7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
YALINCAK TESİSLERİ AVRASYA ÜNİVERSİTESİNİN!YALINCAK TESİSLERİ AVRASYA ÜNİVERSİTESİNİN!

Tarih: 2014-04-14

Türk Telekom’a ait Trabzon Yalıncak Eğitim Merkezi, Avrasya Üniversitesi’nin oldu.

Trabzon’da 2010 yılında kurulan ve bölgenin ilk vakıf üniversitesi olan Avrasya Üniversitesi, Yalıncak beldesindeki Türk Telekom’un Eğitim Merkezi ve lojmanlarının bulunduğu araziyi satın aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, hedeflerinin 10 yılsonunda 25 bin öğrenciye ulaşmak olduğunu söyledi.

Yıldız “İşte bunun içinde hızlı bir şekilde yatırım yapmamız gerekmektedir. Bizim ilk kurulduğumuz sene yaklaşık 15 milyon civarında bir yatırım yapmıştık. Geçen sene Yomra Yerleşkesi’ni bitirdik. Yine 20 milyon civarında geçen sen harcama yaptık. Bu sene bu aldığımız mekân yaklaşık 20 milyona bize mal oldu. Yani tadilatlarıyla birlikte bu rakamı da aşabilir. Bu şunu gösteriyor demek ki kuruluşumuzdan bugüne kadar 50 milyona yakın bir harcama yaptık. Önümüzdeki dönem yani 2015 yılına kadar, bir 50 milyon daha yatırım yapma düşüncemiz var. Projemiz ona göre hazırlanmıştır” dedi.

Yıldız, aldıkları arazide 15 bin metrekare bir arsa, 20 bin metrekareye yakın da kapalı bir alan olduğunu kaydederek “Burası yıkılıp yapılırsa 40 bin metrekare kapalı alan ortaya çıkar. İlk planda binalarımızın içini dışını giydireceğiz, yaklaşık elliye yakın sınıf var burada, hoca odaları var başka yerler var, tesis içerisinde restoranlar kafeler alışveriş yerleri spor alanları bulunacak. Allah nasip ederse Temmuz ayında buranın açılışını yapacağız. Avrasya, üniversite olduğunu bu tesisleri bünyesine katarak ispatlamıştır. Allah nasip etti, kuruluşumuzun üçüncü yılında üniversitemiz sosyal tesislerine kavuştu” diye konuştu.

Yıldız, beraberinde mütevelli heyeti üyeleri avukat İbrahim Keskin, işadamı Ahmet Sarı, Prof. Dr. Mehmet Tüfekçi, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Rektör Prof. Dr. Sami Karadeniz ve Genel Sekreter Gülay Yeniçeri ile birlikte konuklarını tesisleri gezdirdi.

Bu Haber 2446 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!