"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ: CİLİVBİR BAŞARI ÖYKÜSÜ: CİLİV

Tarih: 2014-09-24

İşte Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve ilk maaşı.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ilk maaşını açıkladı. Ciliv Harvard'dan mezun olduktan sonra kendisine 11 iş teklifi geldiğini, yıllık 110 bin dolarlık en yüksek maaşlı iş yerine yazılım sektöründe 29 bin dolar maaşlı işi tercih ettiğini söyledi.

Habertürk'ün haberine göre, dün akşam düzenlenen Fortune 500 Gala Gecesi’nde moderatörlüğünü Fortune Türkiye Yayın Danışmanı Ali Ağaoğlu’nun yaptığı ve İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ile Google Müdürü Bülent Hiçsönmez’in katıldığı oturumda konuşan Ciliv,  Türkiye'nin tartışmasız şekilde son 12 yılda muazzam bir büyüme kaydettiğini belirtti.

İLK İŞ TEKLİFİNDE MAAŞA BAKMADI

Süreyya Ciliv, kendisinin Harvard Business School’dan mezun olduktan sonra kendisine çok sayıda iş teklifi geldiğini belirterek, “11 tane iş teklifi arasında bankacılık da dahil farklı sektörler vardı. En yüksek maaş yıllık 110 bin dolardı. Ama ben sıralamada en altta yer alan yazılım şirketinin 29 bin dolarlık teklifini kabul ettim” diye konuştu.

“HERKES GÖZÜNÜ AÇSIN”

Süreyya Ciliv, Türkiye'de rekabet ortamında regülasyon sebebiyle çok büyük zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, bütün bunlara karşın Türkiye'nin 2012 ve 2013 yıllarında Avrupa'nın en hızlı büyüyen telefon grubu olduklarını dile getirdi. Bunun sebebinin 7 yıl önce yaptıkları yatırımlar olduğunu vurgulayan Ciliv, şunları kaydetti:

"Bize o zamanlar neredeyse sıfır gelir getiren işler, 7 yıl sonra yüzde 40 gibi hızla büyüyen işler oldu. O yüzden iş dünyasının en önemli kısmı, geleceği iyi okuyup ona göre pozisyon almak. Yeni bir dünyadayız, herkes gözünü açsın. Mobil internetle artık her bireyin cebinde akıllı telefon değil, çok güçlü bir bilgisayar var. Emin olabilirsiniz ki 10 yıl sonra cüzdan taşımayacağız. Sağlık değişecek. Bence eğitim de ters yüz olacak. Bu dijital servisler hayatımızı değiştirecek."

HARVARD MEZUNU

1958 yılında Zonguldak'ta doğan Süreyya Ciliv Ortaokulu Kadıköy Anadolu Lisesi'nde okuduktan sonra lise eğitimini Ankara Fen Lisesi'nde tamamladı. Bu liseden 1976'da mezun olduktan sonra 1977'de eğitimini sürdürmek için ODTÜ'yü terk ederek ABD'ye gitti. 1981'de Michigan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerini bitirdi. 1983 yılında ise Harvard Üniversitesi'nden MBA derecesini aldı. Profesyonel hayata ilk adımını Massachusetts eyaletindeki Metagraphics Company'de Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak attı. Daha sonra aynı şirkette Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne terfi etti. Süreyya Ciliv, 1987 yılında Novasoft Systems Şirketi’ni kurdu. Takip eden on yıl içerisinde bu şirkette Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı pozisyonlarında bulundu. Ciliv 1997 senesinde Türkiye'ye Microsoft Ülke Müdürü olarak döndü. 2000 yılında şirketin Amerika'daki merkezine atanan Ciliv, 2007 yılına kadar Microsoft Global Satış, Pazarlama ve Servisler Grubunda üst düzey yönetici olarak çeşitli görevler üstlendi. Süreyya Ciliv, Ocak 2007'den bu yana Turkcell'in Genel Müdürü olarak çalışıyor.

Bu Haber 755 defa okunmuştur.
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BTK´DA BY-LOCK OPERASYONU
PTT´NİN KURUMSAL İLETİŞİM GÜCÜ
KADINLARIMIZ
KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASINA DAVET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!