Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
OYA ARKADAŞ DA ADAY ADAYIOYA ARKADAŞ DA ADAY ADAYI

Tarih: 2015-03-12

Türk Telekom'un ilk kadın İl Müdürü olan, Türk Telekom Artvin İl Müdürü Oya Arkadaş kendi isteği ile emekli olduktan hemen sonra siyasete atıldı. CHP Artvin milletvekili Aday Adaylığına başvuruda bulundu.

Oya Arkadaş ilk açıklamasında;

CHP Atatürk’ün kurduğu 92 yıllık dev bir çınardır. Kadına seçmeyi ve seçilme hakkını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bir çok Avrupa ülkesinden önce verdi. 1930’lu yıllarda kadınlar Meclis’te daha çok temsil edilirken maalesef günümüzde hızla geriye doğru gidiyoruz. CHP Kadınlara daha çok yer vermekte ve daha çok değer vermektedir.Bu nedenle benim partim CHP’dir. Bana siyasete atılmamda tavsiyelerde bulunan manevi desteklerini esirgemeyen aileme, değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ben müracaatta bulundum. Takdir CHP’sine gönül veren seçmenlerimizin, parti büyüklerimizindir.”dedi.

OYA ARKADAŞ KİMDİR

Ardanuç ilçesinde 01.10.1967 yılında doğdu. Babası terzi, annesi ev hanımı idi… Hepsi üniversite mezunu olan 7 kardeşler. 20 yılı aşkın süredir Ardanuç’ta serbest veteriner hekimlik yapan Ercan Arkadaş’la 22 yıllık evli,2 çocuğu var

İlköğretimi Ardanuç Atatürk İlkokulu, ortaokulu Ardanuç Ortaokulunda, liseyi Ardanuç Lisesinde okuduktan sonra,1985 yılında lise birinciliği kontenjanı ile Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümüne girdi. Okulu 1989 yılı haziran döneminde birincilikle bitirdikten sonra 11.10.1989 yılında PTT Genel Müdürlüğünde mühendis olarak çalışmaya başladı.

Artvin PTT yöneticilerinin isteği üzerine memleketinde hizmet yapmak için kendi isteğiyle 1994 yılı Ekim ayında Artvin’e tayin oldu.

1995 yılında Çoruh Telekom Müdür Yardımcısı,1997 Yılında Çoruh Telekom Müdürü, 2005 yılında İl Müdür Yardımcısı ve 2006-2015 yılları arasında da Artvin İl Telekom Müdürü (Telekomdaki ilk Bayan İl Müdürü) olarak görev yaptı.

30.01.2015 tarihinde emekli olarak, çalışma hayatımı sonlandırdı.

Oya ARKADAŞ'ı tebrik eder, İlk Kadın İl Müdürü unvanına Artvin'in ilk kadın vekili unvanını da eklemesini bekleriz...

Bu Haber 2351 defa okunmuştur.
MEHMET KAYA VEFAT ETTİ
MUSTAFA SOYLAR ANNESİNİ KAYBETTİ
ORHAN GÖKSUDELİK VEFAT ETTİ
BERİL´İ KAYBETTİK
HASAN TAŞAN VEFAT ETTİ
LEYLA DAĞKILIÇ´IN ANNESİ VEFAT E
ÖDÜL TÖRENİMİZ MEDYADA
SEZAİ YAZICI’DAN MUHTEŞEM 4 ESER
CENGİZ KÖSEOĞLU VEFAT ETTİ
MAKALE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YA
SEVGİLERİ MANŞETTE KALDI
FİKRET HASIRİPİ´NE TEŞEKKÜ
NURİ YILMAZ VEFAT ETTİ
MEHMET SAĞLAM´IN OĞLU EVL
ÜÇ VEFAT HABERİ
DÖRT VEFAT HABERİ
MUSTAFA DÜNDAR VEFAT ETTİ
RABİL TURAN’IN ŞEHADETİNİN 24. Y
ÜÇ VEFAT HABERİ
RAGİBE KAL DEFNEDİLDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!