7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
YATAĞAN İŞÇİLERİ: SATTIRMAYACAĞIZYATAĞAN İŞÇİLERİ: SATTIRMAYACAĞIZ

Tarih: 2014-12-01

Alıcı firmanın iş yerlerini devraldığını duyan Yatağan Santrali ve kömür işletmelerinde çalışan işçiler gece saatlerinde eyleme başladı. Santral önünde işçilere seslenen sendika başkanı Erçelik, "1 Aralık itibariyle işçi sınıfı adına tarih yazacağız" dedi

 Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinde çalışan işçiler, özelleştirmenin ardından alıcı firmanın iş yerlerini devraldığı yönündeki duyumlar üzerine, santral ve kömür ocağı önünde toplanıp iş yerini terk etmeme kararı aldı. 

 Tes-İş ve Maden-İş sendikalarına üye işçiler, akşam saatlerinde özelleştirmeyle santral ve kömür işletmelerini alan firmanın, iş yerlerini devraldığı yönündeki duyumlar üzerine, iş yerlerinin önünde toplandı. 

Termik santralin giriş ve çıkışlarını kapatan işçiler, sabah yapacakları eyleme kadar iş yerlerini terk etmeme kararı aldı. 

"Türkiye işçi sınıfı adına tarih yazacağız"

Santral önünde işçilere hitaben konuşan Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, 1 Aralık itibarıyla yeni bir sayfa açtıklarını ve Türkiye işçi sınıfı adına tarih yazacaklarını söyledi.

eylem1.jpg

Alıcı firmanın, pazartesi günü santrali ve kömür ocaklarını devralabilmesi için gereken parayı yatırarak salı günü iş yerini teslim alacağına dair duyum aldıklarını ifade eden Erçelik, şöyle konuştu: 

"Duyumu alır almaz hepinize mesaj çektik. Bundan sonra burada yatıyoruz ve burada kalıyoruz. Bizi çiğnemeden bu kapıdan giremeyecekler. Dediler ki grubu (santralde elektrik üretimini sağlayan ünite) devre dışı edin. Ürettiğimiz elektriği nereye gönderirlerse göndersinler, biz üretiyoruz ve biz kazanıyoruz. Bu kapıdan da dışarı çıkmıyoruz." 

 

İşçiler, açıklamanın ardından iş yerlerinde beklemeye başladı. 

TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK; TÜRK TELEKOM ÇALIŞANI BİZLERİN YAPAMADIĞINI YAPAN YATAĞAN İŞÇİLERİNİ TEBRİK EDER, BAŞARILAR DİLERİZ.
 

Bu Haber 908 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!