DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
FÜSUN SARP NEBİL’İN OKUNMASI GEREKEN YAZISIFÜSUN SARP NEBİL’İN OKUNMASI GEREKEN YAZISI

Tarih: 2015-01-06

Füsun Sarp Nebil, Telekomünikasyon/Bilişim sektörü üzerine yazı yazan kalemlerin en güçlülerinden birisi. Düşünen, araştıran, sorgulayan bir insan. Örnek bir Türk Kadını. Ve ilgisi yalnızca sektörün sorunlarıyla sınırlı değil. Ekonomi, kadın hakları, sanat ve siyaset de O’nun ilgi sahaları içerisinde.

Bazen, O’nunla farklı şeyleri savunsak da, her zaman dikkate aldık. İzledik. Görüşlerine değer verdik. Çünkü, iyi niyetinden, yurt sevgisinden emindik.

Bugün, T24 internet gazetesinde gerçekten ilgi çekici bir yazıya imza atmış.

“Erdoğan ve FuatAvni'yi bırak... Bugün yeni bir söz söylemek gerek...”başlıklı yazı çok çarpıcı giriş cümleleriyle başlıyor; “2015'e girerken muhasebe yapıp, önünüze hedefler koydunuz mu? Yeni bir yıl, yeni ümitler, yeni heyecanlar demektir. Ama son bir kaç yıldır etrafımızda, aklı başında insanların anlayamayacağı olaylar cereyan ediyor. Bize de düşen, "allah allah bu nasıl oluyor?" şeklinde bakmak ve "eleştirmek" oluyor. Ama bu ruh halinden çıkmak zorundayız. Bir kahraman gelip bizi kurtarmayacak. Onun yerine biz kendi kendimize yol alacağız.”

Bu ruh halinden çıkmaya gerçekten ihtiyacımız var. Nasıl olacak bu? Füsun Nebil bu soruya cevap bulmaya çalışıyor.

Ve yazısında ilginç tespitlere yer veriyor. Mesela; “Bir arkadaşımın sözleriyle; “Geleceği Kaybetmek” yolunda hızla ilerliyoruz. Her geçen gün kendimizi, çocuklarımızı ve gelecek kuşakları, yarının çılgın rekabet ortamından gittikçe koparacak adımlar atıyoruz. Çalışkanlığa değil tembelliğe zorluyoruz...Yatırıma değil, tüketime itiyoruz... 2000’li yıllar bir süre bunun tersi yapıldı... Ekonomik popülizme karşı duruldu... AKP hükümetin olumlu hareketlerinden birisi buydu. Ama artık öyle değil, Üst yönetimin paranoya ile meşgul olması, aşağıdakilerin kendi istediğini yapmasına ve gittikçe kontrolden çıkmasına neden oluyor”

“Ama çalışıyorlar” iddiasının da çok doğru olmadığını ifade ediyor;  “Telekom alanından 3 örnek; özelleştirildiği ve korunarak her yıl % 50’lerde kar ettiği halde, devletin --neden yaptığını anlamadığımız bir şekilde-- borçlarına garanti verdiği bir Türk Telekom, bu kadar ekonomik kriz içindeki ülkelerin telekom firmalarını alarak büyümeyi başaramamış, güdük kalmış telekom firmaları, çağın şansı olan telekom ağlarında kavşak olma şansını Bulgaristan’a kaptırmak hemen akla gelenler.”

Yazıyı daha fazla özetlemek, yazının yayınladığı internet sitesine saygısızlık olacak.
Bu nedenle yazının tamamını okuyun siz en iyisi.
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu Haber 2788 defa okunmuştur.
BİLİŞİM DEVLERİ TRUMP´A KA
ÜÇÜ AYNI DERNEK ÇATISINDA
PTT İLE KATAR POST İŞBİRLİĞİ
PTT´NİN MELEKLERİ
TTSYV AİDATLARI ARTTI
ULAK ARACILIĞI İLE İLK YURTDIŞI
PTT´DE GYS 22 NİSANDA
HARİKALAR YARATAN ÖĞRETMEN
TELEKOM HAZİNE İLE DAVALI
HARUN MADEN KKTC TURKCELL GENEL
OGER TELEKOM YİNE BORCUNU ÖDEYEM
TBD´DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
KİT´LERİN BORCU 44 MİLYAR
BANU SEZEN İLK 50 KADIN İK´CI A
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!