DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
OYA ARKADAŞ DA ADAY ADAYIOYA ARKADAŞ DA ADAY ADAYI

Tarih: 2015-03-12

Türk Telekom'un ilk kadın İl Müdürü olan, Türk Telekom Artvin İl Müdürü Oya Arkadaş kendi isteği ile emekli olduktan hemen sonra siyasete atıldı. CHP Artvin milletvekili Aday Adaylığına başvuruda bulundu.

Oya Arkadaş ilk açıklamasında;

CHP Atatürk’ün kurduğu 92 yıllık dev bir çınardır. Kadına seçmeyi ve seçilme hakkını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bir çok Avrupa ülkesinden önce verdi. 1930’lu yıllarda kadınlar Meclis’te daha çok temsil edilirken maalesef günümüzde hızla geriye doğru gidiyoruz. CHP Kadınlara daha çok yer vermekte ve daha çok değer vermektedir.Bu nedenle benim partim CHP’dir. Bana siyasete atılmamda tavsiyelerde bulunan manevi desteklerini esirgemeyen aileme, değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ben müracaatta bulundum. Takdir CHP’sine gönül veren seçmenlerimizin, parti büyüklerimizindir.”dedi.

OYA ARKADAŞ KİMDİR

Ardanuç ilçesinde 01.10.1967 yılında doğdu. Babası terzi, annesi ev hanımı idi… Hepsi üniversite mezunu olan 7 kardeşler. 20 yılı aşkın süredir Ardanuç’ta serbest veteriner hekimlik yapan Ercan Arkadaş’la 22 yıllık evli,2 çocuğu var

İlköğretimi Ardanuç Atatürk İlkokulu, ortaokulu Ardanuç Ortaokulunda, liseyi Ardanuç Lisesinde okuduktan sonra,1985 yılında lise birinciliği kontenjanı ile Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümüne girdi. Okulu 1989 yılı haziran döneminde birincilikle bitirdikten sonra 11.10.1989 yılında PTT Genel Müdürlüğünde mühendis olarak çalışmaya başladı.

Artvin PTT yöneticilerinin isteği üzerine memleketinde hizmet yapmak için kendi isteğiyle 1994 yılı Ekim ayında Artvin’e tayin oldu.

1995 yılında Çoruh Telekom Müdür Yardımcısı,1997 Yılında Çoruh Telekom Müdürü, 2005 yılında İl Müdür Yardımcısı ve 2006-2015 yılları arasında da Artvin İl Telekom Müdürü (Telekomdaki ilk Bayan İl Müdürü) olarak görev yaptı.

30.01.2015 tarihinde emekli olarak, çalışma hayatımı sonlandırdı.

Oya ARKADAŞ'ı tebrik eder, İlk Kadın İl Müdürü unvanına Artvin'in ilk kadın vekili unvanını da eklemesini bekleriz...

Bu Haber 2259 defa okunmuştur.
MESUT ARSLAN 24 YIL ÖNCE BUGÜN Ş
CAN ÇALIŞKAN TRAFİK KAZASI GEÇİR
MUSA KINU 24 YIL ÖNCE ŞEHİT OLMU
ŞEHADETLERİNİN YILDÖNÜMÜNDE ANIY
KAYSERİ´DEN İKİ VEFAT HABE
HAYATİ KURTULUŞ VEFAT ETTİ
NAİL OKAY´IN ANNESİ VEFAT
BİR HOŞ SEDA BIRAKMAK
FATMA GÜVEN ÖZGÖR VEFAT ETTİ
TELEKOMCULARA SETUR İLE ‘AVANTA
DERNEĞİMİZ EMEKLİLER İÇİN GİRİŞİ
FÜSUN KARAKAŞ VEFAT ETTİ
BAYRAMDA ARAMIZDAN AYRILANLAR
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
TUNCEL TUFAN´IN BABASI VEF
MEHMET ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
HÜSEYİN DEBRELİ VEFAT ETTİ
ÖMER ÜSTÜNER´İN OĞLU EVLENİYOR
FİKRET YAVUZ VEFAT ETTİ
FİLİZ PASLI´NIN ANNESİ VEFAT ETT
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!