DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRK TELEKOM’DAN İSTANBUL AÇILIMITÜRK TELEKOM’DAN İSTANBUL AÇILIMI

Tarih: 2014-11-10

Özelleştirilmeye rağmen Ankaralı kamu şirketi görüntüsünden bir türlü kurtulamayan Türk Telekom yönetim anlamında Ankara’dan iyice uzaklaşıyor. Şirket “Operasyon, Müşteri İlişkileri, Regülâsyon ve Satın Alma” birimlerini de Ankara’dan İstanbul’a taşıdı. Böylece Ankara yönetim biriminde “şef” seviyesinde yönetici kalmadı.

Kökleri 1840 yılına dayanan, 1995’de PTT’den ayrılarak yola devam eden Türk Telekom tarihinde bir ilk yaşanıyor. Bugüne kadar üst kurulunun büyük bir bölümü Ankara’da olan şirket, son değişimlerle tüm yönetimini İstanbul’da topladı. Resmi kayıtlara göre şirketin genel müdürlüğünün adresleri iki ilde görünürken, eskiden Ankara’dan yönetilen bazı birimlerin de İstanbul’dan yönetilmesiyle fiili olarak tek genel müdürlük yapısı oluştu.

DEĞİŞİM RÜZGÂRI

Yıllardan beri belirli birimlerdeki Genel Müdür Yardımcıları’nın Ankara’da tutan şirket son dönemde yaptığı yeni düzenlemelerle Ankara-İstanbul dağılımını da değiştirdi. Türk Telekom Genel Müdürü Rami Aslan’ın göreve gelmesiyle birlikte önemli bir değişim rüzgarı yaşayan şirketin yönetim kademesinde değişim devam ediyor. Özelleştirmeden sonra İstanbul yapılanmasına büyük önem veren şirket, son 8 yıldır İstanbul ve Ankara Genel Müdürlük binalarından yönetiliyordu.

İKİLİ YAPI DEĞİŞTİ

Geçmiş dönemde yapılan açıklamalarda, “Satış, pazarlama, müşteri ilişkileri, strateji ve bazı departmanlar İstanbul’da kurulacak. Ankara’da ise operasyon birimleri olacak. Dolayısıyla şirketin biri yönetim diğeri operasyon olmak üzere iki tane genel müdürlüğü olacak” denilen şirketin şu anda tüm birimleri fiziksel olarak İstanbul’dan yönetiliyor.

4 BİRİM ŞEHİR DEĞİŞTİRDİ

Geçtiğimiz günlerde birçok genel müdür yardımcısının yenilenmesiyle büyük bir değişim yaşayan şirket, son olarak “Operasyon, Müşteri İlişkileri, Regülasyon ve Satın Alma” birimleri artık Ankara yerine İstanbul’dan yönetilecek. Böylece Ankara yönetim biriminde “şef” seviyesinde yöneticinin kalmadığı görülüyor. Atamalarlar şirket yöneticilerinin birinci adresi İstanbul olurken, kaynaklar tüm yöneticilerin mobil olarak her şehirde tüm çalışmalarını sürdüreceklerini anlatıyorlar.

ATAMALAR

Nisan 2014’de yapılan atamalarda Türk Telekom Teknoloji Başkan Coşkun Şahin’in ataması “Türk Telekom ve Avea’nın Teknoloji, Network ve Operasyon organizasyonlarının liderliğini Türk Telekom Teknoloji Başkanı sıfatıyla üstlenecektir. Avea’da kendisine bağlı olarak çalışan ekiplere ilaveten, hâlihazırda Türk Telekom Operasyon Başkanı’na bağlı olarak çalışan ekipler de Coşkun Şahin’e bağlı olarak çalışacaktır” diye duyurulmuştu. Grup seviyesinde satınalma organizasyonunun liderliğine ise Türk Telekom Satınalma Başkanı sıfatıyla Metin Erhan atanmıştı.

 

Kaynak:Hürriyet

Bu Haber 1605 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!