7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
CHP’NİN BAHÇESİNE BAZ İSTASYONU!CHP’NİN BAHÇESİNE BAZ İSTASYONU!

Tarih: 2014-12-13

CHP'li Tekin: Kaçak Saray'ın koruma kalkanı dinlemeleri engellemiş olmalı.

Sözcü gazetesinin haberine göre, CHP Genel Merkezi’nin bahçesine baz istasyonu kurulmak istendiği ortaya çıktı. Yetkililer CHP istese de istemese de bu istasyonun kurulacağını savunurken, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “ Genel Merkez’in tam karşısındaki Kaçak Saray’ın dinlenmesini engellemek için yapılan koruma kalkanını anladığımız kadarıyla bizim de dinlenmemizi engelliyor. Yönetim kurulu eski bakanlardan oluşan bir yapının dinlemeler için sahte baz istasyonu kurma riski olduğunu düşünüyoruz. Sahte olmasa bile o baz istasyonunu buraya kurmak yürek ister” dedi.

CHP LOGOLU BAZ İSTASYONU

Turkcell’den CHP’ye gönderilen yazıda “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile imzalanan imtiyaz sözleşmesi kapsamında izne gerek kalmadan istenilen totem kurulumun yapılmak istendiği” belirtildi. Yazının ekinde de baz istasyonunun CHP yazısının bulunduğu yüksek bir yapı görseli de bulunuyor.

CHP, bu talebi reddetti ve gerekçelerini şöyle sıraladı;

“Yapmak istediğiniz faaliyet, dilekçenizde belirttiğiniz üzere bir “kamu” faaliyeti değil bir ticari faaliyettir.  Mevcut hükümet yurttaşların haberleşme hakkını “kar amacı gütmeksizin” sağlaması gerekirken neo-liberal politikalara uygun olarak bu alandaki görevini amacı sadece “kar” olan özel hukuk şirketlerine devretmiştir. İlkesel olarak temel hürriyetlerin özel sektöre devredilmesini uygun bulmamaktayız.

YAVAŞ YAVAŞ KRONİK YIKIM

Türkiye’de şu anda GSM operatörleri arasında ulusal altyapı paylaşımı yoktur. Dahası bunu teşvik eden ve düzenleyen bir yasa da yoktur.  Bu sebepten dolayı 82 bini aşkın baz istasyonu vardır. Bu durum tüketicilerin sağlık ve güvenliğini etkilemektedir. Baz istasyonlarında yayılan radyasyon her yıl daha artmaktadır. GSM operatörlerinin baz istasyonları, mağaza girişlerine, hava alanlarına konulan detektörler, hastanelerde özelleştirmeye paralel artan gereksiz tetkikler nedeniyle alınan radyasyonlar yurttaşların sağlığını tehdit etmektedir. Bu yollarla yayılan radyasyonlar birinci dünya savaşında Nagazaki ve Hiroşima’ya atılan atom bombasından daha fazla radyoysan yaymaktadır. Aradaki temel fark, atom bombasındaki radyasyonun ani (akut) ölüm ve yıkım yarattığı, diğerinin ise yavaş yavaş (kronik) yıkım yaratığıdır. GSM şirketleri tekel olma, piyasayı tek başına elde tutma gibi alışkanlıklarından vazgeçmeli ve alt yapılarını paylaşarak “Baz istasyonu kirliliğine” son vermelidir.

AKP’Lİ YÖNETİM CHP’Yİ CANLI İZLEMEK İSTİYORLAR

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Turkcell’in yönetim kurulunda AKP’li iki eski bakan Mehmet Hilmi Güler ve Atilla Koç olduğunu hatırlattı. Tekin şöyle konuştu; “Gelip kapınızın önüne baz istasyonunu siz isteseniz de istemeseniz de baz istasyonu kuracağı diye baskı yapılmasının nedeni yönetimdeki isimlere bakılınca anlaşılıyor” dedi.

Kaçak Saray ile CHP Genel Merkezi’nin karşı karşıya olduğuna işaret eden Tekin şunları söyledi;

Güvenlik uzmanlarına sorduk. Bize sahte baz istasyonu ile dinleme yapılabileceğini, gerçek baz istasyonu olsa bile içine yerleştirilebilecek bir cihazla rahatlıkla dinleme yapılabileceğini belirttiler.

Genel Merkez’in tam karşısındaki Kaçak Saray’ın dinlenmesini engellemek için yapılan koruma kalkanını anladığımız kadarıyla bizim de dinlenmemizi engelliyor. Yönetim kurulu eski bakanlardan oluşan bir yapının dinlemeler için sahte baz istasyonu kurma riski olduğunu düşünüyoruz. AKP’li yönetim CHP’yi canlı canlı izlemek istiyorlar herhalde… Sahte olmasa bile o baz istasyonunu buraya kurmak yürek ister. Gelsin kursunlar da görelim.

Bu Haber 1332 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!