Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
T.TELEKOMDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKT.TELEKOMDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK

Tarih: 2014-12-30

Türk Telekom 30.12.2004 Günü KAP'a (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) Bir açıklamada bulunarak, yaptıkları kapsamlı organizasyon değişiklikleri konusunda bilgi verdi...
Türk Telekom'un Bu konudaki açıklaması şöyle..

Türk Telekom Grubu tam entegrasyon yönünde 2014 yılı boyunca attığı adımları tamamlayacak üçüncü aşamayı hayata geçirmeye karar vermiştir. Entegrasyon, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine tam olarak cevap verirken müşteri memnuniyetini de en üst seviyeye çıkaran tek noktada hizmet yaklaşımını etkin bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. 

Bireysel, Kurumsal ve Toptan Satış olmak üzere üç ana alanda ürün ve hizmetlerin pazara sunulması stratejisi kapsamında;  Türk Telekom Grubu perakende satış, pazarlama, müşteri hizmetleri ve bu işlerle doğrudan ilgili finans fonksiyonlarını Bireysel ve Kurumsal İş Birimleri altında toplayacaktır.

Yeni organizasyon değişiklikleri Türk Telekom, TTNET ve Avea'nın tüzel kişilikleri mevcut halleriyle muhafaza edilerek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyularak yapılacaktır.

Rami Aslan'ın liderliğinde Türk Telekom Grubu, iş segmentleri bazında yeniden yapılandırılmıştır ve buna göre Avea CEO'su Erkan Akdemir, Bireysel İş Birimi Genel Müdürü görevini üstlenirken, daha önce Türk Telekom Grubu'nda çeşitli üst yönetim görevlerinde bulunan Mehmet Ali Akarca, Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü görevini üstlenecektir.  

Ürün ve hizmetlerin pazara sunulmasıyla ilgili iş birimleri olan, bireysel ve kurumsal iş birimleri, Türk Telekom Grubu'nun perakende gücünü oluşturmaktadır.  Bireysel tarafta, Türk Telekom Grubu, müşterilerinin tüm iletişim ihtiyaç ve beklentilerini mobil, sabit ses ve geniş banttan televizyon, içerik ve eğlenceye uzanan geniş bir spektrumda uçtan uca çözümler ile karşılayacaktır.  Kurumsal tarafta ise, şirketlere, KOBİ'lere, küçük ofis/ev ofislere kurumsal iş ortağı olarak yüksek teknoloji ürün ve hizmetlerini güvenilir ve etkin bir şekilde sunacaktır.  Yeni yapının üçüncü ayağını oluşturan Toptan Satış ise telekom operatörlerine ve internet servis sağlayıcılarına toptan seviyede en iyi altyapı ile hizmet vermeye devam edecektir. 

Bireysel İş Birimi, Grup seviyesinde bireysel satış, bireysel pazarlama, bireysel müşteri hizmetleri ve bireysel finans fonksiyonlarını içerecektir. Benzer şekilde, Kurumsal İş Birimi, Grup seviyesinde kurumsal satış, kurumsal pazarlama, kurumsal müşteri hizmetleri ve kurumsal finans fonksiyonlarından oluşacaktır. 

Toptan Satış organizasyonu ise Türk Telekom altında ayrı bir fonksiyon olarak varlığını sürdürecektir.

Bu kapsamda TTNET iki ayrı Genel Müdürlük olarak Bireysel ve Kurumsal İş Birimleri şeklinde yapılandırılmıştır:  

* Bireysel İş Birimi Genel Müdürü olarak Erkan Akdemir atanmıştır.

* Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü olarak Mehmet Ali Akarca atanmıştır.

Bireysel İş Birimi altında:

* Hüseyin Balcı, TTNET Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET bireysel satış fonksiyonlarının liderliğini yürütmeye devam edecektir. 

* Dehşan Ertürk, TTNET Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET bireysel pazarlama fonksiyonlarının liderliğini üstlenmek üzere atanmıştır. Bu doğrultuda mevcutta TTNET bünyesinde yer alan bireysel pazarlama yapılanmasına ilaveten Avea'nın bireysel pazarlama ile ilgili organizasyonel birim ve personeli de Dehşan Ertürk'e bağlı olarak çalışacaklardır.  

* Kaan Aktan, yeni oluşturulan TTNET Bireysel Finans Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır.  TTNET Bireysel Finans Genel Müdür Yardımcısı, Bireysel İş Birimi Genel Müdürü'ne ilaveten, fonksiyonel olarak Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı'na bağlı olarak çalışacaktır. Mali yıl kapanışı göz önünde bulundurularak bu atama 16 Şubat 2015 itibariyle geçerli olacaktır. 

* Orçun Onat, TTNET Bireysel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET bireysel müşteri hizmetleri fonksiyonlarının liderliğini yürütmeye devam edecektir. 

Kurumsal İş Birimi altında:

* Mert Başar, yeni oluşturulan TTNET Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır. TTNET Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal pazarlama fonksiyonlarının liderliğini üstlenecektir. 

* Kadir Boysan, yeni oluşturulan TTNET Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atanmıştır.  TTNET Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal satış fonksiyonlarının liderliğini üstlenecektir.

* Kaan Sümer, TTNET Kurumsal Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.  TTNET Kurumsal Finans Genel Müdür Yardımcısı, Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü'ne ilaveten, fonksiyonel olarak Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı'na bağlı olarak çalışacaktır.  Mali yıl kapanışı göz önünde bulundurularak bu atama 16 Şubat 2015 itibariyle geçerli olacaktır.

* TTNET bünyesinde yeni bir Kurumsal Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı pozisyonu oluşturulmuştur.  TTNET Kurumsal Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal müşteri hizmetleri fonksiyonlarının liderliğini üstlenecektir.  Bu pozisyona ilişkin atama yakın zamanda duyurulacaktır.

 

Bu Haber 3261 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!