Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM´DAN DİGİTÜRK AÇIKLAMASITÜRK TELEKOM´DAN DİGİTÜRK AÇIKLAMASI

Tarih: 2015-01-15

Türk Telekom CEO'su Rami ASLAN, Türk Telekom'un UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını 2015-2016 sezonu itibarıyla Tivibu ekranlarından yayınlayacak olmasına ilişkin tanıtım toplantısının ardından soruları yanıtladı.

Digiturk'ü satın almayı düşünüp düşünmediklerine ilişkin bir soru üzerine Aslan, "Aslında biz artık kendi platformumuzu inşa ediyoruz" karşılığını verdi.

Aslan, bu nedenle bu platformu genişletmek için Digiturk gibi fırsatların kendileri için her zaman çekici olacağını, ancak şu anda sıfırdan bir satın alma düşünceleri olmadığını belirterek, "Kendi platformumuzu inşa edip geliştirmekle ilgileniyoruz. Ama öte yandan bu durum, sadece Digiturk değil, karşımıza bir fırsat çıkarsa değerlendirmeyeceğiz anlamına gelmez" ifadelerini kullandı.

Rami Aslan, Türk Telekom Grubu'nun TV yayıncılığı alanında attığı her adımın planlı olduğunu kaydetti. Rekabet Kurumu'na yapılan başvuruları da değerlendiren Aslan, "Her adımda Rekabet Kurumu ile de gerekli kontrolleri yaparak biz her zaman hukuk çerçevesinde hareket ediyoruz" dedi.

Aslan, Tivibu'nun sektörde tekelleşme endişelerine yol açıp açmadığına ilişkin bir soru üzerine, "Bir tekelleşme olduğuna inanmıyorum. Biz sektörümüzde lideriz. Çok fazla yatırım yapan sektör lideriyiz. 142 bin kilometreden fazla altyapı yatırımı yaptık. Herkesten farklı olarak biz 81 ile yatırım yapıyoruz. Alternatif operatörlerin de kendi fiber altyapılarını yapma imkanı var. Aynı zamanda Türk Telekom'dan kiralama yapabilirler. Biz bunlarla iş birliği yapmaya da devam edeceğiz, ülkenin menfaatini gözeterek yapacağız" ifadelerini kullandı. 

 

Bu Haber 1095 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!