MHRS (182) HASTANE RANDEVUSU ALMAK!MHRS (182) HASTANE RANDEVUSU ALMAK!

Tarih: 2014-10-08

MHRS (182) kaydolunuz ve daha sonrasında hastane randevusu alınız.

Herhangi bir ücret ödemeden MHRS üye olunuz ve daha sonra hızlıca hastane randevusu alınız. Daha sonra MHRS portal giriş yaparak tekrar randevu iptali gerçekleştirebilecekken, online olarak hastane randevu alma işlemi içinde hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. İşte bedava devlet hastanelerine MHRS ile randevu almanın en kolay ve en hızlı yolu. İnternet üzerinden mhrs.gov.tr adresinden alınıyor. Hastane randevusu almak için bu sistemi üye olmanız gerekiyor. Hastane randevusu kendiniz adınıza olduğu gibi yakınınız için de alınabiliyor.

Peki MHRS sisteminde hastane randevusu nasıl alacaksınız? Hastane randevusu telefonla da alınabiliyor mu? 182 Alo hastane randevusu ücretli mi?

Hastane randevusu kendi adınıza olduğu gibi bir yakınınız adına da alınabiliyor. Bunun için mhrs.com sitesine girmeniz gerekiyor.

HASTANE RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

HASTANE RANDEVU kısmına tıkladığınızda önünüze aşağıdaki bir panel açılacak. MHRS randevu için TC numaranızı ve parolanızı giriniz.

HASTANE RANDEVU TELEFONU NE?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

HASTANE RANDEVU TELEFONU ALO 182 MHRS RANDEVU HATTI ÜCRETLİ Mİ?

ALO 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182'yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK' ya göre Türkiye' de sabit hatları aramak 01.04.2013 tarihinden itibaren dakikası en fazla 43,89 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir.

İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

Hastane İçi Randevu Alımı;

Hastanelerde görevlendirilen personel yardımı ile kontrol ve konsültasyon randevuları yanında muayene randevusu da alınabilir.

MHRS RANDEVU İPTAL NASIL YAPILIR?

MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmektesiniz.

MHRS Randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

MHRS RANDEVU GÖRÜNTÜLEME

Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilirsiniz.

MHRS AİLE FERTLERİ İÇİN RANDEVU ALABİLİR MİYİM?

İşlemler T.C. Kimlik numarası üzerinden yapıldığından bütün Aile fertleriniz için ayrı ayrı kendi Kimlik numaraları ve Kimlik bilgileri ile hesap oluşturmalısınız. İsterseniz aile fertleri için üye kaydı oluştururken hepsinde aynı mail adresi ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.

MHRS MOBİL UYGULAMASI

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması hizmete girmiştir.

"MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (app store, play store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Ülkemizde son zamanlarda sağlık sektörüyle ilgili olan gelişmelerden bir tanesi de Merkezi Randevu Sistemi diyebiliriz.

Sistem aslında 3 yıllık bir sistem. 2009 yılında altyapısı hazırlanarak belli bölgelerde pilot olarak uygulandıktan sonra, ülkemizin tüm bölgelerine Merkezi Randevu Sistemi yayıldı. Merkezi Randevu Sistemindeki amaç, sosyal devlet anlayışı içersinde olarak vatandaşlara sağlık hizmetine daha kolay ulaşmasını sağlarken, medeni koşullar altında hizmet verebilmektedir.

Merkez Randevu Sistemi için iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan birincisi internet üzerindendir.

http://www.hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ linkine tıklayıp, sistemin ana sayfasına geldiğinizde, “Randevu Al” butonuna bastığınızda sisteme bir kez üye oluyorsunuz ve sonrasında aynı üyelikle randevu işleminizi kolaylıkla halledebiliyorsunuz.

Randevu alabileceğiniz ikinci yöntem ise telefonla randevu yöntemidir. İnternet üzerinden randevu yapmak istemeyen veya beceremeyenler içinse 182 no.lu telefon hattını arayarak kolaylıkla randevunuzu alabiliyorsunuz. Merkezi Randevu Sistemi sayesinde, Sağlık Bakanlığına bağlı olarak çalışan tüm hastanelerin yanı sıra, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak kullanılan bölümlerden de randevu alma imkânına sahipsiniz.

Birçok kişinin tedirginlik yaşadığı konulardan birisi, randevu sisteminin ücretli olup olmadığıdır. Alo 182 hattını aradığınız Sağlık Bakanlığı tarafından alınan herhangi bir ücret bulunmamaktadır. Sadece operatörünüze bağlı tarife üzerinden ücretlendirilmektesiniz. İnternet sitesi üzerinden yaptığınız randevu kayıtları içinse herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Randevunuzu alırken, uymanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bunlardan bahsedecek olursak;

Randevunuzu en erken olarak 1 gün sonra alabiliyorsunuz

Eğer randevunuzu iptal etmek isterseniz bunu ancak randevu saatinden 30 dakika önceye kadar yapabilirsiniz. Eğer istiyorsanız farklı bir tarih için randevunuzu değiştirebilirsiniz.

Hastanedeki aynı polikliniğe bir gün içinde ancak 1 tane randevu alma şansınız var.

Hastanedeki farklı polikliniklere ancak 2 tane randevu yaptırabilirsiniz.

Yapacağınız aramalarda size veya yakınlarınız için en fazla 4 tane randevu yaptırabilirsiniz.

 

 

Bu Haber 2492 defa okunmuştur.
ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLER 55 İLİN N
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!