İŞÇİLER YAN GELİP YATIYOR MU?İŞÇİLER YAN GELİP YATIYOR MU?

Tarih: 2014-06-04

AKP’li vekilden özelleştirme kılıfı:'İşçiler yan gelip yatıyor'.

AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli’de bulunan Derince Limanı’nın özelleştirilmesiyle ilgili; “İşçiler yan gelip yatıyor” dedi.

AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, İzmit’te basın mensuplarıyla bir araya geldi. Zeki Aygün, Derince Limanı'nın özelleştirilmesine karşı direniş başlatan ve yaklaşık 2 haftadır çadır kurarak açlık grevi yapan işçiler için “Yan gelip yatıyorlar” dedi.

330 bin metrekare mevcut alanı bulunan Derince Limanı’nın devlet tarafından 460 bin metrekare alanının doldurulmak istenilip özelleştirmesine karşı çıkan çalışanlar limanın kapısının önünde çadır kurarak tepki gösteriyor.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aygün şunları söyledi:

Erdoğan, Cumhurbaşkanı olsun
Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması durumunda partinin dağılacağı konusundaki soruları cevaplayan Aygün, “İnsanlar fanidir. Fani olan dünyada bu kadar hizmet eden bir yapanın böyle basit bir düşünceyle dağılmasını kabul etmiyorum. 12 yıllık bir tecrübemiz var. Türkiye üzerinde oynan oyunları çok iyi biliyoruz. Koltuk için değil hizmet için bir araya geldik. Bizler koltuk için kavga etmeyiz. Ben şahsen Başbakan’ın Cumhurbaşkanı olmasını istiyorum” dedi.

Halk ne diyorsa o
İkinci kez tekrarlanan Yalova seçimleri hakkında konuşan Aygün, “Halkın verdiği sonuca saygı göstereceğiz. Kaybedildiği için tabi ki üzgünüz ama bundan sonraki yönetime de başarılar diliyoruz. Problem yok halk ne diyorsa odur. Öte yandan ülkeye bu kadar hizmet etmiş olan AK Parti’yi birbirine düşürmeye çalışan ideolojiler bir çatı altında toplandı. Geçmişte bu siyasetin karşısında olup şimdi bir araya geliniyorsa siyaset açısından düşündürücü bir durum. Komünizmi yaşatanlar bile şuan o düşüncelerini bıraktılar. Maalesef hala savunanlar da var” dedi.

Küresel güçler
Hızlı trene dair açıklamalar yapan Aygün, “Sabotajı resimleriyle gördüm. Ülkenin kalkınmasını istemeyen zehirli mahlûkatlar var. Çekemeyenler başında da küresel güçler geliyor. Bize demokrasi dersi verenler, Gezi’yi 24 saat yayın yapanlar, insanlar Mısır’da katledilirken bir dakika bile göstermediler. Küresel güçlerin bu yönünü görmemiz lazım. Bunlar idareleriyle çok güzel şeyler yaparlar ama gizli servisleriyle de gelir buraları karıştırırlar. Bizim orada 10 istihbaratımız varsa onların burada 100 istihbaratımız var” dedi.

Yan gelip yatıyorlar
Derince Limanı’nın özelleştirmesine ilişkin soruları cevaplayan Aygün, “Kocaeli’nin tek limanıydı ama şimdi 42 limanı var. Derince Limanı bizden önceki siyasiler belirli bölümlerini kiraya verdiler. Uzun yıllar çalışanlar bir şey üretemez oldu. Yan gelip yatıyorlar. Bırakalım da bunu işletmeci yapsın. Kendi insanımızın işletmeciliğine neden bu kadar karşıyız anlamıyorum. Bugün Seka’yı savunanlar nerede? Dünya ekonomisini okuyamayan ve göremeyenlerin yanında olmayız. Ben özelleştirmeden yanayım. Kontrollü ve disiplinli bir şekilde çalışmanın oluşması lazım” şeklinde konuştu.

 

Bu Haber 938 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!