7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TÜRK TELEKOM´DAN DİGİTÜRK AÇIKLAMASITÜRK TELEKOM´DAN DİGİTÜRK AÇIKLAMASI

Tarih: 2015-01-15

Türk Telekom CEO'su Rami ASLAN, Türk Telekom'un UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını 2015-2016 sezonu itibarıyla Tivibu ekranlarından yayınlayacak olmasına ilişkin tanıtım toplantısının ardından soruları yanıtladı.

Digiturk'ü satın almayı düşünüp düşünmediklerine ilişkin bir soru üzerine Aslan, "Aslında biz artık kendi platformumuzu inşa ediyoruz" karşılığını verdi.

Aslan, bu nedenle bu platformu genişletmek için Digiturk gibi fırsatların kendileri için her zaman çekici olacağını, ancak şu anda sıfırdan bir satın alma düşünceleri olmadığını belirterek, "Kendi platformumuzu inşa edip geliştirmekle ilgileniyoruz. Ama öte yandan bu durum, sadece Digiturk değil, karşımıza bir fırsat çıkarsa değerlendirmeyeceğiz anlamına gelmez" ifadelerini kullandı.

Rami Aslan, Türk Telekom Grubu'nun TV yayıncılığı alanında attığı her adımın planlı olduğunu kaydetti. Rekabet Kurumu'na yapılan başvuruları da değerlendiren Aslan, "Her adımda Rekabet Kurumu ile de gerekli kontrolleri yaparak biz her zaman hukuk çerçevesinde hareket ediyoruz" dedi.

Aslan, Tivibu'nun sektörde tekelleşme endişelerine yol açıp açmadığına ilişkin bir soru üzerine, "Bir tekelleşme olduğuna inanmıyorum. Biz sektörümüzde lideriz. Çok fazla yatırım yapan sektör lideriyiz. 142 bin kilometreden fazla altyapı yatırımı yaptık. Herkesten farklı olarak biz 81 ile yatırım yapıyoruz. Alternatif operatörlerin de kendi fiber altyapılarını yapma imkanı var. Aynı zamanda Türk Telekom'dan kiralama yapabilirler. Biz bunlarla iş birliği yapmaya da devam edeceğiz, ülkenin menfaatini gözeterek yapacağız" ifadelerini kullandı. 

 

Bu Haber 1124 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!