DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ANI YARIŞMASI İLE İLGİLİ SORULARANI YARIŞMASI İLE İLGİLİ SORULAR

Tarih: 2014-11-03

Derneğimizin PTT ve Türk Telekom anıları ile ilgili bir anı yarışması düzenlediğini, yarışmaya katılan anıların yarışma jürisince değerlendirilmesi sonucunda; 1. Gelen yazı sahibinin 2.000.- TL, 2.cinin 1.000.- TL, 3.cünün de 500.- TL ödül ile ödüllendirileceğini, Ayrıca ilk üçe giren yazarlar yanında mansiyona layık görülen 5 yazı sahibine de birer plaket takdim edileceğini, yarışmaya katılan tazılardan uygun görülen anıların, yayınlanacak kitapta yer alacağını  daha önce duyurmuştuk…
Konuya ilişkin haberimizde, ayrıntılı bilgi vermemize rağmen, derneğimize yarışma konusunda oldukça farklı sorular geldiğinden, bu soruları cevaplandırma ihtiyacı hasıl olmuştur.

SORU 1: Yarışmaya nasıl katılabilirim.

CEVAP 1: Katılımcılar, BURAYI TIKLAYARAK  ulaşacakları başvuru formunu bilgisayarlarına indirdikten sonra doldurup,  altına  yazdıkları anılarını ilave ederek,  Telekomcular Derneği olarak bu yarışma için oluşturduğumuz  telekomculard.yarisma@gmail.com adresine EK olarak göndereceklerdir. Dernekten başvurunun alındığına ilişkin cevabi e-posta alındığında katılım tamamlanmış olacaktır.

SORU 2: Yarışmaya ne zamana kadar katılabilirim.

CEVAP 2: Yarışmaya 31.12.2014 tarihine kadar katılabilirsiniz.

SORU 3: Yarışmaya birden fazla anı ile katılabilir miyim? Birden fazla anı ile katılırsam tek bir başvuru formu mu düzenleyeceğim?  Yoksa her anı için ayrı başvuru formu mu düzenleyeceğim?

CEVAP 3: Yarışmaya istediğiniz sayıda anıyla katılabilirsiniz. Tek bir başvuru formu doldurmanız yeterlidir.

SORU 4: Yarışmaya katılmak istemiyorum. Ancak, anılarımın yayınlanacak kitapta yer almasını istiyorum. Bu mümkün mü? Mümkünse ne yapmalıyım.

CEVAP 4: Mümkün. Bu şekilde anı göndermek isteyenlerin de “Rumuz” bölümü hariç Başvuru Formunu doldurmaları, anının sonuna da “Yarışmaya Katılmak istemiyor, ancak anılarımın yayınlanacak kitapta yer almasını istiyorum” şeklinde bir not düşmeleri kafi olacaktır.

SORU 5: Yarışmaya kimler katılabilir?

CEVAP 5:Bu yarışmaya başta PTT ve Türk Telekom’da çalışmış arkadaşlarımız olmak üzere herkes katılabilir… Şu anda emekli olan da, başka kuruma geçen de, halen çalışan da…
Ayrıca, PTT ve Telekomda çalışmış olanların,  fedakar eşleri, anne-baba özlemiyle büyüyen çocukları da anılarıyla bu yarışmaya katılabilirler.
Ve PTT/Türk Telekom çalışanları ile ilginç anıları olan PTT/Türk Telekom müşterileri de bu anıları paylaşabilirler.

SORU 6: Yarışmaya Kimler Katılamaz

CEVAP 6: Yarışmaya Telekomcular Derneği Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, Jüri Üyeleri ve birinci derece yakınları katılamazlar.
Ancak, bunların yarışma kapsamı dışında gönderecekleri anılardan uygun görülenlere yayınlanacak kitapta yer verilirler…

Soru 7: Yarışmaya katılırken nelere dikkat etmeliyiz

Cevap 7: Anılaryazılırken her sayfanın sol kenarından 3 cm, sağ  kenarından 2.5 cm, üst kenarından 3 cm ve alt kenarından 2,5cm boşluk bırakılmalıdır. Yazı biçimlerinden 12 punto “Times New Roman” kullanılmalı ve satır aralığı 1.5 satır olmalıdır.

Yarışmaya gönderilecek yazılarda sayfa sınırlaması olmamakla birlikte, üç sayfayı geçmemesi temenni edilir.

Hakaret ve aşağılama cümleleri içeren, içeriği itibariyle suç unsuru teşkil eden anılar değerlendirmeye tabi tutulmaz. Kahramanlarını zor durumda bırakabilecek anılarda kişi ismi belirtilmemelidir.

Yarışmaya katılanlar;
a) Anılarının, yarışma sonucunda derneğimiz tarafından bastırılacak kitapta yer almaya değer görülmesi halinde, anılarının yer almasını  ve karşılığında herhangi bir bedel talep etmemeyi,

b) Anıların kitaplaştırılması sırasında, yazım ve ifade bozukluklarının düzeltilmesine yönelik değişiklere herhangi bir itirazının olmayacağını,

Peşinen kabul ederler..

Bu Haber 2726 defa okunmuştur.
YARIŞMAYA DAVET
KUTLU OLSUN
ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI
KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ
KONFERANSA DAVET
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!