DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRK TELEKOM´UN KÂRI DÜŞÜK ÇIKTITÜRK TELEKOM´UN KÂRI DÜŞÜK ÇIKTI

Tarih: 2014-02-11

Türk Telekom 2013 yılı 3. çeyreğinde piyasanın beklentisinin altında kâr açıkladı.

Türk Telekom 9 aylık konsolide bilançosunu açıkladı. Açıklanan bilançoya göre kar rakamı piyasa beklentilerinin altında kaldı. İş Yatırım Türk Telekom bilançosunu analiz ederek raporunu yayınladı.

Raporda şu ayrıntılara yer verildi:

''Türk Telekom 2013 yılı 3. çeyreğinde hem bizim hem de piyasanın beklentisinin altında 236 milyon TL net kar elde etti. Şirketin net karı operasyonel marjlardaki düşüş ve net finansal giderler nedeniyle geçen yılın aynı dönemine göre %63 gerilerken, bizim beklentimizin altında kalma nedeni beklentimizin üzerinde gerçekleşen amortisman giderleri oldu.

ADSL ve mobil gelirlerindeki artışın etkisiyle şirketin konsolide gelirleri %5 arttı ve 3,392 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Avea’nın gelirleri yeni abone kazanımlarıyla %6 artarken, sabit internet gelirlerindeki yükseliş hem yeni aboneler hem de abone başı gelirlerdeki artış nedeniyle %8 oldu.

Avea bu çeyrekte de abone kazanmaya devam etti. 224 bin yeni abone ile toplam abone sayısını 14,1 milyona taşıdı. Sabit internette ise şirket 71 bin yeni abone kazandı ve toplam abone sayısı 7,2 milyona ulaştı. Konsolide FAVÖK beklentilere paralel ve geçen yıl ile hemen hemen aynı seviyede 1,305 milyon TL olarak gerçekleşti. FAVÖK marjı ise geçen yıl aynı dönemin 2 puan altında %38 oldu. Avea’nın marjlarının bu çeyrek iyi olması bekleniyordu ancak iyileşme beklentilerin üzerinde oldu. Bizim %15 ve piyasanın %16’lık beklentisinin üzerinde Avea %18 FAVÖK marjı yarattı. Ancak bunun etkisi beklentinin 1 puan altında gerçekleşen sabit hat marjı ile silindi ve konsolide marj beklenti ile paralel geldi. Her ne kadar net kar beklentinin altında kalmış olsa da sonuçların hisse üzerindeki olumsuz etkisinin beklentiyle paralel olan faaliyet karlılığı nedeniyle sınırlı olmasını bekliyoruz.''

Bu Haber 1271 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!