"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TELEKOM UYDU TV. YAYININA BAŞLIYORTELEKOM UYDU TV. YAYININA BAŞLIYOR

Tarih: 2015-01-16

Türk Telekom Grubu, televizyon yayıncılığı alanında yeni adımlar atmaya devam ediyor. Daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefl eyen Tivibu, IPTV yayınlarından sonra uydu yayınlarına da başlıyor. Uydu yayınları 4K çözünürlüğe kadar çıkabilecek. UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nin yayın haklarını da alan Türk Telekom, önümüzdeki 3 sezonda Tivibu’nun teknolojisini futbolseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. 

Türk Telekom Grubu’nun yayıncılık alanındaki vizyonu ve attığı yeni adımlar, Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Grup Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun’un ev sahipliğinde düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıya Türk Telekom’un iş ortağı TRT Genel Müdürü Şenol Göka da katıldı. 

Artık TV yayıncılığı ana faaliyetlerinden biri 

Öncelikli amaçlarının her zaman müşterilerine alanında en iyi hizmetleri vermek olduğunu belirten Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, artık TV yayıncılığının tüm boyutlarıyla Türk Telekom’un ana faaliyet alanlarından biri olacağını açıkladı. Aslan, “Faaliyet gösterdiğimiz her alanda olduğu gibi liderlik misyonumuzla Türkiye’deki televizyon yayıncılığını da şekillendirmeyi hedefl iyoruz” diye konuştu. Türkiye için daha fazla değer ve sinerji yaratmak için bireysel ve kurumsal segmentlerden oluşan yeni bir yapı oluşturulduğunu belirten Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Demir, şunları anlattı: “Bu yeni yapıyla müşterilerimize sabit ve mobil hizmetleri tek elden entegre biçimde sunacağız. Televizyon yayıncılığı da bireysel segment altında yöneteceğimiz ana iş kollarımız arasında önemli yer tutuyor.” Televizyon yayıncılığı alanında hizmetlerini çeşitlendirerek hedefl erini büyüttüklerini kaydeden Demir, UEFA ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin bu yaklaşımlarının somut örneği olduğunu söyledi. 

Tivibu, IPTV teknolijisini futbolseverlerle buluşturacak 

Grup Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun Tivibu’nun 1.8 milyon abonesi ile Avrupa futbolunun yeni adresi olacağını belirterek şunları anlattı: “Ağustos ayından itibaren tüm futbolseverleri Tivibu’nun IPTV teknolojisi ile buluşturacağız. Tivibu’nun tekrar izle, durdur izle, geri al gibi özellikleri sayesinde maç izleme deneyimleri farklılaşacak.” Türk Telekom’un TRT ile yaptığı işbirliği ile UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nin Salı ve Perşembe günleri oynanacak birer maçı TRT üzerinden açık kanalda da yayınlacak.

Digiturk’e yatırım yerine kendi platformumuzu kuruyoruz

Türk Telekom’un daha önce satın almak için teklif verdiği Digiturk de dahil, başka platformları satın alma yoluna gidip gitmeyeceği ile ilgili soru üzerine Türk Telekom CEO'su Rami Aslan, “Digiturk’e teklif verdiğimiz satın alma sürecinde çok fazla belirsizlik olduğunu ve bunun zaman alacağını gördük. Kendi platformumuzu inşa etme kararı aldık. En iyi platformu kendimiz kurmak istedik” dedi ve ekledi: “Ekonomik fayda görürsek başka stratejik işbirliği ve satın alma fırsatlarına bakmayız demek değil...Ama şu anda kendi platformumuzu inşa etmekle ilgileniyoruz.”

Maçı anlatan sunucu seçilebilecek

TT CEO'su Aslan, “Yayıncılık alanına daha fazla yatırım yapma kararı aldık. Bu alanda çok iddialıyız” dedi. Tivibu’nun Spor Mozik kanalı sayesinde IPTV’de 6 yayın aynı anda izlenebilecek. Maçlar 4 sunucu ile anlatılacak ve izleyici istediği sunucuyu secerek maçı izleyebilecek. Maçları IPTV’nin yanı sıra uydu yayını üzerinden de sunacaklarını açıklayan Grup Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, HD maç yayınlarını sürdürürken uydu yayınlarında ise 4K çözünürlüğüne ulaşacaklarını belirtti

 

Bu Haber 1482 defa okunmuştur.
BANU SEZEN İLK 50 KADIN İK´CI A
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!