DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
MÜSTEŞAR OL, T.T. YÖNETİM KURULU’NA GİR!MÜSTEŞAR OL, T.T. YÖNETİM KURULU’NA GİR!

Tarih: 2014-03-07

Başbakanlık Müsteşarı Fahri Kasırga, Türk Telekom Yönetim Kurulu'na bağımsız üye olarak atandı.

Başbakanlık Müsteşarı Fahri Kasırga, Süleyman Karaman'ın istifasıyla boşalan Türk Telekom'un Yönetim Kurulu'na Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı.

Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı yazılı açıklamada yönetim kurulu üye atamasına ilişkin bilgi verildi. Açıklamada, "Şirketin Yönetim Kurulu, Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinden Süleyman Karaman'ın istifası üzerine boşalan üyeliğe, Yönetim Kurulu'nun kalan görev süresi boyunca görev yapmak ve yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında Genel Kurul'un onayına sunulmak üzere Fahri Kasırga'nın gerçek kişi yönetim kurulu üyesi sıfatı ile bağımsız üye olarak atanmasına karar verildiği" bildirildi.

Böylelikle, İçişleri Bakanı olana kadar Başbakanlık Müsteşarı olduğu dönemde Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi de olan Efkan ALÂ’dan sonra yeni Müsteşar Fahri KASIRGA’da Türk Telekom’a Yönetim Kurulu Üyesi olmuş oldu. Son dönemde Turkcell Yönetim Kurulu’na da bazı AKP’li eski bakanların Yönetim Kurulu Üyesi yapıldıkları da görüldü.

Türk Telekom Yönetim Kurulu’ndan istifa eden Süleyman Karaman, Devlet Demiryolları’na Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım döneminde Genel Müdür olmuş yine aynı bakan döneminde Türk Telekom’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak uzun yıllar görev yapmıştı…

-FAHRİ KASIRGA KİMDİR?-

1953 Rize-Çayeli doğumlu olan Fahri Kasırga; ilk ve orta öğretimini Çayeli ilçesinde tamamladıktan sonra İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'ni bitirdi. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, 1978 yılında Rize de Hakim adayı olarak staja başladı. 1979 yılının Ağustos ayında Hopa Cumhuriyet Savcısı olarak mesleğe kabul edildi. 1979 Aralık ayında vatani görevini ifa etmek üzere ayrıldı.

1981 yılında Erzurum-Olur Cumhuriyet Savcı Yardımcısı olarak göreve dönen Kasırga, sırasıyla Trabzon-Çaykara, Sakarya-Karasu Cumhuriyet Savcılığı ve Ordu-Fatsa, Diyarbakır, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu. 26 Kasım 2001 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Kasırga, bu görevini yürütmekte iken 3 Ekim 2003 tarihinde Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı'na getirildi. 2007 yılı Genel Seçimleri nedeniyle bağımsız Adalet Bakanı olarak atanan Kasırga, 8 Mayıs 2007-29 Ağustos 2007 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı görevini ifa etti. Bilahare Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine tekrar dönen Kasırga, yaklaşık 1 yıl daha bu görevi sürdürdükten sonra 18 Temmuz 2008 tarihinde Başbakanlık Yüksek Müşavirliğine atandı. 20 Ocak 2014 tarihide Başbakanlık Müsteşarlığı görevine getirilen Fahri Kasırga, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Bu Haber 2948 defa okunmuştur.
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!