Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
OSMAN KAHVECİ´YE BİRKAÇ SORUOSMAN KAHVECİ´YE BİRKAÇ SORU

Tarih: 2015-01-14

Milletvekili Osman Kahveci, "bazı basın ve yayın organlarında ‘VIP Torpil’ listesi adı altında bazı milletvekilleri ve Bakanlarla birlikte şahsımın da siyasi nüfuzumu kullanarak bazı yakınlarımı kanunsuz ve usulsüz yoldan devlet memuriyetine geçirdiğime dair ithamlar yer almıştır. Bahsi geçen kişilerin hiçbirisinin göreve başlamaları benim milletvekili olduğum dönemde gerçekleşmemiştir” dedi.

Kahveci, “oğlum Rıdvan Kahveci, Endüstri Yüksek Mühendisi olup, Yıldız Teknik Üniversitesini derece ile bitirmiş ve ardından İstanbul Teknik Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Organizasyon bölümünde ingilizce doktorasına devam etmektedir. Kendisi 2003 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş tarafından açılan uzman yardımcılığı sınavına KPSS ve KPDS (yabancı dil) puanı ile başvurmuş, ayrıca yapılan yazılı ve sözlü sınavların ardından Uzman Yardımcısı olarak işe başlamıştır.Dolayısıyla nüfuz kullanarak memuriyete başlatılması gibi bir durum söz konusu değildir. Türk Telekom’un özelleştirilmesi sonrasında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na geçmiş ve bu Kurumda İletişim Uzmanı olarak çalışmakta iken yaklaşık bir yıl önce Üst Kurul Kararı ile Daire Başkanlığına ataması yapılmıştır. Daire Başkanlığına atanmak için gerekli şart 10 yıllık kamu hizmetidir. Kendisinin yaklaşık 12 yıllık kamu hizmeti bulunmaktadır. Söz konusu atama Kurumun kendi iç işleyişi içinde gerçekleşmiş bir işlemdir. " şeklinde açıklamada bulundu.

Sayın Kahveci'ye sormak gerek;
BTK, Türk Telekom'daki uzman yardımcılarından kaçını bünyesine aldı. Özelleştirme Sonrası, Türk Telekom'daki Uzman Yardımcılarının büyük bölümü ilgisiz kurumlara atanırken, hangi güç Rıdvan Kahveci'nin BTK'ya alınmasını sağladı.

BTK onlarca, ODTÜ, Boğaziçi gibi okulların Elektrik-Elektronik bölümlerini derece ile bitirmiş Uzman Yardımcılarını kabul etmezken, Rıdvan KAHVECİ'yi hangi kıstasla kabul etti?
Gerçekten TORPİL olmadığına kendisi inanıyor mu? 

 

Bu Haber 1915 defa okunmuştur.
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!