UZMANLAR SERTİFİKALARINI ALDILARUZMANLAR SERTİFİKALARINI ALDILAR

Tarih: 2014-12-22

"Türk Telekom Network Uzmanlığı Programı"nın ilk mezunları, sertifikalarını Huawei'nin Çin'deki merkezinde aldı.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom Akademi'nin, Huawei Akademi ile yaptığı iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen "Türk Telekom Network Uzmanlığı Sertifika Programı", Çin'in Şenzen kentinde düzenlenen sertifika töreniyle ilk mezunlarını verdi.

Sertifika törenine, Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın, Türk Telekom Akademi Teknik Fonksiyonlar Gelişim Müdürü Doğan Özmen ve Huawei Akademi yöneticileri de katıldı.

Törende konuşan Aydın, sertifika programı ile Türk Telekom şebekesini bütünsel bir bakış açısıyla değerlendirebilen network uzmanlar grubunun altyapısını oluşturduklarına dikkati çekti. Aydın, şöyle devam etti:

"Titizlikle seçtiğimiz çalışma arkadaşlarımız bir yıl boyunca çok değerli eğitimlerle kendilerini geliştirdiler. Hem bilgi, donanım ve tecrübelerini artırdılar hem de iyi ilişkiler geliştirdiler. Bu programla birimler arası koordinasyonu ve operasyonel verimliliği artırma yolunda da önemli bir adım atmış olduk. 2015 yılında Türk Telekom ve Huawei arasındaki bu önemli iş birliğinin geliştirilmesini ve 2015 yılında sertifika programını daha fazla çalışanımıza ulaştırmayı hedefliyoruz."

Huawei Türkiye Akademi Direktörü Yücel Aslanbaş da sertifika programının Türk Telekom Akademi ile tasarlandığını ve eğitim içeriklerinin farklı alanlardaki bilgi, beceri ve tecrübeleri ile geliştirildiğini aktardı. Huawei Akademi'nin Türkiye'yi de kapsayacak şekilde, Orta Asya ve Kafkasya'da 11 ülkenin merkezinde olduğunu belirten Aslanbaş, şunları kaydetti:

"Huawei Akademi, Türkiye'deki operasyonları ile nitelikli bilişim uzmanlarının yetişebilmesi için 3 senedir çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye'nin lider telekomünikasyon şirketi Türk Telekom'un bünyesinde bulunan Türk Telekom Akademi ile eğitim alanında bugüne kadar birçok başarılı proje gerçekleştirdik. Huawei'nin vermiş olduğu bu eğitimle Türk Telekom, tüm şebekeyi uçtan uca yönetebilecek 16 uzman kazandı. Bilişim alanında uçtan uca ürün ve servisleri ile hizmet veren Huawei, eğitimleriyle de Türk mühendislerinin gelişimine katkı sağlamaya devam edecek."

Bu Haber 1201 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!