7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
SİNAN ÇETİN’E BAZ İSYANISİNAN ÇETİN’E BAZ İSYANI

Tarih: 2014-01-10

İstanbul Cihangir’de Sinan Çetin’e ait binanın çatısına takılan baz istasyonu mahalleliyi ayağa kaldırdı.

İstanbul Cihangir’de Sinan Çetin’e ait binanın çatısına takılan baz istasyonu mahalleliyi ayağa kaldırdı. Özoğul Sokak’ta Sinan Çetin’e ait apartmanın çatısına geçen ay Turkcell tarafından 1500 litrelik su deposu görünümünde baz istasyonu takıldı. Baz istasyonunun kurulumunun yapılarak faaliyete geçmesini engelleyen sokak sakinlerine Sinan Çetin’in gayrimenkullerini yöneten Remax baz istasyonunun kaldırılacağını söylemesine rağmen herhangi bir adım atılmış değil. Mahallelinin sokağa astığı “Bu sokakta baz istasyonu istemiyoruz” yazılı afişler söküldü. Sinan Çetin’in binasının girişinde asılı ‘PLATO film’ tabelası ise daire baz merkezine dönüştürüldükten sonra kaldırıldı. Mahalle sakinleri ve Cihangir Forumu bugün eylem yaparak Sinan Çetin’i Turkcell’le sözleşmesini feshetmeye çağırıyor.

‘HER AN NÖBETTEYİZ’

Sokak sakinlerinden Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yrd. Doç.Dr. Seda Kalem, “Sinan Çetin’in binasına takılan baz istasyonu faaliyete geçirilmesin diye mahalleli olarak her an nöbetteyiz. Evim hemen baz istasyonunun bitişiğinde. Bir yaşında bebeğim direkt etkilenecek. Turkcell yetkilileri baz istasyonu zararlı değil diye bizi ikna etmeye çalışıyor, ancak kızımın odasında yaptırdığımız ölçüme göre baz istasyonu faaliyete geçerse şu anki radyasyon oranı evimizde altı katına çıkıyor. Burası çocuklu ailelerin yaşadığı bir sokak. İnsanlar sürekli radyasyona maruz kalacak” dedi.

Sinan Çetin’in gayrimenkullerini yöneten Remax’ın baz istasyonunu kaldıracaklarını söylemesine rağmen kaldırılmadığını belirten Kalem, “ Oyalandığımızı düşünüyoruz. Turkcell yetkilileriyle yaptığımız görüşmede öyle bir girişimlerinin olmadığını öğrendik. Sinan Çetin daha önce birlikte mücadele edelim, diye konuştu. Ancak yaklaşık bir ay oldu ve Sinan Çetin mahalleden kimseyle bu konuda iletişime geçmiş değil. Sinan Çetin’i biran önce Turkcell’le yaptığı sözleşmeyi feshetmeye çağırıyoruz” dedi.

SU DEPOSU YALANI

Baz istasyonunun hemen karşısında oturan Mimar Tuğba Gökkaya Yalaz ise “Baz istasyonunu su deposu görünümünde kurmaya çalışarak insanları aptal yerine koyuyorlar. Baz istasyonu çevresindeki binalara göre oldukça alçakta kalıyor ve sokağımız insanların yaşadığı bir yerleşim yeri. Eğer baz istasyonu için bir yer tercih edilecekse bu geniş meydanlarda, yüksekte, insanların sirkülasyon halinde olduğu bir yer olmalı. İnsanların uzun süre radyasyona maruz kalacağı konut bölgeleri tercih edilmemeli” dedi. Sokak sakinlerinden Aslı Çivicioğlu ise “Biz bu sokakta baz istasyonuyla yaşamayacağız. O istasyonun kaldırılması için her türlü hukuki ve bürokratik yolu tüketeceğiz” dedi. Remax’ten Aykut Celep ise firma olarak baz istasyonunun Çetin’in binasına takılması için aracı olmadıklarını belirtti. Celep, “Biz şirket olarak Sinan Bey’in gayrimenkul mülk yönetimini yapıyoruz. Baz istasyonunun takılmasıyla ilgimiz yok. Sinan Bey anlaşmış olabilir, bilemiyorum” dedi.

Olgu KUNDAKÇI - birgun.net

Bu Haber 2114 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!