Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN İNCİLER…    BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN İNCİLER…

Tarih: 2013-10-31

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özelleştirme, yabancılara toprak satmayı "Mustafa Kemal de yaptı" diye savundu.

Türkiye'nin tarihi ve ekonomik buluşmalarından İzmir İktisat Kongresi'nin beşincisi Swiss Otel'de başladı. Kongrenin açılışına, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim katıldı. Erdoğan, açılışta bir konuşma yaptı.

"GAZİ MUSTAFA KEMAL DÖNEMİNDE YABANCILARA TOPRAK SATILDI"

"Askerlik hayatı cephelerde geçmiş olan, düşmanla göğüs göğse çarpışmış olan Gazi Mustafa Kemal, Cumhuriyetimizin kuruluş aşamasında tüm husumetleri bir kenara bırakmış, ilişkileri yeni baştan ve iyi niyet üzerine tesis etmeyi amaçlamıştır" diyen Erdoğan, şunları ifade etti:

"Cumhuriyet sermayeyi renklere ayıran değil, ekonominin tüm taraflarını bir ve beraber gören bir anlayışı egemen kılmıştı. Sanılanın tam aksine, Cumhuriyetimizin ilk yıllarında, uluslararası sermayeye kapı aralandığını, yabancıların mülk edinmesinin önünün açıldığının, bizzat Gazi Mustafa Kemal döneminde yabancılara toprak satıldığını burada özellikle vurgulamak isterim. Cumhuriyet tarihiyle ilgili olarak, iktisatta, dış politikada, siyasi hayatta ve demokraside kuruluş dönemiyle sonrasının, özellikle 1940'lı yıllar ve müdahale dönemlerinin birbirinden çok çok farklı olduğunu herkesin bilmesi gerekir. Maalesef özellikle 1940'lı yıllar ve müdahale dönemleri Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinden, özünden uzaklaşma dönemleri olmuştur. Böyle dönemlerde toplumun farklı kesimleri arasında uçurumlar büyütülmüş, Türkiye içine kapatılmış, topluma dayatmalar yapılmıştır."

"ÖZELLEŞTİRMEDE REKORTMEN TÜRKİYE'DİR"

Erdoğan, Türkiye'nin kaynak çeşitlendirmesinde başarılı bir ülke olduğunu vurgulayarak, "Devletçi anlayışı bu noktada bir kenara itmiş bir anlayışız. Avrupa Birliği her ne kadar bizim özelleştirmede ağır hareket ettiğimizi söylese de, bir defa Avrupa Birliği'nin önce kendi üyelerine bir bakması lazım, özelleştirmede rekortmen Türkiye'dir. Kendi üyelerini incelemiyor. Özelleştirmeyi en başarılı şekilde yürüten ülke, şu anda Türkiye'dir ve bizim iktidarımızdır" dedi.

"SURİYELİ GÖÇMENLERE 2 MİLYAR DOLAR HARCADIK"

Mısır halkı demokrasiyi korumak için darbecilere karşı onur mücadelesi verirken, devletlerin onlara sırtını dönmesi küresel adaleti yaralıyor. Dünyanın geleceğinin bugünden iyi olacağını söylemek bu şekilde mümkün değildir. Farklı bir ekonomik modele, ihtiyaç duyduğumuz aşikardır. Şu anda biz Suriye'den bize göç eden 600 bin insana hizmet veriyoruz. Dünyada burada bize en ufak bir destek vermiyor. Bize gelen destek şu ana kadar 135 milyon dolar. Yaptığımız harcama 2 milyar dolar... Bunun sosyolojik ve psikolojik tahribatlarına da katlanıyoruz. Çünkü bunlar bizim kardeşimiz. Ortak tarihimiz var. Dünya Bankasına da burada önemli görevler düştüğüne inanıyorum.

 

 

Bu Haber 2004 defa okunmuştur.
SENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UY
1350 KİLOMETREDEN MEKTUP VAR
TURKCELL´İN FİNANS ŞİRKETİNE BDD
HUAWEİ AEO SERTİFİKASI ALAN İLK
CERABLUS´A PTT ŞUBESİ AÇIL
PTT GENEL MÜDÜRÜNÜN 60 DANIŞMANI
CEP ŞİRKETLERİNİN BORÇLARI SİLİN
DÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALES
E.GÜMÜŞ YAZDI; İZNİK´TE GÜN BATI
20 BİN KİŞİYE İŞ: MİLLİ HACKER
CENGİZ YERLİKAYALAR´IN ANNESİ VE
TÜRK MÜHENDİSLERİ ATM YAPTI
HABERLEŞME İLE İLGİLİ KANUNLAR D
PTT´NİN SÖZLÜ SINAVINA DANIŞTAY
PTT´DEN İSTİHDAMA İLİŞKİN AÇIKL
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN TURKCELL&
EMEKLİLERE KÖTÜ HABER
MOBİL KULLANIMINDA AVRUPA BİRİNC
ANNELER BABALAR DİKKAT!
4,5 G KULLANIMI YÜKSELİŞTE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!