Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
AKP’Lİ MEHMET YÜKSEL’DEN…AKP’Lİ MEHMET YÜKSEL’DEN…

Tarih: 2014-11-06

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun bütçe görüşmeleri sırasında yolsuzluk eleştirilerine sinirlenen AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, “Kim yolsuzluk yaptı ise Allah belasını versin.” çıkışını yaptı.

TBMM’de yapılan bütçe görüşmelerinde AKP'li vekil Mehmet Yüksel sıra dışı bir çıkış yaptı. CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun yolsuzluklara ilişkin yaptığı eleştiri karşısında sert çıkış yapan Yüksel, “Kim yolsuzluk yaptı ise Allah belasını versin” dedi. Yüksel’in bu çıkışıyla ilgili Erdoğdu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sayın Yüksel’in ifadelerine aynen ben de katılıyorum.” ifadeleri ile destek verdi. 17 - 25 Aralık operasyonlarında ise ortada birçok şüphenin bulunduğuna işaret eden Erdoğdu, “Yatak odalarında çıkan bu paralar nedir, bu konuşmalar nedir? Orada geçen miktarlar benim de varlığım. Bu yolsuzluk iddiaları kapatmakla bitmez. Siz bu yargılamaları yapın. Bugün yapın, siyasilerin üzerinden bu yükü atın.” şeklinde konuştu.

Aykut Erdoğdu, bütçe konuşmasında AKP’li vekillerin, 2014 ekonomisinde meydana gelen aksamayı, dış politikadaki gelişmeler, Gezi olayları ve 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından yaşanan gelişmelere bağlamalarına karşılık verdi. Dış politikadaki yaşanan gelişmelerin AK Parti’nin uyguladığı politikalar neticesinde meydana geldiğini vurgulayan Erdoğdu, “Uzakta kalmamız gereken bir ortamdı. Sebep gösterdiğiniz şey. Sizin oluşturduğunuz şeydir.” şeklinde konuştu. Erdoğdu, Gezi sürecinin ise gençlerin esprili mücadelesi ile bir arada yaşama duygularının direnişini örgütlediğini belirtti.

“TELEKOM'U SATIN ALANLAR EKSTRA 400 MİLYON LİRAYI CEBİNE KOYDU”

Erdoğdu, konuşmasında Türk Telekom’un özelleştirmesinden sonraki işlemler hakkında da çarpıcı açıklamalar yaptı. Telekom özelleştirmeden önce kurumlar vergisinde zirvede olduğunu vurgulayan Erdoğdu, sözlerine şöyle devam etti: “Kurumlar vergisi yüzde 30’dan özelleştirmeden 6 ay sonra yüzde 20’ye düştü. Telekom’u satın alanlar bir anda yıllık 400 milyon lirayı cebine koydu ekstradan. Telekom satılmadı kiralandı demişti hükümet üyeleri. O zaman kiralanmış bir mülkün gayrimenkulleri nasıl satılıyor. Her gün bir gayrimenkulü satılıyor Telekom’un. Telekom’un ne kadar gayrimenkulü satılmıştır. Bedelleri ne kadardır. Karşılığında ne kadar alınmıştır. Telekom’un çok borçlandığına yönelik şikâyetler var. Telekom’un mevcut borç yapısını öğrenmek istiyorum.”

Bu Haber 1533 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!