AKP’Lİ MEHMET YÜKSEL’DEN…AKP’Lİ MEHMET YÜKSEL’DEN…

Tarih: 2014-11-06

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun bütçe görüşmeleri sırasında yolsuzluk eleştirilerine sinirlenen AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, “Kim yolsuzluk yaptı ise Allah belasını versin.” çıkışını yaptı.

TBMM’de yapılan bütçe görüşmelerinde AKP'li vekil Mehmet Yüksel sıra dışı bir çıkış yaptı. CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun yolsuzluklara ilişkin yaptığı eleştiri karşısında sert çıkış yapan Yüksel, “Kim yolsuzluk yaptı ise Allah belasını versin” dedi. Yüksel’in bu çıkışıyla ilgili Erdoğdu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sayın Yüksel’in ifadelerine aynen ben de katılıyorum.” ifadeleri ile destek verdi. 17 - 25 Aralık operasyonlarında ise ortada birçok şüphenin bulunduğuna işaret eden Erdoğdu, “Yatak odalarında çıkan bu paralar nedir, bu konuşmalar nedir? Orada geçen miktarlar benim de varlığım. Bu yolsuzluk iddiaları kapatmakla bitmez. Siz bu yargılamaları yapın. Bugün yapın, siyasilerin üzerinden bu yükü atın.” şeklinde konuştu.

Aykut Erdoğdu, bütçe konuşmasında AKP’li vekillerin, 2014 ekonomisinde meydana gelen aksamayı, dış politikadaki gelişmeler, Gezi olayları ve 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından yaşanan gelişmelere bağlamalarına karşılık verdi. Dış politikadaki yaşanan gelişmelerin AK Parti’nin uyguladığı politikalar neticesinde meydana geldiğini vurgulayan Erdoğdu, “Uzakta kalmamız gereken bir ortamdı. Sebep gösterdiğiniz şey. Sizin oluşturduğunuz şeydir.” şeklinde konuştu. Erdoğdu, Gezi sürecinin ise gençlerin esprili mücadelesi ile bir arada yaşama duygularının direnişini örgütlediğini belirtti.

“TELEKOM'U SATIN ALANLAR EKSTRA 400 MİLYON LİRAYI CEBİNE KOYDU”

Erdoğdu, konuşmasında Türk Telekom’un özelleştirmesinden sonraki işlemler hakkında da çarpıcı açıklamalar yaptı. Telekom özelleştirmeden önce kurumlar vergisinde zirvede olduğunu vurgulayan Erdoğdu, sözlerine şöyle devam etti: “Kurumlar vergisi yüzde 30’dan özelleştirmeden 6 ay sonra yüzde 20’ye düştü. Telekom’u satın alanlar bir anda yıllık 400 milyon lirayı cebine koydu ekstradan. Telekom satılmadı kiralandı demişti hükümet üyeleri. O zaman kiralanmış bir mülkün gayrimenkulleri nasıl satılıyor. Her gün bir gayrimenkulü satılıyor Telekom’un. Telekom’un ne kadar gayrimenkulü satılmıştır. Bedelleri ne kadardır. Karşılığında ne kadar alınmıştır. Telekom’un çok borçlandığına yönelik şikâyetler var. Telekom’un mevcut borç yapısını öğrenmek istiyorum.”

Bu Haber 1579 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!