VODAFONE DA FİBER İNTERNET PAZARINA GİRDİVODAFONE DA FİBER İNTERNET PAZARINA GİRDİ

Tarih: 2015-01-10

Vodafone, Dijital Dönüşüm Hareketi adlı yatırım programı kapsamında cepte süper interneti şimdi de sabit hat internet hizmetleri ile evlere taşıdığını duyurdu. Vodafone,yeni “Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL ve Fiber” hizmetiyle, abonelerine, ev telefonu bağlatmaya gerek olmadan ve hat için hiçbir ek ücret ödemeden evde süper hızlı limitsiz internetten faydalanma fırsatı sunacağını bildirdi.

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, 2015 yılında sadece bir mobil iletişim şirketi olmaktan çıkıp evlere yönelik birçok sabit iletişim hizmetini de tek elden sunarak abonelerine her an her yerden yüksek hızlı internete bağlanma avantajı sağlayan bir genişbant telekomünikasyon şirketi olacaklarını söyledi.

-GÖKHAN ÖĞÜT: “HEM MOBİL VE HEM DE SABİT GENİŞBANT İLETİŞİM ŞİRKETİYİZ”-

Sabit internet hizmetiyle birlikte abonelerinin baştan sona tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayan marka olmayı hedeflediklerini belirten Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:“Stratejik yatırım programımız ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’nin birinci yılını geride bırakırken, ilk yıl taahhütlerimizi yerine getirmiş olmanın ve dijital dönüşüm vizyonumuzu birbirinden önemli yatırımlarla destekleyeceğimiz yeni bir yıla adım atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2015 yılında abonelerimize sadece mobil değil, sabit iletişim ihtiyaçlarını da karşılayacak ürün ve hizmetler sunacağız. Böylece, müşterilerimizin her an her yerde dijital dünyaya kesintisiz ve yüksek hızla bağlanabilmelerini sağlayacağız. 2015 yılı, bizim için, sadece bir mobil iletişim şirketi olmaktan çıkıp, evde ADSL, fiber internet ve TV gibi birçok sabit iletişim hizmetini de müşterilerine tek çatı altında sunan mobil ve sabit telekomünikasyon şirketi olma yolunda çok kritik bir yıl olacak. Mobil iletişimin yanı sıra sabit iletişimde de hızla büyüyeceğiz.”

-“DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUMUZU EVLERE TAŞIYORUZ”-

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) raporuna göre genişbant internet abonesi sayısının son 6 yılda 6 katından fazlasına çıkarak 2014 yılı üçüncü çeyrek sonu itibariyle 40 milyona ulaştığını ifade eden Öğüt, şöyle devam etti:“Bu büyümenin önemli bir kısmını, mobil cepten ve bilgisayardan internet kullanıcıları oluşturuyor. 2014 yılının üçüncü çeyreğinde toplam internet aboneliğinde bir önceki üç aylık döneme göre yüzde7,6 artış gerçekleşti ve mobil ve özellikle fiber internet abonelerinin artmasıyla birlikte internet abone sayısındaki genel artış eğilimi devam etti. Toplam internet abone sayısının yıllık artış oranı ise yüzde28,2 olarak gerçekleşti. Vodafone Türkiye olarak, 2009 yılından bu yana tüketicilerimize 3G teknolojileri aracılığıyla süper internet hizmeti sunuyoruz. Yeni ‘Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL ve Fiber’ hizmetimizle, süper interneti sabit teknolojiler üzerinden de tüketicilerle buluşturarak evlerde daha güçlü olmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin 81 iline aynı anda sunduğumuz süper internet ADSL ve Fiber hizmetlerimizle, tüketicilerimizin hiçbir ek ücret ödemeden, sadece ihtiyaçları olan limitsiz internete sahip olmalarını sağlayacağız.”

-“GENİŞBANT İNTERNET İHTİYACI İÇİN ÇÖZÜM, FİBER”-

Öğüt, artan internet kullanımı ve genişbant internet ihtiyacını karşılamak için çözümün tüm yurdu fiber ağlarla örmekten geçtiğini de sözlerine ekledi. Öğüt, şöyle konuştu: “Bugün karayolu, demiryolu, havayolu taşımacılığı ülkelerin ekonomisi için ne kadar önemliyse, ülkelerin fiber transmisyon altyapısının geliştirilmesi ve dördüncü bir kalem olarak ele alınması da aynı derecede önem taşıyor. Özellikle 4G gibi yeni nesil mobil iletişim teknolojilerinin yaygınlaşması için ülkemizde baz istasyonlarını şebekeye bağlayan fiber transmisyon altyapısının oluşması gerekiyor. Vodafone Türkiye olarak, dijital bağlantılı Türkiye vizyonumuzla teknoloji altyapı yatırımlarına büyük önem veriyoruz.”

Bu Haber 998 defa okunmuştur.
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!