Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
GAZİANTEPTE TELEKOM ARAZİSİ PEŞKEŞ ÇEKİLDİGAZİANTEPTE TELEKOM ARAZİSİ PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

Tarih: 2015-01-27

CHP Gaziantep İl Başkanı Sait Köse, düzenlediği basın toplantısında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Telekom arazisi ile ilgili olarak kişiye özel rant alanlarının oluşturulduğunu dile getirdi.

Satış sonrası yapılan imar değişikliğine tepki gösteren Köse, 50 milyon liralık Telekom arazisinin 12 milyon liraya bir inşaat firmasına peşkeş çekildiğini iddia etti.

CHP İl Başkanı Sait Köse parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde bulunan 17 bin 819 metrekare Telekom arazisinin yandaş bir inşaat firmasına 12 milyon liraya satıldıktan sonra, arazide imar değişikliğine gidilerek alanın turizm kompleksi alanına çevrildiğini öne sürdü.

'BUNUN HESABINI SORACAĞIZ'

Telekom arazisinin peşkeş çekildiğini belirten Köse, "Telekom alanı 12 milyon liraya Gaziantep’teki bir şirkete satıldı. Arkasından aynı alan imar değişikliği ile turizm kompleksine dönüştürüldü. Bir inşaatçı olarak süreci takip ediyorum, buranın nasıl peşkeş çekileceğinin merakı içerisindeydim. 12 milyona sattıktan sonra burayı turizm kompleks alanına dönüştürdüklerinde yapılacak yapılardan dolayı alanın değeri 50 milyon lira. Aradaki 38 milyonun hesabı ne olacak? Eğer gerçek değeri ile satılsaydı bu para Büyükşehir’in kasasına girecekti. Bu alanı peşkeş çekmek hanginizin hakkı? Yeri gelince tüyü bitmemiş yetimin hakkı diyorsunuz, tüyü bitmemiş yetimin hakkını 38 milyon lirayı 12 milyon liraya nasıl tercih edersiniz? Bunun takipçisi olacağız. Bunun hesabını soracağız." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu Haber 1088 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!