TÜRK TELEKOM´DA ATAMA DEPREMİ!TÜRK TELEKOM´DA ATAMA DEPREMİ!

Tarih: 2014-04-30

Genel Kurul'u hükümet komiseri gelmediği için ertelenen Türk Telekom'da sular bir türlü durulmuyor. Yeniden yapılanmalar kapsamında önemli değişiklikler yaşandı. Toplam 6 üst düzey yönetici ile yollar ayrılırken, organizasyon yapısında da bazı düzenlemeler yapıldı.

Türk Telekom tarafından organizasyonel değişiklikler Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) şöyle bildirildi:

Şirketimiz Üst Yönetimi, Grubumuzun büyüme hızını ve verimliliğini bir üst seviyeye taşımak amacıyla gerçekleştireceğimiz entegrasyonun ilk aşaması olarak satış, pazarlama, altyapı ve destek fonksiyonlarının bütünleştirilmesine ve operasyonel yapımızı daha verimli hale getirme ve daha etkin çalışan bir liderlik takımı inşa etme amacıyla; Türk Telekom, TTNET ve Avea'nın tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, stratejik organizasyon değişiklikleri yapmaya karar vermiştir.
 
Bu kapsamda, müşterilerimizin teknoloji ve iletişim ihtiyaçlarına daha iyi cevap vermek amacıyla, sabit ses ve veri hizmetlerimizi pazara sunma modelimiz yeniden yapılandırılarak; pazarlama ve satış birimlerinin üst yönetimleri tek bir çatı altında toplanacaktır. 

* Mehmet Ali Akarca, Türk Telekom ve TTNET kurumsal müşteri hizmetlerinin liderliğini Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı sıfatıyla üstlenecektir. Kendisine halihazırda bağlı olarak çalışan ekiplere ilaveten,  TTNET'in kurumsal pazarlama ve satış organizasyon birimleri Mehmet Ali Akarca'ya bağlı olarak çalışacaklardır.

* Mert Başar, Türk Telekom ve TTNET bireysel pazarlamanın liderliğini TTNET Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak üstlenecektir.  Kendisine halihazırda bağlı olarak çalışan ekiplere ilaveten, Türk Telekom Bireysel Ürün Yönetimi fonksiyonu, Mert Başar'a bağlı olarak çalışacaktır. 

* Ali Yılmaz, Türk Telekom ve TTNET bireysel satış organizasyonlarının liderliğini yapmak üzere TTNET Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Kendisine Türk Telekom'da halihazırda bağlı olarak çalışan ekiplere ilaveten, TTNET Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısına bağlı olarak çalışan ekipler de Ali Yılmaz'a bağlı olarak çalışacaktır. 

Ayrıca yakınsama teknolojilerindeki fırsatları yapısal olarak değerlendirmek ve operasyonlarımızda daha yüksek verimlilik ve fayda sağlamak amacıyla; Türk Telekom ve Avea seviyesindeki Network/Operasyon ile Teknoloji fonksiyonlarının üst yönetimini tek bir çatı altında toplanacaktır.  Bu çerçevede;

* Coşkun Şahin, Türk Telekom ve Avea'nın Teknoloji, Network ve Operasyon organizasyonlarının liderliğini Türk Telekom Teknoloji Başkanı sıfatıyla üstlenecektir. Avea'da kendisine halihazırda bağlı olarak çalışan ekiplere ilaveten, halihazırda Türk Telekom Operasyon Başkanı'na bağlı olarak çalışan ekipler de Coşkun Şahin'e bağlı olarak çalışacaktır.

Ticari ve altyapı ile ilgili alanlarda gerçekleştirdiğimiz yeniden yapılandırmayı desteklemek amacıyla, grubun bazı destek fonksiyonları da tek bir çatı altında toplanacaktır.

* Hakan Dursun, grup seviyesinde strateji fonksiyonuna Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Başkanı sıfatıyla liderlik edecektir.  
* Fırat Yaman Er, grup seviyesinde yeni kurulan iş planlama fonksiyonunun liderliğini Türk Telekom İş Planlama Başkanı sıfatıyla üstlenecektir.
* Metin Erhan, grup seviyesinde satınalma organizasyonunun liderliğini Türk Telekom Satınalma Başkanı sıfatıyla üstlenecektir. 
* Bahattin Aydın, grup seviyesinde yeni kurulan insan kaynakları fonksiyonuna Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı olarak liderlik edecektir. Halihazırda Avea'da kendisine bağlı olarak çalışan ekiplere ilaveten, Türk Telekom ve TTNET'te insan kaynakları ile ilgili iş birimleri de Bahattin Aydın'a bağlı olarak çalışacaktır.

Yukarıdakilere ek olarak Türk Telekom organizasyonundaki diğer atamalar şu şekildedir:

* Ahmet Bülter, Türk Telekom Hukuk Başkanı olarak hukuk organizasyonuna liderlik edecektir.
* Tevfik Fikret Karaman, Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı olarak saha yönetimi organizasyonuna liderlik edecektir. 
* Abdurrahman Güvenlioğlu, yeni kurulan destek hizmetleri organizasyonuna Türk Telekom Destek Hizmetleri Başkanı olarak liderlik edecektir. 
* Yeni bir Regülasyon Başkanlığı kurulmuş olup bu pozisyona atama yakın zamanda yapılacaktır. 

Şükrü Kutlu, Memet Atalay, Can Esen, Timur Ceylan, Gökhan Kayalıbay ve Haktan Yaşar Kılıç görevlerinden ayrılmıştır.

Bu Haber 5036 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!