Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
YALINCAK TESİSLERİ AVRASYA ÜNİVERSİTESİNİN!YALINCAK TESİSLERİ AVRASYA ÜNİVERSİTESİNİN!

Tarih: 2014-04-14

Türk Telekom’a ait Trabzon Yalıncak Eğitim Merkezi, Avrasya Üniversitesi’nin oldu.

Trabzon’da 2010 yılında kurulan ve bölgenin ilk vakıf üniversitesi olan Avrasya Üniversitesi, Yalıncak beldesindeki Türk Telekom’un Eğitim Merkezi ve lojmanlarının bulunduğu araziyi satın aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, hedeflerinin 10 yılsonunda 25 bin öğrenciye ulaşmak olduğunu söyledi.

Yıldız “İşte bunun içinde hızlı bir şekilde yatırım yapmamız gerekmektedir. Bizim ilk kurulduğumuz sene yaklaşık 15 milyon civarında bir yatırım yapmıştık. Geçen sene Yomra Yerleşkesi’ni bitirdik. Yine 20 milyon civarında geçen sen harcama yaptık. Bu sene bu aldığımız mekân yaklaşık 20 milyona bize mal oldu. Yani tadilatlarıyla birlikte bu rakamı da aşabilir. Bu şunu gösteriyor demek ki kuruluşumuzdan bugüne kadar 50 milyona yakın bir harcama yaptık. Önümüzdeki dönem yani 2015 yılına kadar, bir 50 milyon daha yatırım yapma düşüncemiz var. Projemiz ona göre hazırlanmıştır” dedi.

Yıldız, aldıkları arazide 15 bin metrekare bir arsa, 20 bin metrekareye yakın da kapalı bir alan olduğunu kaydederek “Burası yıkılıp yapılırsa 40 bin metrekare kapalı alan ortaya çıkar. İlk planda binalarımızın içini dışını giydireceğiz, yaklaşık elliye yakın sınıf var burada, hoca odaları var başka yerler var, tesis içerisinde restoranlar kafeler alışveriş yerleri spor alanları bulunacak. Allah nasip ederse Temmuz ayında buranın açılışını yapacağız. Avrasya, üniversite olduğunu bu tesisleri bünyesine katarak ispatlamıştır. Allah nasip etti, kuruluşumuzun üçüncü yılında üniversitemiz sosyal tesislerine kavuştu” diye konuştu.

Yıldız, beraberinde mütevelli heyeti üyeleri avukat İbrahim Keskin, işadamı Ahmet Sarı, Prof. Dr. Mehmet Tüfekçi, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Rektör Prof. Dr. Sami Karadeniz ve Genel Sekreter Gülay Yeniçeri ile birlikte konuklarını tesisleri gezdirdi.

Bu Haber 2353 defa okunmuştur.
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!