Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
FÜSUN SARP NEBİL’İN OKUNMASI GEREKEN YAZISIFÜSUN SARP NEBİL’İN OKUNMASI GEREKEN YAZISI

Tarih: 2015-01-06

Füsun Sarp Nebil, Telekomünikasyon/Bilişim sektörü üzerine yazı yazan kalemlerin en güçlülerinden birisi. Düşünen, araştıran, sorgulayan bir insan. Örnek bir Türk Kadını. Ve ilgisi yalnızca sektörün sorunlarıyla sınırlı değil. Ekonomi, kadın hakları, sanat ve siyaset de O’nun ilgi sahaları içerisinde.

Bazen, O’nunla farklı şeyleri savunsak da, her zaman dikkate aldık. İzledik. Görüşlerine değer verdik. Çünkü, iyi niyetinden, yurt sevgisinden emindik.

Bugün, T24 internet gazetesinde gerçekten ilgi çekici bir yazıya imza atmış.

“Erdoğan ve FuatAvni'yi bırak... Bugün yeni bir söz söylemek gerek...”başlıklı yazı çok çarpıcı giriş cümleleriyle başlıyor; “2015'e girerken muhasebe yapıp, önünüze hedefler koydunuz mu? Yeni bir yıl, yeni ümitler, yeni heyecanlar demektir. Ama son bir kaç yıldır etrafımızda, aklı başında insanların anlayamayacağı olaylar cereyan ediyor. Bize de düşen, "allah allah bu nasıl oluyor?" şeklinde bakmak ve "eleştirmek" oluyor. Ama bu ruh halinden çıkmak zorundayız. Bir kahraman gelip bizi kurtarmayacak. Onun yerine biz kendi kendimize yol alacağız.”

Bu ruh halinden çıkmaya gerçekten ihtiyacımız var. Nasıl olacak bu? Füsun Nebil bu soruya cevap bulmaya çalışıyor.

Ve yazısında ilginç tespitlere yer veriyor. Mesela; “Bir arkadaşımın sözleriyle; “Geleceği Kaybetmek” yolunda hızla ilerliyoruz. Her geçen gün kendimizi, çocuklarımızı ve gelecek kuşakları, yarının çılgın rekabet ortamından gittikçe koparacak adımlar atıyoruz. Çalışkanlığa değil tembelliğe zorluyoruz...Yatırıma değil, tüketime itiyoruz... 2000’li yıllar bir süre bunun tersi yapıldı... Ekonomik popülizme karşı duruldu... AKP hükümetin olumlu hareketlerinden birisi buydu. Ama artık öyle değil, Üst yönetimin paranoya ile meşgul olması, aşağıdakilerin kendi istediğini yapmasına ve gittikçe kontrolden çıkmasına neden oluyor”

“Ama çalışıyorlar” iddiasının da çok doğru olmadığını ifade ediyor;  “Telekom alanından 3 örnek; özelleştirildiği ve korunarak her yıl % 50’lerde kar ettiği halde, devletin --neden yaptığını anlamadığımız bir şekilde-- borçlarına garanti verdiği bir Türk Telekom, bu kadar ekonomik kriz içindeki ülkelerin telekom firmalarını alarak büyümeyi başaramamış, güdük kalmış telekom firmaları, çağın şansı olan telekom ağlarında kavşak olma şansını Bulgaristan’a kaptırmak hemen akla gelenler.”

Yazıyı daha fazla özetlemek, yazının yayınladığı internet sitesine saygısızlık olacak.
Bu nedenle yazının tamamını okuyun siz en iyisi.
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu Haber 3067 defa okunmuştur.
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU
YERLİ ARAMA MOTORU: YAANİ
TURKCELL VE TOBB´DAN KADIN
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!