"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
SİNAN ÇETİN’E BAZ İSYANISİNAN ÇETİN’E BAZ İSYANI

Tarih: 2014-01-10

İstanbul Cihangir’de Sinan Çetin’e ait binanın çatısına takılan baz istasyonu mahalleliyi ayağa kaldırdı.

İstanbul Cihangir’de Sinan Çetin’e ait binanın çatısına takılan baz istasyonu mahalleliyi ayağa kaldırdı. Özoğul Sokak’ta Sinan Çetin’e ait apartmanın çatısına geçen ay Turkcell tarafından 1500 litrelik su deposu görünümünde baz istasyonu takıldı. Baz istasyonunun kurulumunun yapılarak faaliyete geçmesini engelleyen sokak sakinlerine Sinan Çetin’in gayrimenkullerini yöneten Remax baz istasyonunun kaldırılacağını söylemesine rağmen herhangi bir adım atılmış değil. Mahallelinin sokağa astığı “Bu sokakta baz istasyonu istemiyoruz” yazılı afişler söküldü. Sinan Çetin’in binasının girişinde asılı ‘PLATO film’ tabelası ise daire baz merkezine dönüştürüldükten sonra kaldırıldı. Mahalle sakinleri ve Cihangir Forumu bugün eylem yaparak Sinan Çetin’i Turkcell’le sözleşmesini feshetmeye çağırıyor.

‘HER AN NÖBETTEYİZ’

Sokak sakinlerinden Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yrd. Doç.Dr. Seda Kalem, “Sinan Çetin’in binasına takılan baz istasyonu faaliyete geçirilmesin diye mahalleli olarak her an nöbetteyiz. Evim hemen baz istasyonunun bitişiğinde. Bir yaşında bebeğim direkt etkilenecek. Turkcell yetkilileri baz istasyonu zararlı değil diye bizi ikna etmeye çalışıyor, ancak kızımın odasında yaptırdığımız ölçüme göre baz istasyonu faaliyete geçerse şu anki radyasyon oranı evimizde altı katına çıkıyor. Burası çocuklu ailelerin yaşadığı bir sokak. İnsanlar sürekli radyasyona maruz kalacak” dedi.

Sinan Çetin’in gayrimenkullerini yöneten Remax’ın baz istasyonunu kaldıracaklarını söylemesine rağmen kaldırılmadığını belirten Kalem, “ Oyalandığımızı düşünüyoruz. Turkcell yetkilileriyle yaptığımız görüşmede öyle bir girişimlerinin olmadığını öğrendik. Sinan Çetin daha önce birlikte mücadele edelim, diye konuştu. Ancak yaklaşık bir ay oldu ve Sinan Çetin mahalleden kimseyle bu konuda iletişime geçmiş değil. Sinan Çetin’i biran önce Turkcell’le yaptığı sözleşmeyi feshetmeye çağırıyoruz” dedi.

SU DEPOSU YALANI

Baz istasyonunun hemen karşısında oturan Mimar Tuğba Gökkaya Yalaz ise “Baz istasyonunu su deposu görünümünde kurmaya çalışarak insanları aptal yerine koyuyorlar. Baz istasyonu çevresindeki binalara göre oldukça alçakta kalıyor ve sokağımız insanların yaşadığı bir yerleşim yeri. Eğer baz istasyonu için bir yer tercih edilecekse bu geniş meydanlarda, yüksekte, insanların sirkülasyon halinde olduğu bir yer olmalı. İnsanların uzun süre radyasyona maruz kalacağı konut bölgeleri tercih edilmemeli” dedi. Sokak sakinlerinden Aslı Çivicioğlu ise “Biz bu sokakta baz istasyonuyla yaşamayacağız. O istasyonun kaldırılması için her türlü hukuki ve bürokratik yolu tüketeceğiz” dedi. Remax’ten Aykut Celep ise firma olarak baz istasyonunun Çetin’in binasına takılması için aracı olmadıklarını belirtti. Celep, “Biz şirket olarak Sinan Bey’in gayrimenkul mülk yönetimini yapıyoruz. Baz istasyonunun takılmasıyla ilgimiz yok. Sinan Bey anlaşmış olabilir, bilemiyorum” dedi.

Olgu KUNDAKÇI - birgun.net

Bu Haber 1850 defa okunmuştur.
BANU SEZEN İLK 50 KADIN İK´CI A
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!