7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
MİLLİ PİYANGO´YA 2 KONSORSİYUM TALİPMİLLİ PİYANGO´YA 2 KONSORSİYUM TALİP

Tarih: 2014-06-29

Milli Piyango'nun teklif verme süresi bugün dolan özelleştirme ihalesine KKCG Group, Gtech ve Emma Capital'in yer aldığı KKCG Group konsorsiyumu ile Net Şans Oyunları ve Hitay Yatırım Holding'in oluşturduğu Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu teklif verdiklerini açıkladı.

KKCG Group konsorsiyumundan yapılan açıklamada, "Gtech ve Emma Capital'in bulunduğu KKCG Group konsorsiyumu, Milli Piyango'nun yönetim lisansı için özelleştirme ihalesine bugün resmi teklifini verdi... KKCG Group, güçlü finansmanı ile birlikte konsorsiyum üyelerinin piyango alanındaki büyük deneyimiyle de Avrupa'nın oyun pazarındaki en önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor" denildi.

Açıklamada ayrıca, konsorsiyumun Türkiye'de kendi alanında gelişmek için Türk yatırımcı Bilgili Holding ile de görüşmelere başlanarak, potansiyel ortaklık için müzakerelerde ileri aşamaya gelindiği ve Bilgili Holding ile anlaşma sürecinde ilerlendiği belirtildi.

Açıklamada yer alan bilgiye göre; KKCG Group, Emma ve diğer yatırımcıları, Çek Cumhuriyeti'nin lider piyango şirketi olan Sazka’nın sahibi konumunda bulunurken; Yunan milli piyango şirketi OPAP'ın da kontrol hissesine sahip.

"ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPACAĞIZ"

Şans oyunlarının uzun vadeli yatırım yapmaya odaklandıkları bir alan olduğunu belirten KKCG Group CIO'su Pavel Saroch, "Türkiye'nin Milli Piyango'su, Türk pazarındaki büyüme ve şans oyunlarındaki genişleme potansiyeliyle bizim için cazip bir yatırım fırsatı oldu. 10 yıllık lisans süresi boyunca var olan oyunların modernleştirmek ve dağıtım ağını büyütmek için önemli yatırımlar yapacağız" dedi.

Net Holding de KAP'a yaptığı açıklamada, Milli Piyango İdaresi bünyesindeki şans oyunlarının lisans verilmesi suretiyle özelleştirilmesi ihalesine, grup şirketi Net Şans Oyunları ile Hitay Yatırım Holding'in kurduğu ortak girişim grubunun teklif verdiğini duyurdu.

Net Şans-Hitay OGG'de Net Şans Oyunları yüzde 90, Hitay Yatırım Holding ise yüzde 10 pay sahibi konumunda.

Reuters'a bilgi veren bir kaynak, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın gerçekleştireceği Milli Piyango dahil şans oyunları özelleştirmesinde, yeterlilik sahiplerinden ERG İnşaat- Ahlatçı OGG'nin bugün nihai teklifini vereceğini; en iyi teklif sahibi olması durumunda hizmet alımının Yunan Intralot'tan sağlanacağını söylemişti. İhale için yeterlilik sahibi olan Talih Kuşu OGG ise, teklif vermeyeceğini açıklamıştı.

İhalenin son teklif verme süresi bugün doluyor.

Bu Haber 733 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!