TT NET GENEL MÜDÜRÜ KİM?TT NET GENEL MÜDÜRÜ KİM?

Tarih: 2014-12-07

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü alan Alev ALATLI’nın ödül töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğana’a hitaben,

“Dünya 5'ten büyüktür *dediniz ve tüm oligarkları boşa çıkardınız. Bugün George Orwell olsa sizi ayakta alkışlardı. O yetmez Daniel Defoe de kalkar o da alkışlardı. Sizin sahici dostlarınız sanatçılar ve edebiyatçılar arasındandır."

Demişti

Alev Alatlı’nın bu konuşmasından sonra, sosyal medyada Alev Alatlı’nın damadı TT Net’in başına getirildiği için Erdoğan hakkında bu övücü  konuşmayı yaptığı iddiaları dolaşmaya başladı..

Bunun üzerine  konuyu araştırdık ve 2014 Eylül ayında TT Net Genel Müdür vekilliğini getirilen  Kaan Aktan’ın  Alev ALATLI’nın kızı Funda AKTAN’ın eşi, dolayısıyla Alev ALATLI’nın damadı olduğunu öğrendik.

KAAN AKTAN KİMDİR; TT Net'in Sitesinde Kaan Aktan ile ilgili şu özgeçmiş yer almakta,

"Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Kaan Aktan, iş hayatına 1995 yılında Anadolu Grubu'nda başladı. 2002 yılından itibaren PepsiCo-Pepsi Bottling Group Türkiye operasyonunda, 2007 yılından itibaren TPG (Texas Pacific Group) Yatırım Fonu'nun Türkiye portföy şirketlerinde finans alanında yöneticilik yapan Aktan, 2010 yılında Türk Telekom Grubu'na katıldı ve Finans Projeleri Direktörü olarak görev yaptı. 2013 Mart ayından itibaren TTNET Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Kaan Aktan, 2014 Eylül ayından bu yana TTNET Genel Müdür görev ve sorumluluklarını da sürdürmektedir."

Öte yandan İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 2005’te, kurulan Kapadokya Meslek Yüksekokul’nun Mütevelli Heyet Başkanlığı’nı Alev Alatlı yapıyor. Kızı Funda Aktan da bu okulun müdürü. 

* Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler ile ilgili olarak yaptığı konuşmada 5 Büyük Devletin Birleşmiş Millerde Veto Hakkı olmasını  “Dünya 5'ten büyüktür “ cümlesiyle eleştirmişti. Alev Alatlı  konuşmasında Erdoğanın bu sözüne atıfta bulunarak, 1900’lü yılların Büyük İngiliz Romancısı Düşünce Özgürlüğü savunucusu George Orwell’in yine büyük İngiliz Yazarı Daniel De Foe’nin Erdoğan’ı ayakta alkışlayacaklarını kastetmişti.

Bu Haber 13425 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!