TÜRK TELEKOM´UN KÂRI DÜŞÜK ÇIKTITÜRK TELEKOM´UN KÂRI DÜŞÜK ÇIKTI

Tarih: 2014-02-11

Türk Telekom 2013 yılı 3. çeyreğinde piyasanın beklentisinin altında kâr açıkladı.

Türk Telekom 9 aylık konsolide bilançosunu açıkladı. Açıklanan bilançoya göre kar rakamı piyasa beklentilerinin altında kaldı. İş Yatırım Türk Telekom bilançosunu analiz ederek raporunu yayınladı.

Raporda şu ayrıntılara yer verildi:

''Türk Telekom 2013 yılı 3. çeyreğinde hem bizim hem de piyasanın beklentisinin altında 236 milyon TL net kar elde etti. Şirketin net karı operasyonel marjlardaki düşüş ve net finansal giderler nedeniyle geçen yılın aynı dönemine göre %63 gerilerken, bizim beklentimizin altında kalma nedeni beklentimizin üzerinde gerçekleşen amortisman giderleri oldu.

ADSL ve mobil gelirlerindeki artışın etkisiyle şirketin konsolide gelirleri %5 arttı ve 3,392 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Avea’nın gelirleri yeni abone kazanımlarıyla %6 artarken, sabit internet gelirlerindeki yükseliş hem yeni aboneler hem de abone başı gelirlerdeki artış nedeniyle %8 oldu.

Avea bu çeyrekte de abone kazanmaya devam etti. 224 bin yeni abone ile toplam abone sayısını 14,1 milyona taşıdı. Sabit internette ise şirket 71 bin yeni abone kazandı ve toplam abone sayısı 7,2 milyona ulaştı. Konsolide FAVÖK beklentilere paralel ve geçen yıl ile hemen hemen aynı seviyede 1,305 milyon TL olarak gerçekleşti. FAVÖK marjı ise geçen yıl aynı dönemin 2 puan altında %38 oldu. Avea’nın marjlarının bu çeyrek iyi olması bekleniyordu ancak iyileşme beklentilerin üzerinde oldu. Bizim %15 ve piyasanın %16’lık beklentisinin üzerinde Avea %18 FAVÖK marjı yarattı. Ancak bunun etkisi beklentinin 1 puan altında gerçekleşen sabit hat marjı ile silindi ve konsolide marj beklenti ile paralel geldi. Her ne kadar net kar beklentinin altında kalmış olsa da sonuçların hisse üzerindeki olumsuz etkisinin beklentiyle paralel olan faaliyet karlılığı nedeniyle sınırlı olmasını bekliyoruz.''

Bu Haber 1446 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!