Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
YAZIKLAR OLSUN…YAZIKLAR OLSUN…

Tarih: 2014-08-03

Bu ülkede her gün yaşadığımız yada çevremizde izlediğimiz sayısız olayda sorumluluk sahibi olanların maalesef işlerini doğru yapmadıklarını gözlemliyoruz.

Sizlere aşağıda sunduğumuz haberi okurken, bir an için olayın mağduru çocuğun ve ailesinin yerine kendinizi koymanızı rica ediyoruz.

Olaya hakim olmamalarına rağmen görevli polisler, nasıl oluyorsa onlarca kamera önünde (pazar akşamı bütün Tv'ler ana haber programlarında bu olayı çok ayrıntılı yayımladılar) 13 yaşında bir çocuğa bütün yalvarmalarına rağmen kelepçe takıp, yüzlerce vatandaş izlemesine rağmen sokaklarda teşhir ederek yaka paça karakola götürmeleri kabul edilemez. Aynı muameleyi başka güvenlik güçleri o polislerin yakınlarına yapsalar tepkileri ne olurdu acaba…

Birde olayın kahramanı tesettürlü ama inançsız ve Allah korkusu olmadığını düşündüğümüz bir hanım var. Evet Allah korkusu olan bir kadın, bir anne kendi dikkatsizliği sonucu küçücük bir çocuğa bunca zulmün yapılmasına nasıl müsaade edebilir? Anlamak mümkün değil…

Terbiyemiz daha fazlasına müsaade etmiyor.

Yine de “Yazıklar olsun. Allah bildiği gibi yapsın” diyoruz…

 

13 yaşındaki çocuğa kelepçe! Yalvardı ama dinletemedi.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde bir kadının cüzdanındaki bin 200 lirayı çaldığı iddiasıyla çevredekiler tarafından yakalanan 13 yaşındaki çocuk, gözyaşları içinde hırsızlık yapmadığını söyledi. Çocuk, kelepçe takılarak karakola götürüldü. Ancak karakolda, kadının parayı cüzdanının başka bir bölümüne koyduğu ortaya çıktı.

Olay, ilçenin işlek caddelerinden Devrim Bulvarı'nda meydana geldi. Adı açıklanmayan kadın, cadde üzerinde alışveriş yaptığı mağazadan çıktığında cüzdanını içeride unuttuğunu fark etti. Geri dönüp cüzdanını alıp dışarıya çıkan ve içinde para olmadığını gören kadın, bu sırada bir çocuğun da koştuğunu görünce, panik içinde parasının çalındığını söyledi. Çevredekiler koşan çocuğun peşine düştü. Kısa süren kovalamacadan sonra çocuk, 250 metre ileride sığındığı özel poliklinik içinde yakalandı.

Vatandaşların kaçmaması için yere oturttuğu çocuk, "Ağabey ben yapmadım. Durun Allah aşkınıza, ne yapıyorsunuz küçücük çocuğa?" diyerek, parayı çalmadığını ileri sürdü. Bu sırada gelen polisler, çocuk ve kadını poliklinikte bir odaya götürerek yüzleştirdi. Polislere, "Siz beni tanıyorsunuz. Annem ölsün ki ben yapmadım" diyorken gözyaşlarına boğulan çocuk, kadına da parasını çalmadığı konusunda ikna etmeye çalıştı.

Kadın ise "Söyle o zaman kim yaptı? Benim eşim o paraları nasıl kazanıyor biliyor musun sen? Şu anda yurt dışında, Katar'da çalışıyor. Duyarsa beni ne yapar?" diye konuştu.

Kelepçe takılan çocuk, kadın ile birlikte ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Ancak kadın karakolda, çalındığını iddia ettiği bin 200 lirayı cüzdanın başka bir bölümünde buldu. Bunun üzerine çocuk serbest bırakılırken, ailesinin kadından ve ilgili polislerden şikâyetçi olacağı ileri sürüldü.

Bu Haber 1644 defa okunmuştur.
PTT´DEN TARİHİ MASA AÇIKLA
VODAFONE VAKFI DÜŞ ORTAKLARI ARI
PTT PERSONELİ HAKLARINDA İYİLEŞT
İNTERNETİ ÇALINAN OKUL ÇARESİZ
PTT ve KABLONET´E SORULAR
KOBİLERİN KURTARICISI: VERİ MERK
PTT MEMURLUĞUNDAN FETÖ KAYMAKAML
33 TELEKOM ÇALIŞANINA GÖZALTI
PTT İHALELERİNDE SORULAR
PTT´DEN MUHTEŞEM HIZ
İSLAM AHLAKI ve SANAL ALEM
WHATS-APP ÜCRETLİ Mİ OLUYOR
MOBİL BAYRAMLAŞMA
5 G´DE TÜRKİYE İMZASI DA OLACAK
ALLAH´IM SANA YAKARIYORUZ
ZAFER BAYRAMINDA UTANMAK
KAMU KURUMLARINDAKİ ETİK İHLALLE
ÖDÜLLER ÖDÜL MÜ?
PTT´NİN AÇIKLAMASI
PTT´DE YOLSUZLUKLAR ZİNCİR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!