DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
CHP’NİN BAHÇESİNE BAZ İSTASYONU!CHP’NİN BAHÇESİNE BAZ İSTASYONU!

Tarih: 2014-12-13

CHP'li Tekin: Kaçak Saray'ın koruma kalkanı dinlemeleri engellemiş olmalı.

Sözcü gazetesinin haberine göre, CHP Genel Merkezi’nin bahçesine baz istasyonu kurulmak istendiği ortaya çıktı. Yetkililer CHP istese de istemese de bu istasyonun kurulacağını savunurken, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “ Genel Merkez’in tam karşısındaki Kaçak Saray’ın dinlenmesini engellemek için yapılan koruma kalkanını anladığımız kadarıyla bizim de dinlenmemizi engelliyor. Yönetim kurulu eski bakanlardan oluşan bir yapının dinlemeler için sahte baz istasyonu kurma riski olduğunu düşünüyoruz. Sahte olmasa bile o baz istasyonunu buraya kurmak yürek ister” dedi.

CHP LOGOLU BAZ İSTASYONU

Turkcell’den CHP’ye gönderilen yazıda “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile imzalanan imtiyaz sözleşmesi kapsamında izne gerek kalmadan istenilen totem kurulumun yapılmak istendiği” belirtildi. Yazının ekinde de baz istasyonunun CHP yazısının bulunduğu yüksek bir yapı görseli de bulunuyor.

CHP, bu talebi reddetti ve gerekçelerini şöyle sıraladı;

“Yapmak istediğiniz faaliyet, dilekçenizde belirttiğiniz üzere bir “kamu” faaliyeti değil bir ticari faaliyettir.  Mevcut hükümet yurttaşların haberleşme hakkını “kar amacı gütmeksizin” sağlaması gerekirken neo-liberal politikalara uygun olarak bu alandaki görevini amacı sadece “kar” olan özel hukuk şirketlerine devretmiştir. İlkesel olarak temel hürriyetlerin özel sektöre devredilmesini uygun bulmamaktayız.

YAVAŞ YAVAŞ KRONİK YIKIM

Türkiye’de şu anda GSM operatörleri arasında ulusal altyapı paylaşımı yoktur. Dahası bunu teşvik eden ve düzenleyen bir yasa da yoktur.  Bu sebepten dolayı 82 bini aşkın baz istasyonu vardır. Bu durum tüketicilerin sağlık ve güvenliğini etkilemektedir. Baz istasyonlarında yayılan radyasyon her yıl daha artmaktadır. GSM operatörlerinin baz istasyonları, mağaza girişlerine, hava alanlarına konulan detektörler, hastanelerde özelleştirmeye paralel artan gereksiz tetkikler nedeniyle alınan radyasyonlar yurttaşların sağlığını tehdit etmektedir. Bu yollarla yayılan radyasyonlar birinci dünya savaşında Nagazaki ve Hiroşima’ya atılan atom bombasından daha fazla radyoysan yaymaktadır. Aradaki temel fark, atom bombasındaki radyasyonun ani (akut) ölüm ve yıkım yarattığı, diğerinin ise yavaş yavaş (kronik) yıkım yaratığıdır. GSM şirketleri tekel olma, piyasayı tek başına elde tutma gibi alışkanlıklarından vazgeçmeli ve alt yapılarını paylaşarak “Baz istasyonu kirliliğine” son vermelidir.

AKP’Lİ YÖNETİM CHP’Yİ CANLI İZLEMEK İSTİYORLAR

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Turkcell’in yönetim kurulunda AKP’li iki eski bakan Mehmet Hilmi Güler ve Atilla Koç olduğunu hatırlattı. Tekin şöyle konuştu; “Gelip kapınızın önüne baz istasyonunu siz isteseniz de istemeseniz de baz istasyonu kuracağı diye baskı yapılmasının nedeni yönetimdeki isimlere bakılınca anlaşılıyor” dedi.

Kaçak Saray ile CHP Genel Merkezi’nin karşı karşıya olduğuna işaret eden Tekin şunları söyledi;

Güvenlik uzmanlarına sorduk. Bize sahte baz istasyonu ile dinleme yapılabileceğini, gerçek baz istasyonu olsa bile içine yerleştirilebilecek bir cihazla rahatlıkla dinleme yapılabileceğini belirttiler.

Genel Merkez’in tam karşısındaki Kaçak Saray’ın dinlenmesini engellemek için yapılan koruma kalkanını anladığımız kadarıyla bizim de dinlenmemizi engelliyor. Yönetim kurulu eski bakanlardan oluşan bir yapının dinlemeler için sahte baz istasyonu kurma riski olduğunu düşünüyoruz. AKP’li yönetim CHP’yi canlı canlı izlemek istiyorlar herhalde… Sahte olmasa bile o baz istasyonunu buraya kurmak yürek ister. Gelsin kursunlar da görelim.

Bu Haber 1103 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!