ŞÜKRÜ KUTLU GÜBRETAŞ GENEL MÜDÜRÜ OLDUŞÜKRÜ KUTLU GÜBRETAŞ GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Tarih: 2015-03-01

Şükrü Kutlu, Gübretaş’taki görevine başladı.

Gübre Fabrikaları T.A.Ş. Yönetim Kurulu’nun 20 Şubat 2015 tarihinde aldığı kararla, şirketin Genel Müdürlük görevine Şükrü Kutlu atandı. Şükrü Kutlu, aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyeliğine de seçildi.

Kamuda ve özel sektörde değişik görevlerde bulunan Şükrü Kutlu, “Son yıllarda istikrarlı bir çizgi yakalayan şirketi yeni bir yönetim anlayışıyla daha ilerilere taşımayı hedeflediklerini belirtti.” Şükrü Kutlu, “Gübretaş’ın sektöründe global bir marka haline gelmesi için çaba harcayacağız. Gübretaş’ı daha güçlü bir geleceğe hazırlamaya çalışacağız. Bunun sonucunda cirodan kârlılığa, yatırımlardan satışlara ve marka değerinden şirket değerine kadar her alanda sürdürülebilir bir başarı çizgisiyle Gübretaş’ı daha yukarılara taşımayı hedefliyoruz” dedi.

2014 yılı Yerel seçimlerinde AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Binali Yıldırım’ın yerine vekâleten Bakan olarak görevlendirilen Müsteşar Habip Soluk’un bu görevden  istifası ile Lütfü Elvan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olması, Feridun Bilgin’in aynı Bakanlığa Müsteşar ve Türk Telekom’a Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve gelmesinden hemen sonra Şükrü Kutlu’nun Türk Telekom Genel Müdür Yardımcılığı görevinden ayrılmak zorunda kaldığı iddia edilmişti.

ŞÜKRÜ KUTLU KİMDİR?

Şükrü Kutlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1991 yılında mezun olduktan sonra yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalında tamamladı.

İş hayatına 1992 yılında Sayıştay Başkanlığı’nda Denetçi Yardımcısı olarak başlayan Şükrü Kutlu, çalıştığı süre içerisinde Denetçi ve Baş Denetçi unvanlarında görev yaptı.

Şükrü Kutlu, 2003 yılında Türk Telekom A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Türk Telekom’da görev yaptığı 12 yıl boyunca İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Özellikle Türk Telekom’un özelleştirilmesinden sonra insan kaynakları dönüşüm ve değişim projeleri, işgücü dönüşümü projesi adı altında çalışan sayısının önemli miktarda azaltılarak, Şirketten gönderilmesini sağladı. Deneyimli kadroların tasfiyesi ile Türk Telekom da kurumsal hafızanın silinmesinde çok etkili oldu. Ayrıca Türk Telekom’un gayrimenkullerinin satılmasında önemli rol oynadı.

AKP iktidarından önce Sayıştay da sadece denetçi görevi olan Şükrü Kutlu, AKP’nin iktidarını sürdürdüğü 2003 - 2014 yılları arasında Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı olmasının yanı sıra çok önemli kurumlarda, etkili konumlarda görevde bulundu:

-         Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Yönetim Kurulu Üyeliği,

-         TÜRKSAT Uydu ve Haberleşme A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği,

-         Türkiye Kamu İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği,

-         Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği,

-         Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı,

-         Türk Telekom Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlığı…

Avukatlık, Noterlik ve Yeminli Mali Müşavirlik belgelerine sahip olan Şükrü Kutlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bu Haber 7279 defa okunmuştur.
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!