TURKCELL´LİLERE KESİNTİ YOK!TURKCELL´LİLERE KESİNTİ YOK!

Tarih: 2013-10-30

Asya ve Avrupa kıtaları arasında deniz altından kesintisiz demiryolu ulaşımı sağlayacak Marmaray projesi, ilk günden itibaren Turkcell şebekesinin kapsama alanına dahil oldu.

 Turkcell açıklamasına göre, 16 gün süren çalışmalar sonucunda, tünellerin tamamı ve 5 istasyon Turkcell kapsaması altına alındı.

Toplam 76,6 kilometrelik Marmaray Projesi'nin 13,6 km'si yer ve deniz altında bulunuyor. Bugün itibariyle, deniz altından geçen tüm tünellerde ve Ayrılıkçeşme, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ile Kazlıçeşme istasyonlarında Turkcell kapsaması sağlandı.

Turkcell, bayram boyunca da aralıksız devam eden çalışmalar sonucunda, deniz seviyesinin 60-80 m derinine inen 1,4 km'lik batırma tünel ile uzunluğu tek yönde 13,6 kilometreyi bulan iki yönlü tüneli kapsama altına aldı. Yaklaşık 80 kişinin görev aldığı çalışmalarda, 8,73 kilometre enerji kablosu ve 9,5 kilometre fiber kablo kullanıldı. 820 metre feeder, 16 adet repeater, 13 adet kabinet, 54 Adet GSM anteni ve 44 adet GSM ekipmanı (RRU) montajı yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü, İstanbul'un 150 yıllık hayalini gerçeğe dönüştüren Marmaray projesinde Turkcell olarak yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Elönü, bundan 150 yıl önce Asya'dan Avrupa'ya deniz altından trenle gitmenin çok çarpıcı bir hayal olduğunu ancak denizin metrelerce altında bir yandan yolculuk ederken bir yandan dünyanın dört bir yanıyla iletişim halinde olma fikrinin, o gün hayal dahi edilemeyeceğini kaydetti.

Bugün Türkiye'nin, teknolojinin gücü sayesinde dünyayla yarışır bir noktada olduğunu dile getiren Elönü, "Turkcell olarak bu gelinen noktada üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için daima büyük bir gayretle çalışıyoruz. Bu sayede, Turkcell'lilere sunduğumuz ayrıcalıklı iletişim gücünü deniz altına taşımanın ve Marmaray gibi dev bir projede yer almanın gururunu yaşıyoruz. Kent hayatında yeni bir dönemin kapılarını açacağına inandığımız Marmaray projesinin İstanbullulara ve tüm Türkiye'ye hayırlı olmasını dileriz" ifadelerini kullandı.

Bu Haber 960 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!