"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
OPERATÖRLERE TALİMAT MI VERİLDİ?OPERATÖRLERE TALİMAT MI VERİLDİ?

Tarih: 2014-03-18

CHP'li Oran, Başbakan ile Çocuklarının Konuştuğu Telefonları Açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Tokat'ta yaptığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile çocukları arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarının ellerinde olduğunu söyleyerek, 17 Aralık'ta yapılan bu telefon trafiğini saklamak için, bunların kamuoyuna açıklanamaması için, deşifre olmaması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na, Türk Telekom'a ve üç GSM operatörüne HTS kayıtlarının silinmesi talimatını verdi mi, vermedi mi sorusunu yöneltti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, parti çalışmaları kapsamında Tokat'a geldi. İlk olarak Zile ve Pazar ilçelerinde partisi tarafından düzenlenen programlara katılan Oran daha sonra kent merkezine geldi. Partisinin İl Başkanlığı binasını ziyaret eden Oran, burada basın toplantısı düzenlendi. Tokat merkez ve 11 ilçede iddialı olduklarını söyleyen Oran, il genelinde başarılı sonuçlar alacaklarını söyledi. Türkiye'nin esas ana maddesinin yolsuzluk ve rüşvet olduğunu söyleyen Oran, 17 Aralık'ta intikal eden yolsuzluk ve rüşvet operasyonu Cumhuriyet tarihimizde böyle bir operasyon rastlanmadı, yaşanmadı. Gerçekten biz ana muhalefet olarak bu iddialardan rahatsızız ve iktidar partisinin bu konu ile ilgili gereğini yapmasını bekliyoruz. Biliyorsunuz yarın mecliste adı yolsuzluğa karışmış 4 bakan ile ilgili fezlekeler görüşülecek. Fezleke biliyorsunuz suç dosyası dedi.

TELEFON GÖRÜŞMELERİ İLE İLGİLİ KAYITLAR VAR

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında özellikle Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında telefon görüşmelerinin ortaya çıktığını söyleyen Oran, şöyle konuştu

Bunlarla ilgili henüz bir yalanmaya veya bunları yapanlarla ilgili henüz bir suç duyurusu, hukuki süreç başlatılmadı. Erdoğan bunlarla ilgili sadece, 'bunlar montaj' dedi, ses kayıtları ile ilgili ama bizler bunlarla ilgili araştırma yaptırdık, bunları bilimsel olarak incelettirdik montaj olmadığını, gerçek olduğunu ortaya koyduk. Erdoğan'da sadece 'montaj' dedi. Bu görüşmeler hem özel kriptolu telefondan yapılmış hem de diğer numaralardan yapılmış. Ben özellikle şu ana kadar, 'her hangi bir kayıt yok' diyordu Erdoğan bunlarla ilgili. Ben de buradan açıklıyorum, telefon görüşmeleri ile ilgili kayıtlar var.

BAŞBAKANA SORULAR YÖNELTTİ

Kayıtlar ile ilgili meclise soru önergesi verdiğini belirten Oran, Başbakan Erdoğan'a şu soruları yöneltti

Bunlardan birincisi, 17 Aralık günü yani bu operasyonun yaşandığı gün Erdoğan 0536 nolu telefondan saat 08.02'de oğlu Bilal Erdoğan'ı aradı mı, aramadı mı İkinci sorumuz, 0530 numaralı telefon kızı Sümeyye Erdoğan'a mı ait Yine bir başka numara vereceğim. 0533 da Bilal Erdoğan'a ait. Üç tane soru sordum, üç tane telefon numarası verdim. Bunlar bir kere Erdoğan'ın konuşup konuşmadığı ve kızı ile oğluna ait olup olmadığına dair. Erdoğan'dan bunlarla ilgili cevap bekliyoruz.

HTS KAYITLARI SİLİNDİ Mİ

Başbakan Erdoğan'ın bu konuşmalara dair kayıt olmadığını söylediğini ancak ellerinde kayıt bulunduğunu söyleyen Oran, konuşmasını şu şekilde tamamladı

Bu telefon görüşmelerinin olduğuna dair elimizde kayıtlar var. Erdoğan kayıt yok dedi, ama elimizde. Şöyle bir iddiada var, bu daha vahim. 17 Aralık'ta yapılan bu telefon trafiğini saklamak için, bunların kamuoyuna açıklanamaması için, deşifre olmaması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına, Türk Telekom'a ve üç GSM operatörüne HTS kayıtlarının silinmesi talimatını verdi mi, vermedi mi Erdoğan'ın buna cevap vermesini istiyoruz. Yine devam ediyoruz. HTS kayıtlarının silinmesi için, çünkü operatörler bunların yasa dışı olduğunu, hukuk dışı olduğunu, kanun dışı olduğunu söylüyorlar ve bunları yapamayacaklarını söylüyorlar. Bu konu ile ilgili Abdullah Tivnikli'yi görevlendirdi mi, görevlendirmedi mi. HTS kayıtlarının silinmesi şu anlama geliyor. Bütün delillerin üstününü kapatılması ve bütün bu olayların ört bas edilmesi anlamına geliyor.

O gün ile ilgili başka bir iddiamızda var. Erdoğan'ın kızı Sümeyya Erdoğan'ın o gün yapmış olduğu uçuşta kayıtlardan silindirilmeye çalışılmış. Yani Türk Hava Yolları ile yapılan bir uçuş var, o uçuşun kayıtlarını da sildirmeye çalışmışlar. Tekrar soruyorum, TK2123 sefer sayılı uçakla 17 Aralık günü saat 09.00 uçağı ile Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan İstanbul'a gitti mi. Koltuk numarası 01F miydi Hemen arkasında 2D koltukta Sayın Koray Aydın oturuyordu. Peki, HTS kayıtlarını silmeye çalışıyorlar, bu uçuş kayıtlarını niye silmeye çalışıyorlar. Yani 'paralar sıfırlansın' diye konuşma iddialar var, kayıtları da o zaman silmek ve sıfırlamak istiyorlar. Bunu ortaya çıkartmamız lazım.

Bu Haber 1047 defa okunmuştur.
BANU SEZEN İLK 50 KADIN İK´CI A
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!