DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
FÜSUN SARP NEBİL’İN OKUNMASI GEREKEN YAZISIFÜSUN SARP NEBİL’İN OKUNMASI GEREKEN YAZISI

Tarih: 2015-01-06

Füsun Sarp Nebil, Telekomünikasyon/Bilişim sektörü üzerine yazı yazan kalemlerin en güçlülerinden birisi. Düşünen, araştıran, sorgulayan bir insan. Örnek bir Türk Kadını. Ve ilgisi yalnızca sektörün sorunlarıyla sınırlı değil. Ekonomi, kadın hakları, sanat ve siyaset de O’nun ilgi sahaları içerisinde.

Bazen, O’nunla farklı şeyleri savunsak da, her zaman dikkate aldık. İzledik. Görüşlerine değer verdik. Çünkü, iyi niyetinden, yurt sevgisinden emindik.

Bugün, T24 internet gazetesinde gerçekten ilgi çekici bir yazıya imza atmış.

“Erdoğan ve FuatAvni'yi bırak... Bugün yeni bir söz söylemek gerek...”başlıklı yazı çok çarpıcı giriş cümleleriyle başlıyor; “2015'e girerken muhasebe yapıp, önünüze hedefler koydunuz mu? Yeni bir yıl, yeni ümitler, yeni heyecanlar demektir. Ama son bir kaç yıldır etrafımızda, aklı başında insanların anlayamayacağı olaylar cereyan ediyor. Bize de düşen, "allah allah bu nasıl oluyor?" şeklinde bakmak ve "eleştirmek" oluyor. Ama bu ruh halinden çıkmak zorundayız. Bir kahraman gelip bizi kurtarmayacak. Onun yerine biz kendi kendimize yol alacağız.”

Bu ruh halinden çıkmaya gerçekten ihtiyacımız var. Nasıl olacak bu? Füsun Nebil bu soruya cevap bulmaya çalışıyor.

Ve yazısında ilginç tespitlere yer veriyor. Mesela; “Bir arkadaşımın sözleriyle; “Geleceği Kaybetmek” yolunda hızla ilerliyoruz. Her geçen gün kendimizi, çocuklarımızı ve gelecek kuşakları, yarının çılgın rekabet ortamından gittikçe koparacak adımlar atıyoruz. Çalışkanlığa değil tembelliğe zorluyoruz...Yatırıma değil, tüketime itiyoruz... 2000’li yıllar bir süre bunun tersi yapıldı... Ekonomik popülizme karşı duruldu... AKP hükümetin olumlu hareketlerinden birisi buydu. Ama artık öyle değil, Üst yönetimin paranoya ile meşgul olması, aşağıdakilerin kendi istediğini yapmasına ve gittikçe kontrolden çıkmasına neden oluyor”

“Ama çalışıyorlar” iddiasının da çok doğru olmadığını ifade ediyor;  “Telekom alanından 3 örnek; özelleştirildiği ve korunarak her yıl % 50’lerde kar ettiği halde, devletin --neden yaptığını anlamadığımız bir şekilde-- borçlarına garanti verdiği bir Türk Telekom, bu kadar ekonomik kriz içindeki ülkelerin telekom firmalarını alarak büyümeyi başaramamış, güdük kalmış telekom firmaları, çağın şansı olan telekom ağlarında kavşak olma şansını Bulgaristan’a kaptırmak hemen akla gelenler.”

Yazıyı daha fazla özetlemek, yazının yayınladığı internet sitesine saygısızlık olacak.
Bu nedenle yazının tamamını okuyun siz en iyisi.
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu Haber 2910 defa okunmuştur.
ÇOCUK UYUNCAKLARINDAKİ “CASUS”A
KİT’LERDE TEMEL ÜCRETLER DEĞİŞTİ
GÖZ GÖRE GÖRE DOLANDIRILIYORUZ?
BİR ŞERİFE VAR ONDAN İÇERİ...
FRANSA PTT´SİNDE FARKLI Bİ
HGS´Yİ 10 KAT CEZALI ÖDEME
ZEHİR ÇETESİNİN REİSİ PTT MÜDÜRÜ
KİRLETİLEN, SOLAN ADALET
PARALEL TWİTTER BİLE KURMUŞLAR
KABOTAJ BAYRAMI ve BİR ŞİİR
BTK ESKİ BAŞK. YARD. HAKKINDA İD
ELEKTRONİK CİHAZLARA TRT İÇİN E
İMTİYAZLI BÜROKRATLAR
ARAÇ SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKA
TATİLE GİTMEDEN BU YAZIYI OKUYUN
ÇEKMEYEN TELEFONLAR VE DERTLİ V
TEKNOLOJİNİN KADIN LİDERLERİ
TEKNOLOJİYE KARŞI NOSTALJİ; TEBR
APPLE SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLE YOĞUNL
PTT´DEN ATILIM HAMLELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!