ŞİKAYET YÖNETİMİNDE SEKTÖRÜNÜN EN İYİSİ!ŞİKAYET YÖNETİMİNDE SEKTÖRÜNÜN EN İYİSİ!

Tarih: 2014-02-05

Türk Telekom, bağımsız şikayet yönetimi sitesi www.sikayetvar.com’un yaptığı değerlendirmeye göre müşteri şikayetlerine hızlı ve etkili şekilde çözüm sunarak telekomünikasyon sektörünün en başarılı şirketi oldu.

Türk Telekom açıklamasına göre, bağımsız bir şikayet yönetim sitesi olan www.sikayetvar.com'un, 2011 yılından itibaren her çeyrek dönemde ve her yıl sonunda yayınladığı Telekomünikasyon Sektörü Karşılaştırmalı Şikayet Analizleri çalışmasının 2013 yılı sonuçları açıklandı. Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, şikayetlerin hızlı bir şekilde değerlendirilip yanıtlanması ve çözüme kavuşturulmasındaki yüksek performansıyla telekomünikasyon sektörünün en başarılı şirketi oldu.

Analizin ilk başladığı yıldan bu yana sektörünün en başarılı şirketi olmayı başaran Türk Telekom, 2013 yılını da en üst sırada tamamladı. Yılın tüm çeyreklerini birinci sırada tamamlayan Türk Telekom, yıl sonu değerlendirmesine göre diğer rakiplerini geride bırakarak toplamda 59,31 puanla şikayet yönetiminde en başarılı şirket oldu.

www.sikayetvar.com sitesinin toplam 56 bin 848 şikayeti baz alarak gerçekleştirdiği Telekomünikasyon Sektörü Karşılaştırmalı Şikayet Analizleri’ne göre en çok şikayet tarife ve hizmetler, çağrı merkezi ve online işlemlerle abone merkezi konularında yapıldı

Şirketlerin bu alandaki başarıları Şikayetendexi’nde elde ettikleri sonuçlara göre değerlendiriliyor. Söz konusu endeks, Şikayetvar üyelerinin 2013 yılında ilettikleri şikayetlerin derlenmesi ve analizi sonucu elde ediliyor. Şikayetçilerin firmanın şikayet yönetimi sürecinden memnuniyet derecelerini de ölçen Şikayetendex her sektör ve her firma grubu için hesaplanıyor.

Endeks hazırlanırken kullanılan birinci bileşen firmaların ürettiği şikayetlerin sektördeki diğer firmalara göre ve pazar payına oranla beklenen makul orandan az ya da çok olması. www.sikayetvar.com’da yayınlanan şikayetleri cevaplama oranı ve ortalama cevaplama süresi gibi alt unsurlar da birinci bileşen içinde yer alıyor. Analizde kullanılan bir diğer bileşen ise şikayet yayımlandıktan en az 3 gün sonra şikayetçi tarafından yapılan değerlendirmeleri içeriyor.

Türk Telekom şikayet yönetim ekibine tüm Türk Telekom ofisleri ile İstanbul, Ankara ve Samsun’da, üç lokasyonda, 195 çalışanıyla Grup şirketlerinden Assistt Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri hizmet veriyor.

 

 

Bu Haber 980 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!