DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN İNCİLER…    BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN İNCİLER…

Tarih: 2013-10-31

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özelleştirme, yabancılara toprak satmayı "Mustafa Kemal de yaptı" diye savundu.

Türkiye'nin tarihi ve ekonomik buluşmalarından İzmir İktisat Kongresi'nin beşincisi Swiss Otel'de başladı. Kongrenin açılışına, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim katıldı. Erdoğan, açılışta bir konuşma yaptı.

"GAZİ MUSTAFA KEMAL DÖNEMİNDE YABANCILARA TOPRAK SATILDI"

"Askerlik hayatı cephelerde geçmiş olan, düşmanla göğüs göğse çarpışmış olan Gazi Mustafa Kemal, Cumhuriyetimizin kuruluş aşamasında tüm husumetleri bir kenara bırakmış, ilişkileri yeni baştan ve iyi niyet üzerine tesis etmeyi amaçlamıştır" diyen Erdoğan, şunları ifade etti:

"Cumhuriyet sermayeyi renklere ayıran değil, ekonominin tüm taraflarını bir ve beraber gören bir anlayışı egemen kılmıştı. Sanılanın tam aksine, Cumhuriyetimizin ilk yıllarında, uluslararası sermayeye kapı aralandığını, yabancıların mülk edinmesinin önünün açıldığının, bizzat Gazi Mustafa Kemal döneminde yabancılara toprak satıldığını burada özellikle vurgulamak isterim. Cumhuriyet tarihiyle ilgili olarak, iktisatta, dış politikada, siyasi hayatta ve demokraside kuruluş dönemiyle sonrasının, özellikle 1940'lı yıllar ve müdahale dönemlerinin birbirinden çok çok farklı olduğunu herkesin bilmesi gerekir. Maalesef özellikle 1940'lı yıllar ve müdahale dönemleri Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinden, özünden uzaklaşma dönemleri olmuştur. Böyle dönemlerde toplumun farklı kesimleri arasında uçurumlar büyütülmüş, Türkiye içine kapatılmış, topluma dayatmalar yapılmıştır."

"ÖZELLEŞTİRMEDE REKORTMEN TÜRKİYE'DİR"

Erdoğan, Türkiye'nin kaynak çeşitlendirmesinde başarılı bir ülke olduğunu vurgulayarak, "Devletçi anlayışı bu noktada bir kenara itmiş bir anlayışız. Avrupa Birliği her ne kadar bizim özelleştirmede ağır hareket ettiğimizi söylese de, bir defa Avrupa Birliği'nin önce kendi üyelerine bir bakması lazım, özelleştirmede rekortmen Türkiye'dir. Kendi üyelerini incelemiyor. Özelleştirmeyi en başarılı şekilde yürüten ülke, şu anda Türkiye'dir ve bizim iktidarımızdır" dedi.

"SURİYELİ GÖÇMENLERE 2 MİLYAR DOLAR HARCADIK"

Mısır halkı demokrasiyi korumak için darbecilere karşı onur mücadelesi verirken, devletlerin onlara sırtını dönmesi küresel adaleti yaralıyor. Dünyanın geleceğinin bugünden iyi olacağını söylemek bu şekilde mümkün değildir. Farklı bir ekonomik modele, ihtiyaç duyduğumuz aşikardır. Şu anda biz Suriye'den bize göç eden 600 bin insana hizmet veriyoruz. Dünyada burada bize en ufak bir destek vermiyor. Bize gelen destek şu ana kadar 135 milyon dolar. Yaptığımız harcama 2 milyar dolar... Bunun sosyolojik ve psikolojik tahribatlarına da katlanıyoruz. Çünkü bunlar bizim kardeşimiz. Ortak tarihimiz var. Dünya Bankasına da burada önemli görevler düştüğüne inanıyorum.

 

 

Bu Haber 1905 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM SPOR OLİMPİYATLARI
ZEYBEKÇİ: VERGİ İDARESİ ÖZELLEŞT
PTT İLE H.KALYONCU ÜNİVERSİTESİN
EY İSRAFİL NEREDESİN?
CİSCO’DAN İSTİHDAM İÇİN BAŞKANLI
19 MAYIS´TA UTANMAK
PTT YÖNETİMİ GAZİANTEP´DE
ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
KIZ KURULARININ ANNELER GÜNÜ KUT
HUKUK MÜŞAVİRİ TRT´NİN 50MİLYONU
YILIN ANNESİ: GÜLTEN AKKAYA
ERDOĞAN GÜMÜŞ YAZDI KARİA YOLU
2. KİTAP GÜNÜNE DAVETLİSİNİZ
LADY GODİVA
GİRİŞİMCİ KADINLARA BİLİŞİM DEST
BYLOCK MESAJLARINDAN 215 BİN KİŞ
MEKTUP YAZMA YARIŞMASI SONUÇLAND
WİKİPEDİA´YA ERİŞİM ENGELL
PTT ELEKTRONİK PARA İHRAÇ EDEBİL
TURKCELL DE AKK´YI KALDIRD
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!