Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM KARINI AÇIKLADITÜRK TELEKOM KARINI AÇIKLADI

Tarih: 2014-07-22

Türk Telekom yılın ikinci çeyrek bilanço gerçekleşmelerini açıkladı.

Bilançoya göre Türk Telekom 800.999.000 TL kar açıkladı. Şirket geçtiğimiz yılın aynı döneminde 806.677.000 TL olarak açıklamıştı. Geçtiğimiz yılın toplamında ise 1.303.045.000 TL olmuştu. Piyasa beklentisi ise 724 milyon TL kar açıklamasından yanaydı.

Grup’un gelirleri ikinci çeyrekte kaydedilen “UFRYK 12 - operasyonel olmayan inşaat gelirlerindeki” düşüş ve geçen yılın ortasında yapılan mobil ara bağlantı ücretlerindeki indirimin etkisiyle 2014 yılının ikinci çeyreğinde yıllık %1 düşerek 3,3 milyar TL olarak gerçekleşti. Operasyonel olmayan bu etkiler göz ardı edildiğinde konsolide gelirlerdeki büyüme %4,5 olarak gerçekleşti. Konsolide bazda Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kâr (FAVÖK1), 1,2 milyar TL olarak korunurken, FAVÖK marjı %38’e yükseldi. Grup, Türk Lirasının değer kazanmasının olumlu etkisi ile 801 milyon TL tutarında rekor düzeyde net kar getirdi.

Hisse senedi kar açıklamasından sonra gün içinde 6,68 TL'ye kadar yükseldi. Saat 10:40 itibari ile 6,33 TL'den işlem gördü.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan 2014 yılı ikinci çeyrek sonuçları hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

"2014’ün 2. çeyreğinde konsolide gelirlerimiz % 1,3 azalarak 3,3 milyar TL olarak gerçekleşti. Gelirlerdeki bu azalma geçen sene ortalarında mobil sonlandırma ücretlerinde meydana gelen düşüşten kaynaklandı ve mobil gelirlerimizi olumsuz etkiledi. Gelir büyümesinin ana itici güçlerinden biri olan mobil operasyonlarımızda 2014’ün 2. çeyreğinde yıldan yıla yüzde 5 büyüme gerçekleşti. Mobil sonlandırma ücretlerindeki indirim kaynaklı inorganik düşüşü hariç tutarsak, büyüme %14 olarak gerçekleşti.

2014’ün 1. Çeyreğinde net müşteri kazanımında elde ettiğimiz çok güçlü rakamlar ikinci çeyrekte elde edilen net 493 bin müşteri ile etkileyici bir şekilde devam etti. Ayrıca karma Kullanıcı Başına Ortalama Gelir geçen çeyrekten bu yana % 5 artarak 21,7 TL seviyesine ulaştı. Mobil Numara Taşımada net abone kazanımı açısından elde ettiğimiz başarı hızlanarak devam etti. 2014’ün ilk yarısında Mobil Numara Taşımada 2013’ün tamamında ulaştığımız rakamın üzerinde bir kazanım sağlayarak, 1,1 milyon net abone elde ettik. Mobilde FAVÖK marjımızı iyileştirirken ölçek kazanmaya da devam ettik. Mobil ve sabit operasyonlarımız arasında artan sinerji ile birlikte mobil operasyonlarımızda da sürdürülebilir kârlılık seviyelerine ulaşacağız"

Bu Haber 979 defa okunmuştur.
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!