BYS DELEGE SEÇİMİNDE NE YAPACAĞIZBYS DELEGE SEÇİMİNDE NE YAPACAĞIZ

Tarih: 2014-02-17

Türk Telekom Personeli Biriktirme Yardım Sandığı (BYS)’nın 4. Olağan Genel Kurulu çalışmaları başlamış olup Delege Seçimleri 19 Şubat 2014 tarihinde yapılacaktır.

Türk Telekom yönetiminin özelleştirme sonrasında BYS’yi biz yaptık oldu mantığı ile hepimizi çok üzen yeniden yapılandırması sonucu oluşturulan yönetim kurullarının almış oldukları her türlü olumsuz kararlara rağmen 3000 binin üzerinde eski çalışma arkadaşlarımızın üyelikleri devam etmektedir. Toplam üye sayısına bakıldığında her ne kadar sayımız azalsa da BYS da birikmiş olan fonun yaklaşık % 50 si eski çalışma arkadaşlarımıza aittir. Bu gerçeğe rağmen mevcut Yönetim Kurulu, sandık üyeleri için düzenlediği piyasaya göre biraz daha uygun şartlarda otomobil temin edilmesi kampanyalarında yıllarca üye olarak aidat ödeyen biz eski çalışanları yok saymaktadırlar. Türk Telekom sermayesi ile kurulan alt şirket çalışanı BYS üyelerinin akrabalarına sağlanan hizmetlerin BYS'ye yıllarca katkı sağlayan biz eski çalışanlara çok görülmesi asla kabul edilemez.

Türk Telekom’dan ayrılan eski çalışma arkadaşlarımızı temsilen mevcut Yönetim Kurulunda temsilcilerimizin olması mevcut yönetimin bizlere karşı ilgisiz, duyarsız bakış açısının değiştirilmesi için her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır.

Yukarıda izah edilmeye çalışılan nedenler gereğince Derneğimize üye olan yada olmayan eski çalışma arkadaşlarımızın tamamının Ankara da bulunanlar Türk Telekom Genel Müdürlüğünde, diğer illerde bulunanların ise http://www.turktelekombys.com.tr/secim.aspx linki tıklayarak öncelikle oy kullanacakları yerleri öğrenerek 19 Şubat 2014 Çarşamba günü fire vermeden oylarını kullanmaları çok büyük önem taşımaktadır.

Gerek Türk Telekomdan ayrılan, gerekse Türk Telekomda çalışan arkadaşlarımızın seçim tarihi olan 19 Şubat 2014 gününü oy kullanması gereken tüm dostlarına bildirmelerinin yanı sıra halen Türk Telekom da çalışan dostlarından da Ankara ve İstanbul'da aşağıda isimleri yazılı aday arkadaşlarımıza, diğer illerde de Türk Telekomdan ayrılan aday arkadaşlara destek istemelerini talep ediyoruz..

"Türk Telekomda çalışan üyeler neden ayrılanlara oy versinler?" gibi bir soru akla gelebilir. Türk Telekom çalışanı delegelerin Yönetimden gelen baskılara dayanmaları çok zordur. Türk Telekom Yönetiminin baskılarına dayanacak, üyelerinin çıkarına göre hareket edecek bir BYS yönetimini, ancak baskılara direnebilecek delegeler oluşturabilir.

O nedenle, ister Türk Telekomda çalışıyor olsun, isterse Türk Telekom'dan ayrılmış olsun, her Telekomcuyu,  Türk Telekomdan ayrılmış delege adaylarına destek olmaya davet ediyoruz.. 

 

ANKARA DELEGE ADAYI ARKADAŞLARIMIZ

Mahmut ESEN

Önder Kürşad SOYSAL

Sadettin Selçuk KIVRAK

 

İSTANBUL 1. BÖLGE ADAYI ARKADAŞLARIMIZ

Mücahit CAN

Yücel ÇETİNER

Feyzullah CEYLAN

Özkan ELMAS

Mutlu ZENCİR

Kenan KAYIŞ

Sezai ÇALIŞKAN

Bu Haber 4077 defa okunmuştur.
ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLER 55 İLİN N
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!