6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
BİLİŞİM SEKTÖRÜ 2013 YILINDA DA POPÜLER BİLİŞİM SEKTÖRÜ 2013 YILINDA DA POPÜLER

Tarih: 2013-12-15

Türkiye’nin iş ilanları sitesi elemanonline.net’in 2013 yılı verilerine göre bilişim sektörü en çok ilgi gören sektörler arasında yer aldı.

Bilişim sektörü 2013 yılında da popüler Türkiye’nin iş ilanları sitesi elemanonline.net’in 2013 yılı verilerine göre bilişim sektörü en çok ilgi gören sektörler arasında yer aldı.

2013 yılının sonlarına yaklaşırken iş dünyasından gelen sayısal veriler yılın en popüler sektörlerine ışık tutuyor. İş ilanları sitesi Elemanonline.net’in verilerine göre 2013 yılında en fazla eleman aranan sektörlerden biri de Bilişim oldu. Bilişim sektöründe eleman arayan firmalar en fazla bilgisayar programcısı ve web developer pozisyonlarına eleman aradılar.

Aranılan elemanın cinsiyet dağılımına bakıldığında kadın ve erkek eşitliği dikkat çeken bir veri olarak göze çarpıyor. Aranılan elemanın “Bilgisayar Programcısı” olması durumunda dahi bu eşitliğin devam etmesi, bilgisayar programcılığının erkek mesleği olmaktan çıktığının bir göstergesi niteliğinde.

Bilişim sektörü en fazla bilgisayar programcısı ve web developer aradı.

Elemanonline.net pazarlama ve iletişim direktörü Arif Köse yaptığı açıklamada 2013 yılının geride bıraktığımız 11 ayında 111 bin kişiyi işe yerleştirdiklerini, 1 milyon 400 binin üzerinde aday profili ile üye firmalara en uygun adayı bulma şansı sağladıklarını belirtti.

Her geçen gün daha fazla firmanın ve adayın iş ilanları konusunda interneti kullandığını belirten Köse; “2013 yılının en popüler sektörlerinden biri olan Bilişim sektöründe firmaların verdiği ilanlara baktığımızda en fazla bilgisayar programcısı, web developer ve webmaster pozisyonlarına eleman arandığı görüyoruz. Bu pozisyonların hemen ardından bilişim sektöründe deneyim sahibi satış ve destek personelleri aranıyor. En fazla ilan veren şehir dağılımına bakıldığında ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli ağırlığı görülmekte.” dedi.

20 bine yakın aktif iş ilanı yer alan elemanonline.net web sitesine her gün ortalama 1.500 yeni üye aday, 150'nin üzerinde de yeni üye firma ekleniyor.

Elemanonline.net, 2 milyonun üzerinde aylık tekil ziyaretçi sayısı ve 50 milyona yakın aylık sayfa görüntülenme sayısıyla iş arayanların en çok ziyaret ettiği siteler arasında yer alıyor.

Bu Haber 1129 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!