Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
UZMANLAR SERTİFİKALARINI ALDILARUZMANLAR SERTİFİKALARINI ALDILAR

Tarih: 2014-12-22

"Türk Telekom Network Uzmanlığı Programı"nın ilk mezunları, sertifikalarını Huawei'nin Çin'deki merkezinde aldı.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom Akademi'nin, Huawei Akademi ile yaptığı iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen "Türk Telekom Network Uzmanlığı Sertifika Programı", Çin'in Şenzen kentinde düzenlenen sertifika töreniyle ilk mezunlarını verdi.

Sertifika törenine, Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın, Türk Telekom Akademi Teknik Fonksiyonlar Gelişim Müdürü Doğan Özmen ve Huawei Akademi yöneticileri de katıldı.

Törende konuşan Aydın, sertifika programı ile Türk Telekom şebekesini bütünsel bir bakış açısıyla değerlendirebilen network uzmanlar grubunun altyapısını oluşturduklarına dikkati çekti. Aydın, şöyle devam etti:

"Titizlikle seçtiğimiz çalışma arkadaşlarımız bir yıl boyunca çok değerli eğitimlerle kendilerini geliştirdiler. Hem bilgi, donanım ve tecrübelerini artırdılar hem de iyi ilişkiler geliştirdiler. Bu programla birimler arası koordinasyonu ve operasyonel verimliliği artırma yolunda da önemli bir adım atmış olduk. 2015 yılında Türk Telekom ve Huawei arasındaki bu önemli iş birliğinin geliştirilmesini ve 2015 yılında sertifika programını daha fazla çalışanımıza ulaştırmayı hedefliyoruz."

Huawei Türkiye Akademi Direktörü Yücel Aslanbaş da sertifika programının Türk Telekom Akademi ile tasarlandığını ve eğitim içeriklerinin farklı alanlardaki bilgi, beceri ve tecrübeleri ile geliştirildiğini aktardı. Huawei Akademi'nin Türkiye'yi de kapsayacak şekilde, Orta Asya ve Kafkasya'da 11 ülkenin merkezinde olduğunu belirten Aslanbaş, şunları kaydetti:

"Huawei Akademi, Türkiye'deki operasyonları ile nitelikli bilişim uzmanlarının yetişebilmesi için 3 senedir çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye'nin lider telekomünikasyon şirketi Türk Telekom'un bünyesinde bulunan Türk Telekom Akademi ile eğitim alanında bugüne kadar birçok başarılı proje gerçekleştirdik. Huawei'nin vermiş olduğu bu eğitimle Türk Telekom, tüm şebekeyi uçtan uca yönetebilecek 16 uzman kazandı. Bilişim alanında uçtan uca ürün ve servisleri ile hizmet veren Huawei, eğitimleriyle de Türk mühendislerinin gelişimine katkı sağlamaya devam edecek."

Bu Haber 1141 defa okunmuştur.
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!