DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TT NET GENEL MÜDÜRÜ KİM?TT NET GENEL MÜDÜRÜ KİM?

Tarih: 2014-12-07

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü alan Alev ALATLI’nın ödül töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğana’a hitaben,

“Dünya 5'ten büyüktür *dediniz ve tüm oligarkları boşa çıkardınız. Bugün George Orwell olsa sizi ayakta alkışlardı. O yetmez Daniel Defoe de kalkar o da alkışlardı. Sizin sahici dostlarınız sanatçılar ve edebiyatçılar arasındandır."

Demişti

Alev Alatlı’nın bu konuşmasından sonra, sosyal medyada Alev Alatlı’nın damadı TT Net’in başına getirildiği için Erdoğan hakkında bu övücü  konuşmayı yaptığı iddiaları dolaşmaya başladı..

Bunun üzerine  konuyu araştırdık ve 2014 Eylül ayında TT Net Genel Müdür vekilliğini getirilen  Kaan Aktan’ın  Alev ALATLI’nın kızı Funda AKTAN’ın eşi, dolayısıyla Alev ALATLI’nın damadı olduğunu öğrendik.

KAAN AKTAN KİMDİR; TT Net'in Sitesinde Kaan Aktan ile ilgili şu özgeçmiş yer almakta,

"Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Kaan Aktan, iş hayatına 1995 yılında Anadolu Grubu'nda başladı. 2002 yılından itibaren PepsiCo-Pepsi Bottling Group Türkiye operasyonunda, 2007 yılından itibaren TPG (Texas Pacific Group) Yatırım Fonu'nun Türkiye portföy şirketlerinde finans alanında yöneticilik yapan Aktan, 2010 yılında Türk Telekom Grubu'na katıldı ve Finans Projeleri Direktörü olarak görev yaptı. 2013 Mart ayından itibaren TTNET Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Kaan Aktan, 2014 Eylül ayından bu yana TTNET Genel Müdür görev ve sorumluluklarını da sürdürmektedir."

Öte yandan İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 2005’te, kurulan Kapadokya Meslek Yüksekokul’nun Mütevelli Heyet Başkanlığı’nı Alev Alatlı yapıyor. Kızı Funda Aktan da bu okulun müdürü. 

* Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler ile ilgili olarak yaptığı konuşmada 5 Büyük Devletin Birleşmiş Millerde Veto Hakkı olmasını  “Dünya 5'ten büyüktür “ cümlesiyle eleştirmişti. Alev Alatlı  konuşmasında Erdoğanın bu sözüne atıfta bulunarak, 1900’lü yılların Büyük İngiliz Romancısı Düşünce Özgürlüğü savunucusu George Orwell’in yine büyük İngiliz Yazarı Daniel De Foe’nin Erdoğan’ı ayakta alkışlayacaklarını kastetmişti.

Bu Haber 11730 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!