DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
YAZIKLAR OLSUN…YAZIKLAR OLSUN…

Tarih: 2014-08-03

Bu ülkede her gün yaşadığımız yada çevremizde izlediğimiz sayısız olayda sorumluluk sahibi olanların maalesef işlerini doğru yapmadıklarını gözlemliyoruz.

Sizlere aşağıda sunduğumuz haberi okurken, bir an için olayın mağduru çocuğun ve ailesinin yerine kendinizi koymanızı rica ediyoruz.

Olaya hakim olmamalarına rağmen görevli polisler, nasıl oluyorsa onlarca kamera önünde (pazar akşamı bütün Tv'ler ana haber programlarında bu olayı çok ayrıntılı yayımladılar) 13 yaşında bir çocuğa bütün yalvarmalarına rağmen kelepçe takıp, yüzlerce vatandaş izlemesine rağmen sokaklarda teşhir ederek yaka paça karakola götürmeleri kabul edilemez. Aynı muameleyi başka güvenlik güçleri o polislerin yakınlarına yapsalar tepkileri ne olurdu acaba…

Birde olayın kahramanı tesettürlü ama inançsız ve Allah korkusu olmadığını düşündüğümüz bir hanım var. Evet Allah korkusu olan bir kadın, bir anne kendi dikkatsizliği sonucu küçücük bir çocuğa bunca zulmün yapılmasına nasıl müsaade edebilir? Anlamak mümkün değil…

Terbiyemiz daha fazlasına müsaade etmiyor.

Yine de “Yazıklar olsun. Allah bildiği gibi yapsın” diyoruz…

 

13 yaşındaki çocuğa kelepçe! Yalvardı ama dinletemedi.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde bir kadının cüzdanındaki bin 200 lirayı çaldığı iddiasıyla çevredekiler tarafından yakalanan 13 yaşındaki çocuk, gözyaşları içinde hırsızlık yapmadığını söyledi. Çocuk, kelepçe takılarak karakola götürüldü. Ancak karakolda, kadının parayı cüzdanının başka bir bölümüne koyduğu ortaya çıktı.

Olay, ilçenin işlek caddelerinden Devrim Bulvarı'nda meydana geldi. Adı açıklanmayan kadın, cadde üzerinde alışveriş yaptığı mağazadan çıktığında cüzdanını içeride unuttuğunu fark etti. Geri dönüp cüzdanını alıp dışarıya çıkan ve içinde para olmadığını gören kadın, bu sırada bir çocuğun da koştuğunu görünce, panik içinde parasının çalındığını söyledi. Çevredekiler koşan çocuğun peşine düştü. Kısa süren kovalamacadan sonra çocuk, 250 metre ileride sığındığı özel poliklinik içinde yakalandı.

Vatandaşların kaçmaması için yere oturttuğu çocuk, "Ağabey ben yapmadım. Durun Allah aşkınıza, ne yapıyorsunuz küçücük çocuğa?" diyerek, parayı çalmadığını ileri sürdü. Bu sırada gelen polisler, çocuk ve kadını poliklinikte bir odaya götürerek yüzleştirdi. Polislere, "Siz beni tanıyorsunuz. Annem ölsün ki ben yapmadım" diyorken gözyaşlarına boğulan çocuk, kadına da parasını çalmadığı konusunda ikna etmeye çalıştı.

Kadın ise "Söyle o zaman kim yaptı? Benim eşim o paraları nasıl kazanıyor biliyor musun sen? Şu anda yurt dışında, Katar'da çalışıyor. Duyarsa beni ne yapar?" diye konuştu.

Kelepçe takılan çocuk, kadın ile birlikte ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Ancak kadın karakolda, çalındığını iddia ettiği bin 200 lirayı cüzdanın başka bir bölümünde buldu. Bunun üzerine çocuk serbest bırakılırken, ailesinin kadından ve ilgili polislerden şikâyetçi olacağı ileri sürüldü.

Bu Haber 1484 defa okunmuştur.
BİLİŞİM DEVLERİ TRUMP´A KA
ÜÇÜ AYNI DERNEK ÇATISINDA
PTT İLE KATAR POST İŞBİRLİĞİ
PTT´NİN MELEKLERİ
TTSYV AİDATLARI ARTTI
ULAK ARACILIĞI İLE İLK YURTDIŞI
PTT´DE GYS 22 NİSANDA
HARİKALAR YARATAN ÖĞRETMEN
TELEKOM HAZİNE İLE DAVALI
HARUN MADEN KKTC TURKCELL GENEL
OGER TELEKOM YİNE BORCUNU ÖDEYEM
TBD´DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
KİT´LERİN BORCU 44 MİLYAR
BANU SEZEN İLK 50 KADIN İK´CI A
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!