllık hayalini gerçeğe dönüştüren Marmaray projesinde Turkcell olarak yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Elönü, bundan 150 yıl önce Asya'dan Avrupa'ya deniz altından trenle gitmenin çok çarpıcı bir hayal olduğunu ancak denizin metrelerce altında bir yandan yolculuk ederken bir yandan dünyanın dört bir yanıyla iletişim halinde olma fikrinin, o gün hayal dahi edilemeyeceğini kaydetti.

Bugün Türkiye'nin, teknolojinin gücü sayesinde dünyayla yarışır bir noktada olduğunu dile getiren Elönü, "Turkcell olarak bu gelinen noktada üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için daima büyük bir gayretle çalışıyoruz. Bu sayede, Turkcell'lilere sunduğumuz ayrıcalıklı iletişim gücünü deniz altına taşımanın ve Marmaray gibi dev bir projede yer almanın gururunu yaşıyoruz. Kent hayatında yeni bir dönemin kapılarını açacağına inandığımız Marmaray projesinin İstanbullulara ve tüm Türkiye'ye hayırlı olmasını dileriz" ifadelerini kullandı.

Bu Haber 776 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!