DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
O´NUN KIZI AVEADA DİREKTÖRO´NUN KIZI AVEADA DİREKTÖR

Tarih: 2014-12-22

Kadınların çalışmaması gerektiği üzere konuşmaları nedeniyle tepki toplayan Ömer Tuğrul İnançer’in kızının Avea'da Kurumsal İletişim Direktörü olduğu öğrenildi.

Ramazan'da TRT’de çıktığı programda “Hamile kadınların sokakta gezmesi doğru değil” diyen ve geçtiğimiz haftada Habertürk’e verdiği röportajda “Çalışan kadın ben kocama muhtaç değilim deyip yuvasını dağıtıyor” açıklamalarıyla büyük tepki toplayan Ömer Tuğrul İnançer’in kızı Eren İnançer Luş’un Avea Kurumsal İletişim Direktörü olduğu ortaya çıktı.Bu sözleri ile kadının çalışma hayatı içerisinde olmaması gerektiğini belirten Ömer Tuğrul İnançer’in kızı Eren İnançer Luş ise 3 Kasım'dan bu yana Avea Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini yürütüyor.
 
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölüm mezunu olan Eren İnançer Luş yüksek lisansını, yine aynı üniversitenin Halkla ilişkiler Bölümü’nde tamamladı. Luş Avea’ya katılmadan önce, Zarakol Halkla İlişkiler bünyesinde finans, bankacılık, GSM, hızlı tüketim ürünleri, eğitim, enerji, ilaç gibi farklı sektörlerden şirketlerin medya direktörlüğü görevini yürüttü. Luş, Avea’daki görevi kapsamında; kurumsal iletişim stratejilerinin belirlenmesi, kurumsal sorumluluk projelerinin yürütülmesi, sponsorluklar gibi alanlardan sorumlu.

NE DEMİŞTİ?

İnançer, Evlilik kurumunun bugünkü empoze edilen, “Ben kendi ayaklarımın üzerinde dururum” “kadının ekonomik hürriyeti” gibi aldatmacalardan vazgeçilmesi lazımdır. İstatistikle meşgul olanlar boşanmaların kimler arasında olduğunu bir istatistiki anket yapıversinler.

Çalışan kadından bahsediyorum. “Ben kocama muhtaç değilim” diye evvela ailesinin dağıtıyor. Kocasına muhtaç değil ama elin adamının patronunun hizmetinde olmayı haysiyetine uygun buluyor. Kocasının emrinde olmayı haysiyetine uygun bulmuyor. Ben eş demem. Eş yoktur, eşitlik yoktur. Ben karımla, çocuğumla eşit değilim. Eşim değil, zevcem olur. Karı da kurumsallığı anlatmak için kullanılır.

******

Bu olay bize bir fıkrayı hatırlattı. Bir  Cuma günü Hoca* Camiide vaaz veriyor…. Konu gine giyim kuşama geliyor; "kızlarınıza kot pantolon, mini etek falan giydirmeyin, sokaklarda öyle gezmesinler, ayıptır, günahtır" diyor, Hoca’nın ailesini tanıyan cemaatten birisi dayanamıyo; "e hocam senin kız da giyiyor o pantolondan !" Hoca hiç bozuntuya vermeden cevaplıyor  " e ama gavurun kızına da yakışıyor"...

Ne diyelim, kurum Avea, ücret de tatmin edici olunca Ömer Tuğrul Hoca’nın kızına  çalışmak yakışıyor.

******

Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyeliğine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Danışmanı Yiğit BULUT'un atanmasından hemen sonra, Alev Alatlı'nın damadı Kaan AKTAN'ın TT Net Genel Müdür Vekilliğine, Ömer Tuğrul İNANÇER'in kızının Avea'ya Direktör atanması gerçekten çok ilginç bir tesadüf...
 
Not; Bu konuyu bir süre önce haber almıştık. Çok düşük de olsa yanlış olma ihtimali olduğu için haber yapmadık. Ancak, olay hurileti.com ve karşıgazete.com'da haber yapılınca sizlerle paylaşma gereğini duyduk.

 
Bu Haber 2820 defa okunmuştur.
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!