Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM´UN KÂRI DÜŞÜK ÇIKTITÜRK TELEKOM´UN KÂRI DÜŞÜK ÇIKTI

Tarih: 2014-02-11

Türk Telekom 2013 yılı 3. çeyreğinde piyasanın beklentisinin altında kâr açıkladı.

Türk Telekom 9 aylık konsolide bilançosunu açıkladı. Açıklanan bilançoya göre kar rakamı piyasa beklentilerinin altında kaldı. İş Yatırım Türk Telekom bilançosunu analiz ederek raporunu yayınladı.

Raporda şu ayrıntılara yer verildi:

''Türk Telekom 2013 yılı 3. çeyreğinde hem bizim hem de piyasanın beklentisinin altında 236 milyon TL net kar elde etti. Şirketin net karı operasyonel marjlardaki düşüş ve net finansal giderler nedeniyle geçen yılın aynı dönemine göre %63 gerilerken, bizim beklentimizin altında kalma nedeni beklentimizin üzerinde gerçekleşen amortisman giderleri oldu.

ADSL ve mobil gelirlerindeki artışın etkisiyle şirketin konsolide gelirleri %5 arttı ve 3,392 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Avea’nın gelirleri yeni abone kazanımlarıyla %6 artarken, sabit internet gelirlerindeki yükseliş hem yeni aboneler hem de abone başı gelirlerdeki artış nedeniyle %8 oldu.

Avea bu çeyrekte de abone kazanmaya devam etti. 224 bin yeni abone ile toplam abone sayısını 14,1 milyona taşıdı. Sabit internette ise şirket 71 bin yeni abone kazandı ve toplam abone sayısı 7,2 milyona ulaştı. Konsolide FAVÖK beklentilere paralel ve geçen yıl ile hemen hemen aynı seviyede 1,305 milyon TL olarak gerçekleşti. FAVÖK marjı ise geçen yıl aynı dönemin 2 puan altında %38 oldu. Avea’nın marjlarının bu çeyrek iyi olması bekleniyordu ancak iyileşme beklentilerin üzerinde oldu. Bizim %15 ve piyasanın %16’lık beklentisinin üzerinde Avea %18 FAVÖK marjı yarattı. Ancak bunun etkisi beklentinin 1 puan altında gerçekleşen sabit hat marjı ile silindi ve konsolide marj beklenti ile paralel geldi. Her ne kadar net kar beklentinin altında kalmış olsa da sonuçların hisse üzerindeki olumsuz etkisinin beklentiyle paralel olan faaliyet karlılığı nedeniyle sınırlı olmasını bekliyoruz.''

Bu Haber 1384 defa okunmuştur.
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!