OSMAN KAHVECİ´YE BİRKAÇ SORUOSMAN KAHVECİ´YE BİRKAÇ SORU

Tarih: 2015-01-14

Milletvekili Osman Kahveci, "bazı basın ve yayın organlarında ‘VIP Torpil’ listesi adı altında bazı milletvekilleri ve Bakanlarla birlikte şahsımın da siyasi nüfuzumu kullanarak bazı yakınlarımı kanunsuz ve usulsüz yoldan devlet memuriyetine geçirdiğime dair ithamlar yer almıştır. Bahsi geçen kişilerin hiçbirisinin göreve başlamaları benim milletvekili olduğum dönemde gerçekleşmemiştir” dedi.

Kahveci, “oğlum Rıdvan Kahveci, Endüstri Yüksek Mühendisi olup, Yıldız Teknik Üniversitesini derece ile bitirmiş ve ardından İstanbul Teknik Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Organizasyon bölümünde ingilizce doktorasına devam etmektedir. Kendisi 2003 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş tarafından açılan uzman yardımcılığı sınavına KPSS ve KPDS (yabancı dil) puanı ile başvurmuş, ayrıca yapılan yazılı ve sözlü sınavların ardından Uzman Yardımcısı olarak işe başlamıştır.Dolayısıyla nüfuz kullanarak memuriyete başlatılması gibi bir durum söz konusu değildir. Türk Telekom’un özelleştirilmesi sonrasında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na geçmiş ve bu Kurumda İletişim Uzmanı olarak çalışmakta iken yaklaşık bir yıl önce Üst Kurul Kararı ile Daire Başkanlığına ataması yapılmıştır. Daire Başkanlığına atanmak için gerekli şart 10 yıllık kamu hizmetidir. Kendisinin yaklaşık 12 yıllık kamu hizmeti bulunmaktadır. Söz konusu atama Kurumun kendi iç işleyişi içinde gerçekleşmiş bir işlemdir. " şeklinde açıklamada bulundu.

Sayın Kahveci'ye sormak gerek;
BTK, Türk Telekom'daki uzman yardımcılarından kaçını bünyesine aldı. Özelleştirme Sonrası, Türk Telekom'daki Uzman Yardımcılarının büyük bölümü ilgisiz kurumlara atanırken, hangi güç Rıdvan Kahveci'nin BTK'ya alınmasını sağladı.

BTK onlarca, ODTÜ, Boğaziçi gibi okulların Elektrik-Elektronik bölümlerini derece ile bitirmiş Uzman Yardımcılarını kabul etmezken, Rıdvan KAHVECİ'yi hangi kıstasla kabul etti?
Gerçekten TORPİL olmadığına kendisi inanıyor mu? 

 

Bu Haber 2034 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!