DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BİLİŞİM SEKTÖRÜ 2013 YILINDA DA POPÜLER BİLİŞİM SEKTÖRÜ 2013 YILINDA DA POPÜLER

Tarih: 2013-12-15

Türkiye’nin iş ilanları sitesi elemanonline.net’in 2013 yılı verilerine göre bilişim sektörü en çok ilgi gören sektörler arasında yer aldı.

Bilişim sektörü 2013 yılında da popüler Türkiye’nin iş ilanları sitesi elemanonline.net’in 2013 yılı verilerine göre bilişim sektörü en çok ilgi gören sektörler arasında yer aldı.

2013 yılının sonlarına yaklaşırken iş dünyasından gelen sayısal veriler yılın en popüler sektörlerine ışık tutuyor. İş ilanları sitesi Elemanonline.net’in verilerine göre 2013 yılında en fazla eleman aranan sektörlerden biri de Bilişim oldu. Bilişim sektöründe eleman arayan firmalar en fazla bilgisayar programcısı ve web developer pozisyonlarına eleman aradılar.

Aranılan elemanın cinsiyet dağılımına bakıldığında kadın ve erkek eşitliği dikkat çeken bir veri olarak göze çarpıyor. Aranılan elemanın “Bilgisayar Programcısı” olması durumunda dahi bu eşitliğin devam etmesi, bilgisayar programcılığının erkek mesleği olmaktan çıktığının bir göstergesi niteliğinde.

Bilişim sektörü en fazla bilgisayar programcısı ve web developer aradı.

Elemanonline.net pazarlama ve iletişim direktörü Arif Köse yaptığı açıklamada 2013 yılının geride bıraktığımız 11 ayında 111 bin kişiyi işe yerleştirdiklerini, 1 milyon 400 binin üzerinde aday profili ile üye firmalara en uygun adayı bulma şansı sağladıklarını belirtti.

Her geçen gün daha fazla firmanın ve adayın iş ilanları konusunda interneti kullandığını belirten Köse; “2013 yılının en popüler sektörlerinden biri olan Bilişim sektöründe firmaların verdiği ilanlara baktığımızda en fazla bilgisayar programcısı, web developer ve webmaster pozisyonlarına eleman arandığı görüyoruz. Bu pozisyonların hemen ardından bilişim sektöründe deneyim sahibi satış ve destek personelleri aranıyor. En fazla ilan veren şehir dağılımına bakıldığında ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli ağırlığı görülmekte.” dedi.

20 bine yakın aktif iş ilanı yer alan elemanonline.net web sitesine her gün ortalama 1.500 yeni üye aday, 150'nin üzerinde de yeni üye firma ekleniyor.

Elemanonline.net, 2 milyonun üzerinde aylık tekil ziyaretçi sayısı ve 50 milyona yakın aylık sayfa görüntülenme sayısıyla iş arayanların en çok ziyaret ettiği siteler arasında yer alıyor.

Bu Haber 990 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!