Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM´DAN DİGİTÜRK AÇIKLAMASITÜRK TELEKOM´DAN DİGİTÜRK AÇIKLAMASI

Tarih: 2015-01-15

Türk Telekom CEO'su Rami ASLAN, Türk Telekom'un UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını 2015-2016 sezonu itibarıyla Tivibu ekranlarından yayınlayacak olmasına ilişkin tanıtım toplantısının ardından soruları yanıtladı.

Digiturk'ü satın almayı düşünüp düşünmediklerine ilişkin bir soru üzerine Aslan, "Aslında biz artık kendi platformumuzu inşa ediyoruz" karşılığını verdi.

Aslan, bu nedenle bu platformu genişletmek için Digiturk gibi fırsatların kendileri için her zaman çekici olacağını, ancak şu anda sıfırdan bir satın alma düşünceleri olmadığını belirterek, "Kendi platformumuzu inşa edip geliştirmekle ilgileniyoruz. Ama öte yandan bu durum, sadece Digiturk değil, karşımıza bir fırsat çıkarsa değerlendirmeyeceğiz anlamına gelmez" ifadelerini kullandı.

Rami Aslan, Türk Telekom Grubu'nun TV yayıncılığı alanında attığı her adımın planlı olduğunu kaydetti. Rekabet Kurumu'na yapılan başvuruları da değerlendiren Aslan, "Her adımda Rekabet Kurumu ile de gerekli kontrolleri yaparak biz her zaman hukuk çerçevesinde hareket ediyoruz" dedi.

Aslan, Tivibu'nun sektörde tekelleşme endişelerine yol açıp açmadığına ilişkin bir soru üzerine, "Bir tekelleşme olduğuna inanmıyorum. Biz sektörümüzde lideriz. Çok fazla yatırım yapan sektör lideriyiz. 142 bin kilometreden fazla altyapı yatırımı yaptık. Herkesten farklı olarak biz 81 ile yatırım yapıyoruz. Alternatif operatörlerin de kendi fiber altyapılarını yapma imkanı var. Aynı zamanda Türk Telekom'dan kiralama yapabilirler. Biz bunlarla iş birliği yapmaya da devam edeceğiz, ülkenin menfaatini gözeterek yapacağız" ifadelerini kullandı. 

 

Bu Haber 1080 defa okunmuştur.
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!