Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TT NET GENEL MÜDÜRÜ KİM?TT NET GENEL MÜDÜRÜ KİM?

Tarih: 2014-12-07

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü alan Alev ALATLI’nın ödül töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğana’a hitaben,

“Dünya 5'ten büyüktür *dediniz ve tüm oligarkları boşa çıkardınız. Bugün George Orwell olsa sizi ayakta alkışlardı. O yetmez Daniel Defoe de kalkar o da alkışlardı. Sizin sahici dostlarınız sanatçılar ve edebiyatçılar arasındandır."

Demişti

Alev Alatlı’nın bu konuşmasından sonra, sosyal medyada Alev Alatlı’nın damadı TT Net’in başına getirildiği için Erdoğan hakkında bu övücü  konuşmayı yaptığı iddiaları dolaşmaya başladı..

Bunun üzerine  konuyu araştırdık ve 2014 Eylül ayında TT Net Genel Müdür vekilliğini getirilen  Kaan Aktan’ın  Alev ALATLI’nın kızı Funda AKTAN’ın eşi, dolayısıyla Alev ALATLI’nın damadı olduğunu öğrendik.

KAAN AKTAN KİMDİR; TT Net'in Sitesinde Kaan Aktan ile ilgili şu özgeçmiş yer almakta,

"Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Kaan Aktan, iş hayatına 1995 yılında Anadolu Grubu'nda başladı. 2002 yılından itibaren PepsiCo-Pepsi Bottling Group Türkiye operasyonunda, 2007 yılından itibaren TPG (Texas Pacific Group) Yatırım Fonu'nun Türkiye portföy şirketlerinde finans alanında yöneticilik yapan Aktan, 2010 yılında Türk Telekom Grubu'na katıldı ve Finans Projeleri Direktörü olarak görev yaptı. 2013 Mart ayından itibaren TTNET Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Kaan Aktan, 2014 Eylül ayından bu yana TTNET Genel Müdür görev ve sorumluluklarını da sürdürmektedir."

Öte yandan İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 2005’te, kurulan Kapadokya Meslek Yüksekokul’nun Mütevelli Heyet Başkanlığı’nı Alev Alatlı yapıyor. Kızı Funda Aktan da bu okulun müdürü. 

* Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler ile ilgili olarak yaptığı konuşmada 5 Büyük Devletin Birleşmiş Millerde Veto Hakkı olmasını  “Dünya 5'ten büyüktür “ cümlesiyle eleştirmişti. Alev Alatlı  konuşmasında Erdoğanın bu sözüne atıfta bulunarak, 1900’lü yılların Büyük İngiliz Romancısı Düşünce Özgürlüğü savunucusu George Orwell’in yine büyük İngiliz Yazarı Daniel De Foe’nin Erdoğan’ı ayakta alkışlayacaklarını kastetmişti.

Bu Haber 12293 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!