DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRK TELEKOM´DA ÖNEMLİ ATAMALARTÜRK TELEKOM´DA ÖNEMLİ ATAMALAR

Tarih: 2014-09-15

Türk Telekom Grubu, yaptığı açıklamayla TTNET CEO'sunun değiştirildiğini duyurdu.

Türk Telekom Grubu, entegrasyon süreci kapsamında "tek noktada hizmet" anlayışına uygun organizasyonel değişiklikleri hayata geçirdi.

Türk Telekom Grubu, yazılı açıklamayla entegrasyon surecinin müşteri odaklı yaklaşım ve sürdürülebilir büyüme stratejisi etrafında şekillenen ikinci aşamasını duyurdu.

Buna göre, grubun mobil ve sabit hizmetlerinin birlikte pazara sunulması ve müşteri hizmetlerinin tek çatı altında toplanmasını öngören entegrasyon projesi, teknoloji ve iletişim hizmetlerinde müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamayı hedefliyor.

Bu kapsamda, Türk Telekom Grubunun mobil ve sabit tüm bireysel satış faaliyetlerinin ortak yönetimi amacıyla yeniden tanımlanan "Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı" görevine Hüseyin Balcı atandı.

Bireysel müşteri hizmet kalitesini daha da ileriye taşımak amacıyla, var olan tüm mobil ve sabit hat operasyonlarının müşteri ilişkileri birimlerinin yönetimi, yeni oluşturulan "Bireysel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı" çatısı altında birleştirildi ve bu göreve Orçun Onat atandı.

Kurumsal müşteri tarafında ise grubun kurumsal pazarlama, kurumsal satış ve müşteri ilişkileri birimlerinin yönetimi "Kurumsal Ticari Genel Müdür Yardımcılığı" çatısı altında birleştirilerek Mehmet Ali Akarca’nın ataması yapıldı.

Açıklamaya göre, TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya görevinden ayrıldı.

TTNET CFO'su Kaan Aktan mevcut görev ve sorumluluklarına ek olarak, grup entegrasyon programında TTNET için öngörülen organizasyonel yapının uygulanması surecinde Genel Müdür görev ve sorumluluklarını üstlendi. Ayrıca, boş olan Türk Telekom "Regülasyon Başkanlığı" pozisyonuna Ramazan Demir atandı.

Tüm Telekom operatörlerine ve İnternet Servis sağlayıcılarına, toptan seviyede daha iyi hizmet vermek amacıyla "Toptan Satış Direktörlüğü" pozisyonu, Türk Telekomünikasyon AŞ’de kalarak, Türk Telekom Üst Yöneticisi’ne (CEO) direkt bağlandı.

Türk Telekom, Avea ve TTNET markalarının en etkin şekilde yönetilmesini sağlamak amacıyla Avea ve TTNET bünyesinde bulunan Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevleri, mevcut yönetim ekibi ile devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Rami Aslan, müşteri odaklılığının rekabet gücünün kaynağı olduğunu ve iş yapış şekillerinin merkezinde yer aldığını bildirdi.

Aslan, entegrasyon projesinin ilk adımını nisan ayında attıklarını hatırlatarak, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bugün attığımız adım ile mobil ve sabit hizmetlerimizde satış ve müşteri ilişkileri yönetimini birleştiriyoruz. Türkiye’de telekomünikasyon pazarında ilk kez bir firma, müşterilerinin mobil ve sabit tüm iletişim ihtiyaçlarını tek noktadan bütünsel hizmet yönetimi yaklaşımı ile karşılıyor ve yönetiyor duruma gelecek.

Bu adımın Türkiye'nin öncü yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom Grubunun 2005 yılındaki özelleştirme sonrasında kazandığı ivmeyi daha da ileriye götüreceğine yürekten inanıyorum. Abdullah Orkun Kaya ve diğer yönetici arkadaşlarımıza, Gruba yaptıkları değerli katkılar nedeniyle teşekkür ediyor, kendilerine başarılar diliyorum."

Bu Haber 2343 defa okunmuştur.
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!