"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
OYA ARKADAŞ DA ADAY ADAYIOYA ARKADAŞ DA ADAY ADAYI

Tarih: 2015-03-12

Türk Telekom'un ilk kadın İl Müdürü olan, Türk Telekom Artvin İl Müdürü Oya Arkadaş kendi isteği ile emekli olduktan hemen sonra siyasete atıldı. CHP Artvin milletvekili Aday Adaylığına başvuruda bulundu.

Oya Arkadaş ilk açıklamasında;

CHP Atatürk’ün kurduğu 92 yıllık dev bir çınardır. Kadına seçmeyi ve seçilme hakkını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bir çok Avrupa ülkesinden önce verdi. 1930’lu yıllarda kadınlar Meclis’te daha çok temsil edilirken maalesef günümüzde hızla geriye doğru gidiyoruz. CHP Kadınlara daha çok yer vermekte ve daha çok değer vermektedir.Bu nedenle benim partim CHP’dir. Bana siyasete atılmamda tavsiyelerde bulunan manevi desteklerini esirgemeyen aileme, değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ben müracaatta bulundum. Takdir CHP’sine gönül veren seçmenlerimizin, parti büyüklerimizindir.”dedi.

OYA ARKADAŞ KİMDİR

Ardanuç ilçesinde 01.10.1967 yılında doğdu. Babası terzi, annesi ev hanımı idi… Hepsi üniversite mezunu olan 7 kardeşler. 20 yılı aşkın süredir Ardanuç’ta serbest veteriner hekimlik yapan Ercan Arkadaş’la 22 yıllık evli,2 çocuğu var

İlköğretimi Ardanuç Atatürk İlkokulu, ortaokulu Ardanuç Ortaokulunda, liseyi Ardanuç Lisesinde okuduktan sonra,1985 yılında lise birinciliği kontenjanı ile Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümüne girdi. Okulu 1989 yılı haziran döneminde birincilikle bitirdikten sonra 11.10.1989 yılında PTT Genel Müdürlüğünde mühendis olarak çalışmaya başladı.

Artvin PTT yöneticilerinin isteği üzerine memleketinde hizmet yapmak için kendi isteğiyle 1994 yılı Ekim ayında Artvin’e tayin oldu.

1995 yılında Çoruh Telekom Müdür Yardımcısı,1997 Yılında Çoruh Telekom Müdürü, 2005 yılında İl Müdür Yardımcısı ve 2006-2015 yılları arasında da Artvin İl Telekom Müdürü (Telekomdaki ilk Bayan İl Müdürü) olarak görev yaptı.

30.01.2015 tarihinde emekli olarak, çalışma hayatımı sonlandırdı.

Oya ARKADAŞ'ı tebrik eder, İlk Kadın İl Müdürü unvanına Artvin'in ilk kadın vekili unvanını da eklemesini bekleriz...

Bu Haber 2129 defa okunmuştur.
ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK
OSMAN DEVEDAŞI VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞENLİ´NİN BABASI VEFAT E
OKTAY DEMİRCİOĞLU’NUN ANNESİ VEF
ELİF GİZEM AKKAYA İÇİN MEVLİD
A.CİHAN CEYLAN VEFAT ETTİ
NURHAN DEMİR VEFAT ETTİ
REMZİ YAVUZ VEFAT ETTİ
ARMAĞAN ÖZKAYA´NIN BABASI
TELEKOMCU KADINLAR BULUŞMASI
OSMAN ÖZÜPEK´İN ANNESİ VEF
ACINIZ ACIMIZDIR
NİHAL ELELÇİ VEFAT ETTİ
NECDET AKKUŞ VEFAT ETTİ
HAKKI ÇAY VEFAT ETTİ
TRAFİK KAZASINDA KAYBETTİK
HALİL CEYLAN VEFAT ETTİ
RECEP KOÇ VEFAT ETTİ
MAHMUT ERASLAN VEFAT ETTİ
ÇETİN ARGUN VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!